Μπανάκι


Stellak100

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2017
56
4
26
πως μπορώ να καθαρίσω τον σκύλο μου χωρις να τον κάνω μπάνιο μετά την βόλτα του;;;
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εγω χρησιμοποιω μωρομαντηλα για μικροβρωμιες , μια φορα που ειχε πεσει σε λασπες συνδυσμος μεγαλου αποροφητικου βετεξ και μωρομαντηλα (κανα πακετο)
 










Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Παντως κ μενα η Ηρα μυριζει ομορφα,απειρες φορες χωνομαι στην γουνα της κ την μυρίζω (κατι σαν μπισκοτο μυριζει)...εκτος αποταν βρεχεται...δεν χρησιμοποιω κατι ομως,
μπάνιο κανει 2 φορες τον χρονο...

Τον χειμωνα εχω μια λεκανιτσα νερο στην πορτα με πετσετες κλπ (μιλαμε για λασπες),με το που μπαινουμε μεσα της πλένω τα πατουσια,την σκουπιζω καλα κ αυτο ηταν.
Εαν εχει λερωθει σε κοιλιτσα ή αλλου χρησιμοποιω μωρομαντηλα.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Εμας μυρίζει φρεσκοζημομένο ψωμί και αν την κάνεις με μωρομάντυλο μυρίζει περισσότερο, μετά το μπάνιο πολύυυυυυυυυ περισσότερο.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Εμεις δε κανουμε τιποτα πλεον, ουτε μπανιο. Οταν ηταν μωρο επιανα μωρομαντηλα, μηλοξυδα κτ.τλ μετα απο καθε βολτα. Ειναι πολυ βαρετη ενεργεια να γινεται 3-4 φορες την ημερα. Ετσι και αλλιως οποιος ερθει με τα παπουτσια παταει μες στο σαλονι που κινειται ο μικρος. Πλεον οποτε πεσουμε στις λασπες και στα νερα, δηλαδη σχεδον καθε βολτα απλα περπαταμε 15' παραπανω σε τσιμεντο ή παιζουμε 15' στη πυλωτη και φυγαν ολα.

Οσο το εκανα ομως το πιο πρακτικο που ειχα βρει ειναι να υπαρχει το διαλυμα μηλοξυδου ηδη σε ενα απο αυτα τα ψιτ ψιτ , οποτε ψεκαζεις σκουπιζεις με ενα στεγνο πανακι και ετοιμος.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
@Asmodeus παω στοιχημα οτι δεν κλανει κιολας η δικια σου ε;;
χαχαχα
Σπανια κλανει , την εχω 1 χρονο + και εχει κλασει 3-4 φορες αν εξαιρεσεις τη περιοδο που η Acana την ειχε θερισει. Παντως δεν κανω πλακα η σκυλα μυριζει υπεροχα