Να μοιραστώ την χαρά μου!!!


Billias83

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2020
109
131
41
Άνω Γλυφάδα
Τον τελευταίο καιρό που βγαίνουμε τη βολτούλα μας με την σκυλαρα μου έχω παρατηρήσει ότι πολλά νέα παιδιά κάθε πρωί μεσημέρι απόγευματα βράδια πηγαίνουν και αυτά τη βόλτα τους με τα αγαπημένα κατοικίδια τους. Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση και με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι ότι όλα αυτά τα παιδιά έχουν από ένα αδεσποτάκι μαζί τους. Πάνε τη βόλτα τους με τα όμορφα κολάρα τους φουλάρια τους με τα ωραία λουράκια τους με τα τρελά πουλοβεράκια τους και το χέρονται το γουστάρουν!!! Με βροχή με χιόνι με κρύο δεν μασάνε πουθενά!Με χαροποιεί με κάνει χαρούμενο Να βλέπω τόσα νέα παιδιά να επιλέγουν ένα αδέσποτο για συντροφιά τους. Προς θεού δεν έχω τίποτα με τις καθαρόαιμες φυλές αλλα χερομαι γιατί παλιότερα με έβλεπαν με το εκάστοτε σκυλάκι που είχα και με ρωταγαν"τι ράτσα είναι?" Ενώ τώρα με ρωτάνε "πώς το λένε?"Σε όλο και περισσότερα σπίτια απέξω βλέπω μπολακια με ξηρά τροφή και νεράκι φρέσκο!Μπράβο σε όλα αυτά τα παιδιά που επιλέγουν ένα αδεσποτάκι για φίλο και σε όλους αυτούς που βάζουν λίγο τροφή και νεράκι έξω απτά σπίτια τους!Ειλικρινά με συγκινεί πολύ στις μέρες μας...