Μια ιστορία,ένας έρωτας,αναμένεται να ξεκινήσει!


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Αγαπητοί συμφορουμίτες μου,χαιρετε!
Πρωτη φορα γραφω σε αυτη την ενοτητα και ομολογω πως χαμογελαει η καρδια μου.
Ειμαι 18 χρονων,λατρης της φυλης Japanese Akita απο μικρος,ειδικοτερα απο την ταινια. Ασχοληθηκα με την φυλη,συζητησα με εκτροφεις τοσο της ελλαδας οσο και του εξωτερικου,γνωρισα σκυλια απο κοντα,συζητησα επ απειρου με ιδιοκτητες...
Η γεννα διαπιστωθηκε,προ ημερων!!!!! Αρχες απριλιου,αναμενεται η γεννα και καλως εχόντων των πραγματων γυρω στις 15-20 ιουνιου θα παρω τον κουταβο μου!!!
O κουταβος θα ειναι απο το εκτροφειο Tenjoukai kensha...!!
Σας παραθετω τους γονεις!
Πατέρας : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=76278
Mητέρα : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=84720
Ειναι γεγονος,πως ηθελα να μοιραστω τα νεα μου μαζι σας,με πολυ ορεξη και χαρα!! :D :D
 






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Αγαπητοί συμφορουμίτες μου,χαιρετε!
Πρωτη φορα γραφω σε αυτη την ενοτητα και ομολογω πως χαμογελαει η καρδια μου.
Ειμαι 18 χρονων,λατρης της φυλης Japanese Akita απο μικρος,ειδικοτερα απο την ταινια. Ασχοληθηκα με την φυλη,συζητησα με εκτροφεις τοσο της ελλαδας οσο και του εξωτερικου,γνωρισα σκυλια απο κοντα,συζητησα επ απειρου με ιδιοκτητες...
Η γεννα διαπιστωθηκε,προ ημερων!!!!! Αρχες απριλιου,αναμενεται η γεννα και καλως εχόντων των πραγματων γυρω στις 15-20 ιουνιου θα παρω τον κουταβο μου!!!
O κουταβος θα ειναι απο το εκτροφειο Tenjoukai kensha...!!
Σας παραθετω τους γονεις!
Πατέρας : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=76278
Mητέρα : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=84720
Ειναι γεγονος,πως ηθελα να μοιραστω τα νεα μου μαζι σας,με πολυ ορεξη και χαρα!! :D :D
Πολύ όμορφα νέα με το καλό να το δεχτείς το κουτάβι σου..
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita








east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Χωρις να εχω την παραμικρη ιδεα απο Ακιτα, και αφου σου ευχηθω με το καλο να αποκτησεις τον σκυλο (η σκυλα?) που ονειρευεσαι,

θα εκφρασω μια μεγαλη απορια που μου δημιουργηθηκε απο τα στοιχεια που εσυ μας εχεις δωσει απο το αλλο θεμα που ανοιξες προσφατα:

Όχι,είναι με αφορμή μια γεννα την οποία περιμένω καιρό και θα πάρω κουτάβι από αυτήν. Μιας και ο εκτροφέας,φάνηκε στεναχωρημένος,αλλά μου είπε ότι Δεν υφίσταται θέμα Υγείας,ήθελα να πάρω κάποια γνώμη παραπάνω.
Το ζευγαρωμα πάντως έγινε Φυσικά,με 6 επιβασεις.
Βλεποντας τα στοιχεια απο το pedigree database διαβαζω για τον αρσενικο οτι
Land of Birth: Japan
Land of Standing: Japan

Η ερωτηση λοιπον ειναι : ηρθε ο αρσενικος εδω για την επιβαση, η ο εκτροφεας εβγαλε πρωταρα μολις 19 μηνων σκυλα, απο Ελλαδα Ιαπωνια για ενα ζευγαρωμα;;;;
 




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Χωρις να εχω την παραμικρη ιδεα απο Ακιτα, και αφου σου ευχηθω με το καλο να αποκτησεις τον σκυλο (η σκυλα?) που ονειρευεσαι,

θα εκφρασω μια μεγαλη απορια που μου δημιουργηθηκε απο τα στοιχεια που εσυ μας εχεις δωσει απο το αλλο θεμα που ανοιξες προσφατα:



Βλεποντας τα στοιχεια απο το pedigree database διαβαζω για τον αρσενικο οτι
Land of Birth: Japan
Land of Standing: Japan

Η ερωτηση λοιπον ειναι : ηρθε ο αρσενικος εδω για την επιβαση, η ο εκτροφεας εβγαλε πρωταρα μολις 19 μηνων σκυλα, απο Ελλαδα Ιαπωνια για ενα ζευγαρωμα;;;;
Σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου!!
Στο αλλο thread εγραψα πως νομιζα οτι ηταν 6 επιβασεις,γιατι ο εκτροφεας εκατσε 6 μερες στον.αρσενικο,αλλα τελικα ζευγαρωναν μερα παρα μερα,αρα 3...Το pedigree database δεν ανανεωνεται συχνα,ο αρσενικος βρισκεται στο εκτροφειο Hachimantai της Halyna στα βορεια της βουλγαριας...!!
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα




Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Αγαπητοί συμφορουμίτες μου,χαιρετε!
Πρωτη φορα γραφω σε αυτη την ενοτητα και ομολογω πως χαμογελαει η καρδια μου.
Ειμαι 18 χρονων,λατρης της φυλης Japanese Akita απο μικρος,ειδικοτερα απο την ταινια. Ασχοληθηκα με την φυλη,συζητησα με εκτροφεις τοσο της ελλαδας οσο και του εξωτερικου,γνωρισα σκυλια απο κοντα,συζητησα επ απειρου με ιδιοκτητες...
Η γεννα διαπιστωθηκε,προ ημερων!!!!! Αρχες απριλιου,αναμενεται η γεννα και καλως εχόντων των πραγματων γυρω στις 15-20 ιουνιου θα παρω τον κουταβο μου!!!
O κουταβος θα ειναι απο το εκτροφειο Tenjoukai kensha...!!
Σας παραθετω τους γονεις!
Πατέρας : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=76278
Mητέρα : http://www.akitapedigree.com/details.php?id=84720
Ειναι γεγονος,πως ηθελα να μοιραστω τα νεα μου μαζι σας,με πολυ ορεξη και χαρα!! :D :D
Καλα το πας για την ηλικια σου,μπραβο ρε μαγκα ευχομαι οτι καλιτερο για σενα και το γιαπονεζακι σου
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita












haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Σπύρο, με το καλό να σου έρθει το κουταβίνι σου! Μια ερώτηση: στο άλλο θέμα έλεγες ότι ο εκτροφέας περιμένει μικρή τοκετοομάδα. Πως το κατάλαβε τόσο νωρίς? Με τον υπέρηχο δεν μπορείς να καθορίσεις τον αριθμό, χρειάζεται η ακτινογραφία αλλά αυτή γίνεται μετά την 55 ημέρα δηλαδή την τελευταία εβδομάδα της εγκυμοσύνης.
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Σπύρο, με το καλό να σου έρθει το κουταβίνι σου! Μια ερώτηση: στο άλλο θέμα έλεγες ότι ο εκτροφέας περιμένει μικρή τοκετοομάδα. Πως το κατάλαβε τόσο νωρίς? Με τον υπέρηχο δεν μπορείς να καθορίσεις τον αριθμό, χρειάζεται η ακτινογραφία αλλά αυτή γίνεται μετά την 55 ημέρα δηλαδή την τελευταία εβδομάδα της εγκυμοσύνης.
Σε ευχαριστώ Πολύ!! Στον υπερηχο βρέθηκαν 3 κουτάβια,συνεπώς η τοκετοομαδα μπορεί να έχει από 3 μέχρι 6 μικρά.. Τώρα,αν ο υπέρηχος Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να διαγνώσει στο περίπου τον αριθμό των κουταβιών, δεν το ξέρω...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Σε ευχαριστώ Πολύ!! Στον υπερηχο βρέθηκαν 3 κουτάβια,συνεπώς η τοκετοομαδα μπορεί να έχει από 3 μέχρι 6 μικρά.. Τώρα,αν ο υπέρηχος Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να διαγνώσει στο περίπου τον αριθμό των κουταβιών, δεν το ξέρω...
Κοίτα, σε υπέρηχο που κάναμε πριν τις γέννες, και τις 2 φορές ο κτηνίατρος έβλεπε σίγουρα 4 αλλά είπε ότι μπορεί να υπάρχουν και άλλα. Τελικά στην πρώτη γέννα ήταν 6 και στη δεύτερη 8. Οπότε όχι, μόνο με υπέρηχο δεν μπορείς να προσδιορίσεις τον αριθμό.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf