Να τα κάνει όλα και να... συμφέρει!


canine-being

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2007
81
1
Καλησπέρα σας!

Θέλω την βοήθεια σας. Σκέφτομαι να πάρω ή να υιοθετήσω ένα σκυλάκι και προβληματίζομαι για την φυλή, και την και την εκπαίδευση του. Λοιπόν θέλω έναν σκύλο μεσαίου μεγέθους,(ούτε πολύ μικρό, ούτε μεγάλο) να μην έχει μεγάλες ανάγκες για βόλτα, να μη χάνει τρίχωμα, να κάθεται ήσυχα στο σπίτι χωρίς να μου καταστρέφει πράγματα, να είναι υπάκουο χωρίς λουρί, και να ξέρει να λερώνει μόνο έξω. Φυσικά αν κάποιος άγνωστος έρθει στην πόρτα, θέλω να γαβγίζει όχι όμως τις ώρες κοινής ησυχίας.

Θέλω να το εκπαιδεύσω αν είναι δυνατόν, να βγαίνει μόνο του βόλτα και να μάθει τον δρόμο να γυρίζει πίσω, χωρίς φυσικά στην διάρκεια της βόλτας να τσακώνεται με άλλα σκυλιά. Ακόμη αν είναι δυνατόν θα ήθελα να του μάθω να φέρνει παντόφλες και να ανοίγει πόρτες. Γίνεται?

Περιμένω με αγωνία τις προτάσεις σας …. Ειδικά της lonewolf…Eυχαριστώ!!!!!!!!!!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Εγώ θέλω 2 σαν τα παραπάνω και ένα που να κάνει και φραπέ (σκέτο...δεν είμαι απαιτητικός)...:D

Αλλά μάλλον αυτό δεν είναι θέμα εκπαίδευσης...θρησκευτικό είναι το ζήτημα μια που με ευχή μοιάζει...
 
Last edited:




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Πλακίτσα? :p (μ' αρέσει που άλλαξα τον τίτλο για να γίνει πιο... κατατοπιστικός. Κάτσε να τον ξαναλλάξω)

Πλάκα - πλάκα τα περισσότερα απ' αυτά τα κάνει μόνο μία φυλή: τα poodles!
 




giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Αγορασε ενα νανο θα σου κανει και καφε και θα σου πλενει ;)

:maria::eek::maria::shock::maria::eek::shock:;):maria::eek::maria::D:maria::shock::maria:
αμα ειναι γυναικα θα κανετε και σεξ:D


αλλα περα απο το αστειο τετοιο πραγμα δεν υπαρχει παρα μονο στα βαριεσθημενα μας μυαλα:cool:


Αλλα να ρωτισω κατι? ------> "να ξέρει να λερώνει μόνο έξω" :eek: αυτο τωρα το εννοεις??
παλι καλα που δεν θελεις να "ξερει απο μονο του" να πηγαινει στην τουαλετα να παταει το καζανακι να σκουπιζει και να πλενει τον κωλο του να πιανει το σκουπακι να καθαρισει τη λεκανη και να σου λεει αμα εχει τελειωσει το χαρτι υγειας:cool:
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αχαχαχαχααα!!! Σας αφιερώνω μοναδικό βιντεακι από την ταινία Bruce Almighty


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=5vOkaJTgKOE"]YouTube - Bruce Almighty:Bruce's Dog Is Toilet-trained[/ame][ame="http://www.youtube.com/watch?v=5vOkaJTgKOE"][/ame]

:D:D:D:D
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Εχω εγώ τον χαρίζω κιόλας, μπορείς να μου στείλεις pm ... αν σε ενδιαφέρει και η περιπτωση της συνιδιοκτησίας, γιατί θα τον χρειάζομαι Χριστούγεννα και Πάσχα να ετοιμάζει το τραπέζι ...
 


canine-being

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2007
81
1
Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ για την ανταπόκριση στο θεματάκι μου! Χαίρομαι που κανένας δεν απάντησε σοβαρά! Θα πάρω τελικά τον σκύλο που μου πρότεινε η Rottie αρκεί να μάθω την τιμή lol!!!! Denis, σκέφτομαι και το ενδεχόμενο του σκύλου που χαρίζεις, αν και εφόσον βοηθάει εξίσου, στο σιδέρωμα και στο πλύσιμο! Η μόνη που δεν απάντησε ήταν η lonewolf αλλά γύρισε πολύ πρόσφατα από Αμερική και δικαιολογείται λόγω της μειωμένης προσαρμοστικότητάς της στην αλλαγή ώρας!
Τέλος θέλω να ρωτήσω αν τα σκυλιά που μου προτείνατε είναι ήδη εκπαιδευμένα ή αν χρειάζεται να τα βάλω να δουν κανα DVD εκπαίδευσης για να αρχίσουν να μαθαίνουν….!lol!!!!!!!lol!!!!!lol
 
Last edited by a moderator:


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Mην το γελατε καθολου...
ειχα ακουσει απο ανθρωπο π ηθελε να παρει λαμπραντορ τα 1000 κουφα!!!
Μου το λεει και απαντω ''ααα δλδ αποφασισες να τρεξεις ε???εχεις δουλεια πολυ!''...''γιατι???'' μου λεει...απαντω οτι πρεπει να μαθει τη τουαλετα,στην αρχη θα λερωνει μεσα στο σπιτι,μπορει να χαλασει καποια πραγματα,γιατρους...ξερετε τα κλασσικα!! κ τι μου λεει???:eek: ''τιιι?δεν θα βγαινει μονο του εξω?ποιες βολτες?αφου θα ζει μεσα στο σπιτι! ακου 3 φορες τη μερα εξω!''...και το κορυφαιο οταν ειπα πως το σκυλι δεν θα μεινει για παντα αυτο στη διαφημηση των χαρτιων υγειας αλλα θα γινει σκυλος 25-35 κιλων...αποφασησε να μην παρει σκυλο!:shock::paja1:

Αρα λογικοτατο μ φαινεται αυτο που ζητας canine-being!:D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Έλα στον βρήκα! Αυτός ο σκύλος καθαρίζει το τραπέζι, βάζει πλυντήριο, φέρνει τη μπύρα απ' το ψυγείο... δεν ξέρω αν κάνει και καφέ, αλλά μάλλον μπορεί!
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nR55F5INifY"]YouTube - Spencer the Genius Dog Performs On the News[/ame]
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
δλδ τωρα θελεις να πεις οτι δεν καταλαβες οτι σου λεμε οτι τετοιος σκυλος δεν υπαρχει?:confused:
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Ακριβώς έτσι είναι ο imaginery dog μου....;);););):):):):) Αν θέλεις στον δίνω, εγώ μπορώ να φτιάξω άλλον....:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@