Μετά τη στείρωση...


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Μετά την στείρωση, έχω παρατηρήσει ότι το Αυράκι μου μυρίζει....σκυλίλα να το πω. Παίζει να είναι από τις ορμονικές αλλαγές από τη στείρωση? Τη τροφή της συμπτωματικά την άλλαξα λίγο πριν τη στείρωση σε brit care αλλά από εκεί που η προηγούμενη είχε 55% πρωτεΐνη, η brit έχει αρκετά λιγότερη.... Επειδή γενικά και το τρίχωμά της θάμπωσε, σκέφτομαι να την αλλάξω σε naturea salmon (αν της αρέσει το ψαράκι). Τι γνώμη έχετε;
 


Σπόρος

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2018
89
124
48
O δικός μου 3, 4 μέρες μετά την στείρωση έβγαλε μια πολύ έντονη και δυσάρεστη μυρωδιά (ενώ γενικά δεν μυρίζει ιδιαίτερα, είναι και μικρούλης και κοντότριχος). Εκείνη την ώρα τρόμαξα ότι κάτι έχει πάθει, καθότι και εγώ μνημείο ψυχραιμίας, αλλά η μυρωδιά απλά έφυγε σε λίγη ώρα. Υπέθεσα ότι ίσως ήταν από το άγχος ή πόναγε ή κάτι τέτοιο; Δεν ξέρω καν αν ισχύει αυτό, πάντως δεν το ξαναέπαθε όπως τότε.
 


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Εμένα έκανε στείρωση πριν 12 μέρες . Δεν πονάει γιατί έχει επανέλθει πλήρως. Η μυρωδιά όμως είναι εδώ και μέρες. Και μου κάνει εντύπωση γιατί ούτε η δικιά μου μύριζε. Για αυτό σκεφτικα την τροφή της.
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Κατ'αρχάς καμία τροφή δεν έχει 55% πρωτεΐνη. 55% συστατικά ζωικής προέλευσης ίσως, πρωτεΐνη όχι.
Δεύτερο καλύτερα να ενημερώσεις τον γιατρό σου για τη μυρωδιά. Μπορεί να οφείλεται σε κάποια μόλυνση. Μυρίζει σαν ψάρι;
 


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Ναι έχεις δίκαιο....Έχει 80%κρέας και 32% πρωτεϊνη (Eden Country Cuisine). Θα πάμε σήμερα γιατρό. Θα σας ενημερώσω.....
 
  • Like
Reactions: Lukoudaki


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Πήγαμε στο γιατρό χθες. Όλα ΟΚ. Μας έβγαλε και τα τελευταία ράμματα. Θα κάνουμε μπάνιο το Σάββατο (με καθαριστμό αυτιών καθώς είναι και μεγάλα....χαχαχα) και θα δούμε από εκεί και πέρα πως πάει. Πάντως απο την στείρωση δεν έχει κάποιος παρόμοια κατάσταση καταλαβαίνω.
 
  • Like
Reactions: spyv


silverizla-

New Member
30 Μαρτίου 2019
3
0
34
Πάντως, και σε εμένα η Eden ( με το ψάρι είχα πάρει), δεν της είχε κάτσει καλά. Ειδικά, όταν πήγαινε τουαλέτα μύριζε όλο το στενό.