Με λένε Sandy και είμαι καλά..


SandyTheFrenchie

New Member
17 Μαϊου 2022
3
6
42
Καλημέρα σε όλους. Εδώ και ένα μήνα αποκτήσαμε οικογενειακώς τη Sandy ένα πολύ όμορφο και απίστευτα παιχνιδιάρικο γαλλικό μπουλντογκ 4 μηνών και 5 κιλών. Αυτόν το μήνα λοιπόν με τα απίστευτα πρωινά ξυπνήματα (για την εκμάθηση τουαλέτας και όχι μόνο) μου έχει δοθεί η ευκαιρία πραγματικά να ξαψαχνίσω σχεδόν όλο το φόρουμ για να βρω όλες τις πληροφορίες που χρειάζομαι και νομίζω ότι όλοι έχετε κάνει μια εκπληκτική δουλειά και βοηθάτε εμάς τους αρχάριους. Η Sandy τα πάει περίφημα με την εκμάθηση της τουαλέτας στη πάνα μόνο (πολύ σπάνια έχουμε ατυχήματα) και πλέον μαθαίνουμε και έξω και με πολύ υπομονή τα καταφέρνουμε! Βλέπω από πολλούς γνώστες της ράτσας να γράφουν πως ειδικά στα γαλλικά μπουλντογκ δεν κάνει puppy τροφή πέραν των 5-6 μηνών. Προφανώς λόγω του% της πρωτεΐνης να να μην επιβαρύνεται το μυοσκελετικό τους σύστημα. Εγώ της δίνω acana puppy for small breeds με 33% πρωτεΐνης. Θέλοντας να περάσω σε adult βλέπω πως η acana wild prairy έχει 35% πρωτεΐνη και πραγματικά έχω μπερδευτεί. Τα φώτα σας..sandy.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π