Μαλακά κόπρανα συνέχεια!


Iwanna-Nala

Member
9 Σεπτεμβρίου 2017
19
10
36
Γειά σας σκύλοφίλοι μου και χρόνια πολλά! Έχω αρχίσει και ανησυχώ για τα κακάκια της μικρής μου! Έχω ένα ημιαιμο κοκονακι 5 χρόνων και πάντα μου κάνει μαλακά κακάκια. Να ενημερώσω πως είναι στειρωμενη και λίγο χοντρή! Είμαστε περίπου 4 με 5 κιλακια παραπάνω από ότι θα έπρεπε! Η διατροφή της είναι κροκέτες και βραστό κοτόπουλο! Δηλαδή οι κροκέτες είναι πάντα στο μπολακι και πάει τρώει συνήθως μια με δύο φορές την ημέρα και αν θα φάει και αυτό από λίγες... Και κοτόπουλο βραστό της βάζω κάθε μεσημέρι μια μικρή μεριδουλα με λάδι σολωμου! Τα κακά της πάντα είναι μαλακά όχι διάρροια! Μαζεύονται από κάτω αλλά την στάμπα θα την αφήσουμε! Σκληρά κάνει σπάνια! Να πω πως όταν την βρήκα μωρό πεταμένο στα σκουπίδια ήταν άρρωστη και είχαμε θέματα με το έντερακι της! Αλλά είχε κανει θεραπεία και έστρωσε! Στον γιατρό που πήγαμε πριν κάτι μήνες για εμβόλιο όλα είπε τέλεια!πέρσι κάναμε και αιματολογικες όλα κομπλέ! Μόνο ότι είναι λίγο παχουλη! Τι μπορώ να κάνω!? Να ανησυχήσω; να πάμε να κάνουμε εξετάσεις; περνάει η έχει περάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
Σας ευχαριστώ πολύ και σορρυ για την έκθεση που έγραψα!
 




Iwanna-Nala

Member
9 Σεπτεμβρίου 2017
19
10
36
Τι κροκέτες δίνεις στην σκύλα σου?
Παλιότερα έδινα rc diet αλλά αλλάξαμε και έχει 2 χρόνια δίνω της farmina natural & delicious low grain πάλι Light!
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Ειναι σχηματισμενα; δλδ είναι σαν κυλινδροι; ή είναι απλά σωροί, χωρίς σχήμα;
 


Iwanna-Nala

Member
9 Σεπτεμβρίου 2017
19
10
36
Ειναι σχηματισμενα; δλδ είναι σαν κυλινδροι; ή είναι απλά σωροί, χωρίς σχήμα;
Τις περισσότερες φορές έχουν σχήμα και ναι είναι σαν κυλινδροι ! Πολύ σπάνια θα βγει ένα μόνοκομματο! Αλλά είναι μαλακά και όχι σταθερά! Μόλις πάω να τα μαζέψω γίνονται όλα ένα! Και μερικές φορές μένει και λιγάκι στο ποπό της! Οπότε πρέπει να την σκουπισω και εκεί..
 
  • Like
Reactions: i love dogs


i love dogs

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2015
47
25
Γειά σας σκύλοφίλοι μου και χρόνια πολλά! Έχω αρχίσει και ανησυχώ για τα κακάκια της μικρής μου! Έχω ένα ημιαιμο κοκονακι 5 χρόνων και πάντα μου κάνει μαλακά κακάκια. Να ενημερώσω πως είναι στειρωμενη και λίγο χοντρή! Είμαστε περίπου 4 με 5 κιλακια παραπάνω από ότι θα έπρεπε! Η διατροφή της είναι κροκέτες και βραστό κοτόπουλο! Δηλαδή οι κροκέτες είναι πάντα στο μπολακι και πάει τρώει συνήθως μια με δύο φορές την ημέρα και αν θα φάει και αυτό από λίγες... Και κοτόπουλο βραστό της βάζω κάθε μεσημέρι μια μικρή μεριδουλα με λάδι σολωμου! Τα κακά της πάντα είναι μαλακά όχι διάρροια! Μαζεύονται από κάτω αλλά την στάμπα θα την αφήσουμε! Σκληρά κάνει σπάνια! Να πω πως όταν την βρήκα μωρό πεταμένο στα σκουπίδια ήταν άρρωστη και είχαμε θέματα με το έντερακι της! Αλλά είχε κανει θεραπεία και έστρωσε! Στον γιατρό που πήγαμε πριν κάτι μήνες για εμβόλιο όλα είπε τέλεια!πέρσι κάναμε και αιματολογικες όλα κομπλέ! Μόνο ότι είναι λίγο παχουλη! Τι μπορώ να κάνω!? Να ανησυχήσω; να πάμε να κάνουμε εξετάσεις; περνάει η έχει περάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
Σας ευχαριστώ πολύ και σορρυ για την έκθεση που έγραψα!
;

