Μονο για ενηλικες : σκληρες φωτο


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ναι!Για μένα καθε ζώο που σκοτώνεται είναι ίδιο στα μάτια μου!Γιατί να είναι διαφορετικά;Μια ζωή τελειώνει, όχι από δική της επιλογή, και την σέβομαι εξίσου είτε είναι σκύλος είτε είναι γουρούνι....

Για τις συνθήκες διαβίωσης στην Ινδία, την συμμετοχή και την ευθύνη μας στην εκλογή της εκάστοτε κυβέρνησης, τον κανόνα και την εξαίρεση στα σφαγεία κι όλα αυτά, αν θες, ψάξε τα!Ίσως όμως σε λυπήσουν αυτά που θα βρεις στο τέλος.....
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
τπτ νεο π ψαχνω και μαθαινω δν με λυπει. εισαι φυτοφαγος φοιβο ?
 




Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
γτ στο θανατο των ζωων τον βιαιο συμφωνω πως ειναι φρικτο. αλλα μονο ενας φυτοφαγος θα ελεγε πως δν συμφωνει σε υπολογικες κ ανωδυνεσ συνθηκες θανατωσης
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
γτ αν συμφωνουσες απλα δν θα τρωγες κρεας. θα εκανες μποικοταζ.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αν διαβάσεις κι άλλα αντίστοιχα θέματα το μονο που λέω είναι ότι το μονο που έχει σημασία είναι ο αξιοπρεπής κι όσο το δυνατόν πιο ανώδυνος θάνατος!
Απλά δεν με απασχολεί το είδος του ζώου που θα θανατωθεί εφόσον η θανάτωσή του γίνεται με σκοπό την παραγωγή τροφής!
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
συμφωνω μαζι σου. ουτε εγω θελω να θανατωνονται ετσι τα ζωα. δηλαδη δν σε απασχολει π τρωνε σκυλους γατες και διαφορα αλλα που δν υπαρχει λογος να το κανουν. αυτο ειναι μια αποψη. δικη σου. σεβαστη. αυτο δν λες η καταλαβα λαθος?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ναι!Δεν με απασχολει το τι τρώνε!Δεν λυπάμαι πιο πολύ τον σκύλο από το πρόβατο!
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
ναι αλλα μονος σ ειπες πως υπο λογικες συνθηκες και ανωδυνες, θανατωσης το τρως το προβατο. αρα καταληγουμε στο οτι το μονο προβλημα ειναι ο τροπος σφαγης. γενικοτερα το οτι σφαζεται ενα σκυλι που δν 8α επρεπε για να γινει τροφη δν σε ενδιαφερει. απλα προσπαθω να κτλβ την θεση σου
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
υπο λογικες παλι συνθηκες και ανωδυνες θανατωσης θα ετρωγες σκυλο? δν νομιζω. γτ ξερεις πως δν πρεπει. μυαλο ζωντανου πιθηκου ? να σπαραζει κ εσυ να το τρως? δν νομιζω. αρα εισαι πιο πολυ πολιτισμενος απο αυτους ως προς την φυση.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εγώ, αν δεν είναι είδος προς εξαφάνιση ή ζωντανό, ότι ζώο και να είναι σίγουρα τουλάχιστον θα δοκίμαζα....

Σχετικά με τις ζωντανές μαιμούδες πιθανότητα πρόκειται περί αστικού μύθου, όπως και το περιμενα, γιατί η εικόνα που παρουσιάζεται είναι η ίδια με την ταινία του Ιντιάνα Τζόουνς!
Ψάξε το στο ιντερνετ γενικά!
Ενδεικτικά δες ΑΥΤΗ την σελίδα!

Όχι ότι δεν γίνεται βέβαια κατανάλωση ζωντανών οργανισμών σε διάφορες γωνιές του κόσμου( και η πατρίδα μας δεν εξαιρείται όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω!)
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
δηλαδη αμφισβητεις την εγκυροτητα αυτων π λεω για τα πιθηκια?
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Ας λεει οτι θελει το κωλοχαρτο. εγω ξερω πως ο πατερας μ κ αλλοι φιλοι του ναυτικοι μ το εχουν πει απειρες φορες. δν μπορω να συνεχισω αλλο αυτη τη κουβεντα. καλη ορεξη σ ευχομαι οταν φασ σκυλια εφοσον δν σε πειραζει να δοκιμασεις
 




Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
δν εκνευριζομαι με την αποψη του καθενος. δημακρατια εχουμε εξαλλου κ ειμαι αξιος να το αναγνωρισω. οταν με αμφισβητουν λεγοντας περι σκηνων ιντιανα τζοουνσ μεσα στην ειρωνεια. τοτε γινομαι απολιτιστος κ εγω
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Ναι αλλα δεν σε αμφισβητησε χωρις λογο...το λινκ φαινεται αρκετα εγκυρο και εξεταζει τις περισσοτερες πιθανοτητες. Απο την στιγμη που εσυ εισαι πολιτισμενος και εχεις προσβαση στην ενημερωση δεν δικαιολογειται να ανταποκρινεσαι ετσι. Δεν λεω οτι ο πατερας σου ελεγε ψεμματα, απλα μπορει να λειπουν καποια στοιχεια απο τις ιστοριες του.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
ο καθε πολιτισμενος ανθρωπος εχει κ ορια. αν θιχτει θα αντιδρασει. κ δν επιασα το μαχαιρι προς θεου. διδαξε με πολιτισμο τοτε εσυ. δν λειπει κανενα στοιχειο. ολοι τα ιδια μ εχουν πει . και τι θα λεγε το λινκ δηλαδη ? την αληθεια ? ποιον θα πιστεψεις εσυ ? ενα λινκ η μια προσωπικη εμπειρια ? εγω για να μαθω πραματα για τον κοσμο γενικα προτιμω να ρωτησω πρωτα εναν εγκυρο ναυτικο κ μετα να ανατρεξω σε πηγες μαθησης οπωσ βιβλια κ ιντερνετ.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εγώ παραθέτω δεδομένα όπως παρουσιάζονται στο internet....ο καθένας τα διαβάζει και τα κρίνει όπως θέλει!
ΑΝ ο πατέρας σου το είδε με τα μάτια του και δεν το άκουσε από άλλους συναδέλφους του, είναι μάλλον από τους λίγους άτυχους, γιατί δεν νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί τυχερός κάποιος που είδε ένα τέτοιο θέαμα, που συνέβει αυτό μπροστά του...
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις διαλογο. Πιστευεις οτι η αποψη σου ειναι η σωστη και ολες οι υπολοιπες λαθος. Προσπαθησα και με αλλα ποστ να σου δειξω(οχι μονο εγω, και αλλα μελη) οτι δεν ειναι ολα ή ασπρα ή μαυρα αλλα δεν καταλαβαινεις...Μαθε πρωτα να κανεις διαλογο και μετα ανερτησε ποστ που χρειαζεται τοσο πολυ αναλυση και υπαρχουν τοσο διαφορετικες αποψεις για το εν λογω θεμα.
 


Diego

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2010
333
0
Στο δάσος
www.www.www
Δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις διαλογο. Πιστευεις οτι η αποψη σου ειναι η σωστη και ολες οι υπολοιπες λαθος. Προσπαθησα και με αλλα ποστ να σου δειξω(οχι μονο εγω, και αλλα μελη) οτι δεν ειναι ολα ή ασπρα ή μαυρα αλλα δεν καταλαβαινεις...Μαθε πρωτα να κανεις διαλογο και μετα ανερτησε ποστ που χρειαζεται τοσο πολυ αναλυση και υπαρχουν τοσο διαφορετικες αποψεις για το εν λογω θεμα.
κοιτα ο viper τα βλεπει με πιο "ρομαντικη" πλευρα στο θεμα πια ειναι τα πιο καταλληλα ειδη για σιτιση του ανθρωπου, ακομα και σε υποαναπτικτες χωρες που διαλεγουν επιλεκτικα να προοδευσουν, και συμφωνω.., οπως ο φοιβος στο περι θανατωσης με γρηγορο και οσο πιο ανωδυνο τροπο ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΖΩΟΥ και θα μπορουσε να το δοκιμαζε , οπως πχ ποντικι, σαυρα, κανγκουρο , καμηλα κλπ κλπ..

ατο ειναι διαλογος.
και αντιπαραθεση,
αλλα ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ.

να δεχομαστε την γνωμη του αλλου, αλλα και να περνουμε πραγματα απο αυτον αλλα και να μην χανουμε δικα μας πιστευω στην "μαχη" για την ουσια στο οποιο θεμα μας ταλανιζει.

εγω κρατω την θεση μου οτι ο σκυλος ειναι πιο πολυ διμιουργημα μας, και δεν εχει θεση στην τροφικη αλυσιδα της φυσης ουτε στην τροφικη πυραμιδα που πρεπει να ακολουθουμε σα μεσογειακη διατροφη, που το μεγαλυτερο κομματι της ευρωπης εχει αποδεχτει και την αναγνωριζει..

δεν ειδα στην τροφικη πυραμιδα εκτος απο το κοκκινο κρεας, πουλερικα, χοιρινο κλπ να λεει 2 μερες την εβδομαδα σκυλος.....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf