Νομοθεσία σκύλου περί πυλωτής


Ctavdewe

New Member
22 Αυγούστου 2022
4
0
27
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται να πηγαίνω στην πυλωτή της πολυκατοικίας να παίζω με τα σκυλάκια μου. Τα έβγαζα παλιά και είχαν ακουστεί παράπονα ότι θα φέρουν αστυνομία. Αν και κυρίως το κάνουν από κόμπλεξ επειδή είναι απολίτιστοι, καθώς τα σκυλιά είναι πολύ μικρά και δε δίνουν καν σημασία στον κόσμο, δηλαδή να πάνε κοντά τους ή κάτι τέτοιο, απλά κυνηγάνε κανένα μπαλάκι και τέλος. Η νομοθεσία τι ορίζει;
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δυστυχώς η πυλωτη θεωρείται κοινόχρηστος χώρος κατά συνέπεια εύκολα σου ζητάει κάποιος να το έχεις με οδηγό.

Εμένα με αφήνουν για παράδειγμα αλλά μόλις δω να βγαίνει μπαίνει κάποιος, τσουπ αμέσως δίπλα μου για να μη δώσω δικαιώματα. Αν ο σκύλος πλησιάζει ξένους ή γενικά δεν είναι υπάκουο στο να κάθεται δίπλα σου τότε πρόσεχε μη σου τύχει κανας ένοικος που φοβάται ή αντιπαθεί τα σκυλιά.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δυστυχώς η πυλωτη θεωρείται κοινόχρηστος χώρος κατά συνέπεια εύκολα σου ζητάει κάποιος να το έχεις με οδηγό.

Εμένα με αφήνουν για παράδειγμα αλλά μόλις δω να βγαίνει μπαίνει κάποιος, τσουπ αμέσως δίπλα μου για να μη δώσω δικαιώματα. Αν ο σκύλος πλησιάζει ξένους ή γενικά δεν είναι υπάκουο στο να κάθεται δίπλα σου τότε πρόσεχε μη σου τύχει κανας ένοικος που φοβάται ή αντιπαθεί τα σκυλιά.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3