Χρόνια πολλά !!!! έχουμε το ίδιο πρόβλημα ! η κοκονίτσα μου κάνει μαλακά κακάκια συνήθως και πολλές φορές την ημέρα , μπορεί και 4-5 και αυτό είναι διάρροια μου είπε ο κτηνίατρος, μου πρότεινε να της αλλάξω τροφή και να παίρνω grain free που όμως είναι ακριβή ! είμαστε στο ψάξιμο τώρα....
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Δεν είναι διαρροια. Κοίτα, η τροφή που δινεις ειναι από τις καλές. Έχει αρκετη πρωτεΐνη όμως. Οταν τη συμπληρώνεις με κοτόπουλο αυξανεις τα επίπεδα πρωτεΐνης. Και η υψηλή πρωτεΐνη προκαλεί μαλακά κόπρανα ή και διάρροια. Δοκίμασε να δώσεις σκέτη την ξηρά.
 
  • Like
Reactions: Iwanna-Nala


Iwanna-Nala

Member
9 Σεπτεμβρίου 2017
19
10
36
Δεν είναι διαρροια. Κοίτα, η τροφή που δινεις ειναι από τις καλές. Έχει αρκετη πρωτεΐνη όμως. Οταν τη συμπληρώνεις με κοτόπουλο αυξανεις τα επίπεδα πρωτεΐνης. Και η υψηλή πρωτεΐνη προκαλεί μαλακά κόπρανα ή και διάρροια. Δοκίμασε να δώσεις σκέτη την ξηρά.
Οποτε θα δοκιμάσουμε να κόψουμε τα κοτοπουλακια και τα μεζεδάκια! Δύσκολο μεν αλλά για την υγεία της θα κάνουμε θυσίες! Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου!
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Οποτε θα δοκιμάσουμε να κόψουμε τα κοτοπουλακια και τα μεζεδάκια! Δύσκολο μεν αλλά για την υγεία της θα κάνουμε θυσίες! Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου!
Απλά
Οποτε θα δοκιμάσουμε να κόψουμε τα κοτοπουλακια και τα μεζεδάκια! Δύσκολο μεν αλλά για την υγεία της θα κάνουμε θυσίες! Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου!
Απ ότι κατάλαβα της έχετε το φαί μόνιμα διαθέσιμο και πάει αυτή όποτε θέλει να φάει;
 


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Καλημέρα.
Μιάς κ έχω τό ίδιο θέμα 1 χρόνο περίπου iwanna nala νά γράψω εδώ;
Άν υπάρχει θέμα πές μου.
Έχω έναν γερμανικό ποιμενικό εκτροφικό, ο οποίος πάντα μα πάντα έκανε
μαλακά κόπρανα μέχρι κ πουρέ.
Ξεκινήσαμε μέ belcando puppy (Σέ εξετάσεις κοπράνων είχε Escherichia coli, δωσαμε αντιβίωσι αλλά δέν έστρωσε). Μετά Id hills (κάπως καλύτερα αλλά όχι ικανοποιητικά).
Λόγω ακρίβειας μου είπε ο πετσοπας οτι και σε άλλο γ.π. απο τό ίδιο εκτροφείο είχε ίδιο θέμα
μιά πελάτισσά του και τής έδινε τη winner plus, δέν θυμαμαι ποιά, αλλά και μέ αυτή δέν ήταν ικανοποιητικά γιά τά κακά του. Αυτή έμεινε σε αυτή την ξηρά.
Μετά πάλι σέ belcando junor καί στή συνέχεια σέ μιά exclusive. Στήν τελευταία ήταν κάπως
καλύτερα τα κόπρανά του, όχι πάντα, αλλά μέ 27 ευρώ τό 15κιλο δέν ήθελα νά ξέρω τί έτρωγε..
Τώρα του δίνω τή Brit μέ αρνί, μήπως λέω τόν πείραζε τό κοτόπουλο, αλλά τώρα εκτός των άλλων τά κάνει μέχρι και 7 φορές τη μέρα!! 2 φορές κανονική ποσότητα καί οι άλλες 4-5 ελάχιστη ποσότητα καί κάποιες φορές νερουλά. Τόν ξετίναξε.
Ο κτηνίατρος μου είπε στήν επόμενη να του πάρω μέχρι 25% πρωτεϊνη.
Ξέχασα να πώς ότι είναι 13 μηνών 28-30 κιλά καί φαίνονται τά κόκκαλα τών πλευρών του
και τών ισχύων του.
Τί νά του πάρω τώρα; Υπάρχει κάποια γνώμη;
 


Iwanna-Nala

Member
9 Σεπτεμβρίου 2017
19
10
36
Απλά

Απ ότι κατάλαβα της έχετε το φαί μόνιμα διαθέσιμο και πάει αυτή όποτε θέλει να φάει;
Ακριβώς! Γιατι οπότε δοκίμασα να βγάζω το μπολακι μια συγκεκριμένη ώρα ποτέ δεν έτρωγε κροκέτες! Με αποτέλεσμα να στεναχωριεμαι και να τρώει μεζεδάκια από εμάς χωρίς να τρώει την τροφή της! Τουλάχιστον έτσι τρώει λίγες κροκέτες οπότε της καπνίσει... Ξέρω πως κανονικά δεν επιτρέπεται αυτό που αφήνω μόνιμα το μπολακι με την τροφή της αλλά διαφορετικά δεν θα φάει ούτε μια..
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Καλημέρα.
Μιάς κ έχω τό ίδιο θέμα 1 χρόνο περίπου iwanna nala νά γράψω εδώ;
Άν υπάρχει θέμα πές μου.
Έχω έναν γερμανικό ποιμενικό εκτροφικό, ο οποίος πάντα μα πάντα έκανε
μαλακά κόπρανα μέχρι κ πουρέ.
Ξεκινήσαμε μέ belcando puppy (Σέ εξετάσεις κοπράνων είχε Escherichia coli, δωσαμε αντιβίωσι αλλά δέν έστρωσε). Μετά Id hills (κάπως καλύτερα αλλά όχι ικανοποιητικά).
Λόγω ακρίβειας μου είπε ο πετσοπας οτι και σε άλλο γ.π. απο τό ίδιο εκτροφείο είχε ίδιο θέμα
μιά πελάτισσά του και τής έδινε τη winner plus, δέν θυμαμαι ποιά, αλλά και μέ αυτή δέν ήταν ικανοποιητικά γιά τά κακά του. Αυτή έμεινε σε αυτή την ξηρά.
Μετά πάλι σέ belcando junor καί στή συνέχεια σέ μιά exclusive. Στήν τελευταία ήταν κάπως
καλύτερα τα κόπρανά του, όχι πάντα, αλλά μέ 27 ευρώ τό 15κιλο δέν ήθελα νά ξέρω τί έτρωγε..
Τώρα του δίνω τή Brit μέ αρνί, μήπως λέω τόν πείραζε τό κοτόπουλο, αλλά τώρα εκτός των άλλων τά κάνει μέχρι και 7 φορές τη μέρα!! 2 φορές κανονική ποσότητα καί οι άλλες 4-5 ελάχιστη ποσότητα καί κάποιες φορές νερουλά. Τόν ξετίναξε.
Ο κτηνίατρος μου είπε στήν επόμενη να του πάρω μέχρι 25% πρωτεϊνη.
Ξέχασα να πώς ότι είναι 13 μηνών 28-30 κιλά καί φαίνονται τά κόκκαλα τών πλευρών του
και τών ισχύων του.
Τί νά του πάρω τώρα; Υπάρχει κάποια γνώμη;
Απ'οτι γνωρίζω, γενικά τα στομάχια των γπ δεν είναι και τα πιο ανθεκτικά. Εχουν αρκετά ευαίσθητο στομαχι και πεπτικό. Απέφυγε τροφές με σιτάρι και καλαμπόκι που είναι τα συχνότερα αίτια τροφικής δυσανεξίας στο σκύλο για αρχή. Αν βρεις και μια που να μην έχει κοτόπουλο (συχνότερο αλλεργιογονο) ως πηγή πρωτεΐνης ακόμα καλύτερα. Υπάρχουν πολλές στην αγορά. Δοκίμασε platinum αρνί ή χοιρινό. Αν ψάξεις στο φόρουμ νομίζω κανείς δεν εχει παραπονεθεί για τα κόπρανα της platinum.
 


