Νεο μελος [Ελληνικός Ποιμενικός]


Stavrakasgr4

Member
20 Οκτωβρίου 2012
7
0
Καλησπερα σε ολους. Πριν απο περιπου 40 μερες αποκτησα την καινουρια μου συντροφο, ενα ΕΠ θηλυκο την οποια και ονομασα λευκη. Οντας μια ζωη με σκυλια και κυριως μεγαλοσωμα μετα απο μια μακρια περιοδο αποχης και μετα απο ωριμη σκεψη αποκτησα την καινουρια μου συντροφο για την οποια ειμαι πολυ περηφανος. Σας καλησπεριζω λοιπον και ευχομαι να τα λεμε συχνα :)
 






Stavrakasgr4

Member
20 Οκτωβρίου 2012
7
0
Καλημερα σας. Εχω δημιουργησει ενα αλμπουμ, εκει μπορειτε να δειτε τις φωτο που περασα :)
 








sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Καλώς μας ήρθες παρέα με την βοσκοπούλα σου.
Ελπίζουμε να την δούμε κάποια στιγμή:)(δεν υπάρχει άλμπουμ ακόμα)
 


Stavrakasgr4

Member
20 Οκτωβρίου 2012
7
0
Το αλμπουμ υπαρχει στο προφιλ μου, αν πατησει καποιος εκει θα τα δει
 
Last edited:




Stavrakasgr4

Member
20 Οκτωβρίου 2012
7
0
Κ;λησπερα σας :) Μολις επιστρεψαμε απο τον κτηνιατρο οπου καναμε το πρωτο μας εμβολιο :D Θα αναρωτιεστε βεβαια γιατι κανω σαν χαζοχαρουμενο, αλλα ειναι η πρωτη φορα σε ολα τα χρονια που εχω σκυλια που κανω ολη τη διαδικασια ( απο το μπιμπερο ακομα ) με τοση χαρα.Ειμαστε 51 ημερων και εχουμε βαρος 4800. Εχω 15 μερες που γυρισα σε κροκετα και η διαφορα σε αναπτυξη ειναι απο 2100 σε 4800 !!!! Πηρα την advance και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, κανουμε 4 γευματα την ημερα και στο πρωτο γευμα το πρωι της βαζω και λιγο γαλα ( ετσι για την γευση ) ;) επισης καπου καπου τρωμε και καμια ακρη απο κανα κοψιδι....ετσι να μαθαινουμε σιγα σιγα...χαχαχαχ. Θελω να πω και κατι σημαντικο που εμαθα απο τον κτηνιατρο...ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΛΕΙΣΜΑΝΙΩΣΗ !!!! Ρωτηστε τον γιατρο σας για τον σχετικο εμβολιασμο και καντε τον ! ( καλυτερα προληψη παρα καταστολη ! ) αυτα για την ωρα και ξαναμιλαμε. Δεν ειδα καποιο αιτημα φιλιας στο fb ;)
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Καλά, είχες σκυλιά όπως λες και τώρα έμαθες ότι η λεϊσμανίαση, και όχι λεισμανίωση, απαιτεί μεγάλη προσοχή;
Είναι 51 ημερών και της άλλαξες την τροφή εδώ και 15 μέρες.
Πόσο την πήρες; 30-31 ημερών; Βιάστηκες πάρα πολύ. Είναι πολλοί οι λόγοι που έπρεπε να μείνει με με τη μάνα της (κοινωνικοποίηση, αντισώματα κτλ).
Σου εύχομαι να είναι υγιής και να περνάτε όμορφα για πολλά χρόνια.
 


Stavrakasgr4

Member
20 Οκτωβρίου 2012
7
0
Καλά, είχες σκυλιά όπως λες και τώρα έμαθες ότι η λεϊσμανίαση, και όχι λεισμανίωση, απαιτεί μεγάλη προσοχή;
Είναι 51 ημερών και της άλλαξες την τροφή εδώ και 15 μέρες.
Πόσο την πήρες; 30-31 ημερών; Βιάστηκες πάρα πολύ. Είναι πολλοί οι λόγοι που έπρεπε να μείνει με με τη μάνα της (κοινωνικοποίηση, αντισώματα κτλ).
Σου εύχομαι να είναι υγιής και να περνάτε όμορφα για πολλά χρόνια.
Εχω ξαναπει οτι την μικρη την απεκτησα 7 ημερων μαζι με αλλες 2 αδερφες της λογο ηλιθιοτητας του τσομπανου που ειχε τη μανα τους. Παμε σε ξηρα τροφη μετα τις 35 μερες αναγκαστικα γιατι το γαλα μας εκανε διαρροια και γενικα κανουμε οτι το δυνατον καλυτερο ;)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Που το έχεις ξαναπεί;
Γιατί κι εγώ που σε ρώτησα αρχή-αρχή, απάντηση δεν πήρα.
Οχι ότι την χρειαζόμουν βέβαια. Σε κουβέντα να βρισκόμαστε...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΛΕΙΣΜΑΝΙΩΣΗ !!!! Ρωτηστε τον γιατρο σας για τον σχετικο εμβολιασμο και καντε τον ! ( καλυτερα προληψη παρα καταστολη ! ) αυτα για την ωρα και ξαναμιλαμε. Δεν ειδα καποιο αιτημα φιλιας στο fb ;)
Θα σε συμβούλευα...να διαβάσεις καταρχάς εσύ πάρα πολύ, σχετικά με το εμβόλιο. Υπάρχουν πολλές συζητήσεις και στο φόρουμ. Ενημερώσου, πριν πράξεις...

Επίσης...εδώ είσαι στο φόρουμ και συζητάς. Δεν ειναι κομψό, να παραπέμπεις στο fb για...συζητήσεις.
 
Last edited: