Νευρολόγος Κτηνίατρος


Kahlan

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2011
170
208
Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον κτηνίατρο που να ειδικεύεται στη Νευρολογία?
Η σκυλίτσα μου ξεκίνησε πρόσφατα να παθαίνει επιληπτικές κρίσεις και πιθανόν τελικά να είναι πιο σοβαρό από όσο νόμιζα.
Θα προσπαθήσω να την πάω για μαγνητική εγκεφάλου όσο πιο σύντομα γίνεται αλλά θα ήθελα στο μεταξύ να βρω και κάποιον να ειδικεύεται σε νευρολογικά περιστατικά, οπότε θα ήμουν ευγνώμων αν έχετε να προτείνετε κάτι.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 




Kahlan

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2011
170
208
Ευχαριστώ πολύ, ο κτηνίατρος που την παρακολουθεί έχει προβληματιστεί γιατί οι κρίσεις είναι αραιές και ενδιαμεσα είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα, αλλά και από την άλλη είναι λίγο μεγάλη σε ηλικία για να εκδηλώσει επιληψία τώρα πρώτη φορά. Άλλη σκέψη είναι να είχε κάνει κι άλλες κρίσεις παλιότερα και να ήταν πολύ ήπιες ή να μην έτυχε να το δούμε.
Όπως και να χει θα ήθελα κι άλλη γνώμη και εξετάσεις για να αποκλειστεί το χειρότερο. Θα επικοινωνήσω λοιπόν και με τον Φλαράκο. Ευχαριστώ και πάλι.
 
  • Like
Reactions: Eirini-Fontas


Liz@

New Member
1 Σεπτεμβρίου 2021
2
0
28
Καλησπέρα, ξέρω ότι η δημοσίευση είμαι αρκετά παλιά αλλά επειδή ψάχνω κι εγώ απελπισμένα κάποιον νευρολόγο για τη σκυλίτσα μου , η οποία έχει και αυτή επιληψία, μήπως τελικά βρήκες κάποιον άλλο ή αν πηγές τελικά στο Φλαράκο, ποια η γνώμη σόυ ;
 




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
817
929
27
εχω παει στον φλαρακο με επιληπτικο σκυλι. αριστος ανθρωπος, προσωπικο και κλινικη.
 




Bikaki_mar

New Member
17 Σεπτεμβρίου 2021
1
0
32
Καλησπέρα σας! Και εμένα η μικρή μου εμφάνισε επιληψία φέτος το καλοκαίρι. Της δίνουμε gardenal αλλά κάνει επιληψία κάθε 10-15 μέρες. ίσως χρειαστεί αύξηση της δόσης αλλά θα ήθελα και έναν κτηνίατρο εξειδικευμένο σε αυτό το κομμάτι. Είδα στο internet για έναν CHARALAMBOUS αλλά μάλλον βρίσκεται Κύπρο. Δεν έχω αρκετές πληροφορίες. Καλό θα είναι να έχουμε μια επαφή αν θέλετε ως ομοιοπαθείς να βρούμε την καλύτερη λύση για τα σκυλάκια μας.