nata & smiley

Member
4 Μαϊου 2019
15
35
123
Γειά σας σκύλοφίλοι μου και χρόνια πολλά! Έχω αρχίσει και ανησυχώ για τα κακάκια της μικρής μου! Έχω ένα ημιαιμο κοκονακι 5 χρόνων και πάντα μου κάνει μαλακά κακάκια. Να ενημερώσω πως είναι στειρωμενη και λίγο χοντρή! Είμαστε περίπου 4 με 5 κιλακια παραπάνω από ότι θα έπρεπε! Η διατροφή της είναι κροκέτες και βραστό κοτόπουλο! Δηλαδή οι κροκέτες είναι πάντα στο μπολακι και πάει τρώει συνήθως μια με δύο φορές την ημέρα και αν θα φάει και αυτό από λίγες... Και κοτόπουλο βραστό της βάζω κάθε μεσημέρι μια μικρή μεριδουλα με λάδι σολωμου! Τα κακά της πάντα είναι μαλακά όχι διάρροια! Μαζεύονται από κάτω αλλά την στάμπα θα την αφήσουμε! Σκληρά κάνει σπάνια! Να πω πως όταν την βρήκα μωρό πεταμένο στα σκουπίδια ήταν άρρωστη και είχαμε θέματα με το έντερακι της! Αλλά είχε κανει θεραπεία και έστρωσε! Στον γιατρό που πήγαμε πριν κάτι μήνες για εμβόλιο όλα είπε τέλεια!πέρσι κάναμε και αιματολογικες όλα κομπλέ! Μόνο ότι είναι λίγο παχουλη! Τι μπορώ να κάνω!? Να ανησυχήσω; να πάμε να κάνουμε εξετάσεις; περνάει η έχει περάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?
Σας ευχαριστώ πολύ και σορρυ για την έκθεση που έγραψα!
Καλημέρα Iwanna-Nala!. Έχεις δοκιμάσει barf; Είναι η καλύτερη τροφή που έχω βρει εδώ και 2 χρόνια. Είναι κατεψυγμένη και βγάζεις 2-3 μερίδες στη συντήρηση για να αποψυχθούν σωστά. Ποτέ δεν είναι μαλακά τα κόπρανά τους, το αντίθετο μάλιστα, είναι σαν μπαλάκια σκληρά, που αν τα πιέσεις τρίβονται. Αν δεν τα μαζέψεις εκείνη την ώρα, την επόμενη μέρα έχουν γίνει σκόνη. Όπου τη σύστησα σε φίλους που είχαν σκυλάκια με πρόβλημα, έχουν ενθουσιαστεί. Υπάρχουν πολλές εταιρείες (πιστοποιημένες) αλλά εγώ παίρνω κατ' ευθείαν από έναν παραγωγό που έχει ελεγχθεί το προιόν του στο παστέρ. Έχει διάφορα "μενού" (και διάφορες τιμές) με κοτόπουλο, μοσχάρι κλπ. Εγώ παίρνω το κοτόπουλο που έχει 2,10 € το κιλό και περιέχει: Κοτόπουλο με κόκκαλο, συκώτι-καρδιές πουλερικών, μαρούλι, καρότα, μαϊντανός, σκόρδο, αρακάς, κουρκουμάς, πιπέρι, κανέλα Κεϋλάνης, ριγανη, μηλόξυδο, ελαιόλαδο όλα αλεσμένα και καθόλου συντηρητικά. Η μερίδα θα είναι ανάλογη με το βάρος, την ηλικία και τη φυσική κατάσταση του ζώου. Όταν τρώει οι σκύλος μου 300γρ την ημέρα, και τα κακάκια είναι γύρω στα 30γρ, καταλαβαίνω ότι ο οργανισμός του κράτησε ΟΛΗ την σχεδόν τροφή και απέβαλε μόνο το 10%. Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις μια δοκιμή πάντως... Αν χρειαστείς περισσότερες πληροφορίες, θα σου στείλω το site τους (αν επιτρέπεται εδώ στο φόρουμ), που τα λέει όλα.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
@Iwanna-Nala καταρχάς φροντίζεις ΑΜΕΣΑ να αδυνατίσεις τον σκύλο σου.
4-5 παραπάνω κιλά σε κοκόνι, είναι άλλο ένα κοκόνι. Δύο σε ένα δηλαδή.
Μειώνεις την ποσότητα της τροφής, μέχρι να φτιάξουν τα κακά της. Δεν της το αφήνεις διαθέσιμο όλη μέρα. Βάλε πρόγραμμα στο φαγητό της. Κόβεις εννοείται, οτιδήποτε έξτρα. Η αν δεν θέλεις να τα κόψεις, μειώνεις αντίστοιχα το φαγητό της. Ξεκίνα με την ελάχιστη δυνατή προβλεπόμενη για το βάρος που θα έπρεπε να έχει, όχι αυτό που έχει τώρα [εικάζω τουλάχιστον στο μισό, απ'ότι τρώει τώρα] και βλέποντας και κάνοντας. Η υγεία του σκύλου σου είναι άμεση προτεραιότητά σου, αλλά και το να μπορείς να τα μαζέψεις έξω όταν τα κάνει, είναι εξίσου σημαντικό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
@Zodi αν ο σκύλος σου έχει κάνει τις εξετάσεις του και είναι καθ'όλα υγιής, σκέψου το λίγο για barf. Δοκίμασέ την. Μήπως κι εσύ, του δίνεις μεγάλες ποσότητες που τελικά τον πειράζουν κι αντί να παίρνει βάρος, απλώς γεμίζει τον τόπο τούρτες; Είναι αδικαιολόγητα πολλές οι 7!!!! φορές, για την ηλικία του.
 


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Απ'οτι γνωρίζω, γενικά τα στομάχια των γπ δεν είναι και τα πιο ανθεκτικά. Εχουν αρκετά ευαίσθητο στομαχι και πεπτικό. Απέφυγε τροφές με σιτάρι και καλαμπόκι που είναι τα συχνότερα αίτια τροφικής δυσανεξίας στο σκύλο για αρχή. Αν βρεις και μια που να μην έχει κοτόπουλο (συχνότερο αλλεργιογονο) ως πηγή πρωτεΐνης ακόμα καλύτερα. Υπάρχουν πολλές στην αγορά. Δοκίμασε platinum αρνί ή χοιρινό. Αν ψάξεις στο φόρουμ νομίζω κανείς δεν εχει παραπονεθεί για τα κόπρανα της platinum.
Chris είδα την Platinum αλλά είναι αρκετά ακριβές. Θά πρέπει να κοιτάξω σέ φθηνότερες μέχρι 55 ευρώ μέ grain free καί λίγες πρωτεΐνες χωρίς κοτόπουλο. Έχω καί καμμιά 10αριά γάτες να ταΐσω...

@Zodi αν ο σκύλος σου έχει κάνει τις εξετάσεις του και είναι καθ'όλα υγιής, σκέψου το λίγο για barf. Δοκίμασέ την. Μήπως κι εσύ, του δίνεις μεγάλες ποσότητες που τελικά τον πειράζουν κι αντί να παίρνει βάρος, απλώς γεμίζει τον τόπο τούρτες; Είναι αδικαιολόγητα πολλές οι 7!!!! φορές, για την ηλικία του.
Του δίνω λιγότερο απ᾽ όσο πρέπει καί τά υπόλοιπα γραμμ. στό παιχνίδι-εκπαίδευσι.
Οι υπόλοιπες 4-5 είναι πολύ λίγη ποσότητα αλλα δέν παύει νά είναι.
Τελευταία παρατήρησα κάτι ανοιχτόχρωμες βλένες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Μήπως να κάνατε καμιά καλλιέργεια κοπράνων;
 


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Άν και στούς πρώτους μηνες ζωής του τού έκανα και του βρήκαν e.coli με flagyl αν θυμαμαι
καλά δέν έγινε κάτι. Άλλα εκεί πάει τό θέμα.

Υγ. Μετά τό καλοκαίρι λόγω μετακομίσεως θά μπορέσω να του κάνω τουλάχιστον μαγειρευτό.
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
@Zodi λογικά ο δικός σου τα έκανε 7 φορές την ημέρα λόγω χαμηλης ποιότητάς της τροφής που του έδινες τότε. Όταν τα συστατικά είναι κακής ποιότητας, η τροφή έχει χαμηλή απορροφητικότητα οπότε όση ποσότητα μπαίνει, τόση βγαίνει. Εξού και οι πολλές φορές. Το εχω πάθει και εγώ με άλλη τροφή.
Μια καλή επιλογή για σένα είναι η simpsons sensitive.https://www.zooplus.com/shop/dogs/dry_dog_food/simpsons_premium#538327
Πρωτεΐνη 25%, grain free, λογικές δοσολογίες, 4 διαφορετικοί κωδικοί( Σολωμός, κοτόπουλο, αρνί και πάπια). 47 ευρώ το 12κιλο και πακέτο 2 12κιλα στα 90 ευρώ. Έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα το συγκεκριμένο για παραγγελίες άνω των 60 ευρώ. Καλές επιλογές επίσης για σένα και grain free παλι απο το συγκεκριμένο site είναι η taste of the wild και συγκεκριμένα οι κωδικοί Pacific stream και Sierra Mountain που έχουν 25% πρωτεΐνη ( οι υπόλοιποι εχουν από 29% και πάνω) στα 57 με 59 ευρώ τα 13κιλα. https://www.zooplus.com/shop/dogs/dry_dog_food/taste_of_the_wild#409304
Πάντως πέρα από αυτές άλλη grain free τροφή με χαμηλή πρωτεΐνη και κάτω απο 60 ευρώ δεν έχω υπόψη μου.
Δοκίμασε τροφές low grain όπως η σειρά naturals της naturea ( εχει κωδικούς με αρνί σολωμό και πλέον χοιρινό) και οι ολιστικές της nutram (οχι οι grain free Συνταγές της, υψηλη πρωτεΐνη). Δεν ειναι grain free αλλά έχουν ποιοτικά και ωφέλιμα δημητριακά όπως το καστανό ρύζι και η βρώμη καθώς και όσπρια. Θα σου πρότεινα τις συνταγές της nutram για large breed (puppy και adult) που εκτός απο χαμηλή πρωτεΐνη (25% και 23% αντίστοιχα), έχουν αρκετές φυτικές ίνες που θα βοηθήσουν να σφίξουν τα κόπρανα. Πανε στα 55 ευρω τα 13,6κιλα με κοτόπουλο όμως όλες. https://www.petamazon.gr/index.php/...ult-s8-sound-ballanced-wellness-13.6kg-detail
https://www.petamazon.gr/index.php/...ppy-s3-sound-ballanced-wellness-13.6kg-detail
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τι κροκέτες δίνεις στην σκύλα σου?
Παλιότερα έδινα rc diet αλλά αλλάξαμε και έχει 2 χρόνια δίνω της farmina natural & delicious low grain πάλι Light!
Φτιάξε πρόγραμμα με μια μονάχα τροφή και γεύματα σε συγκεκριμένες ώρες και τα ξαναλέμε...
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf