Ντακσχουντ!!!


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Πολυ ερημια στη ομαδα 4..τι κριμα!!

Ας μιλησω λιγο για τα ντακσχουντακια :!: :!:

Σε πολυ βασικες γραμμες η φυλη χωριζεται
-με βαση το τριχωμα,σε
λειοτριχα,σκληροτριχα,μακρυτριχα
-με βαση το μεγεθος,σε
κανινχεν,μινιατουρες,στανταρντ
Φωλεοδυτες,ικανα να κυνηγησουν πληγωμενα μεγαλα θηραματα(ελαφια,αγριογουρουνα,..) σε ομαδες κατα προτιμηση.

Χωρα προελευσης της φυλης η Γερμανια.
Ιδιαιτερα δημοφιλης φυλη στην Αμερικη,Καναδα,Αυστραλια,Αγγλια...
σχεδον αγνωστα στην Ελλαδα!! (οι ελαχιστοι που τα ξερουν τα αναγνωριζουν ως "λουκανικα"...)

Εγω τα λατρευω γιατι ειναι απλα τπεροχα :D :D
Αστεια,περιεργα,θαρραλεα,αφοσιωμενα,εκφραστικα,
εκδηλωτικα,τρυφερα και πολλα πολλα αλλα .....
..επεται συνεχεια..
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Μετα το γαλλικα ειναι σιγουρα στις προτιμησεις μου..βεβαια δεν ξερω πολλα γι αυτα αλλα ειναι κουκλακιααα!!!
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Γειά σου tifi, υιοθέτησα πρόσφατα μια μακρούλα ζουζουνίτσα, μαύρη με λίγο καφέ, κοντότριχη. Δεν γνωρίζω όμως πάρα πολλά γι'αυτή τη ράτσα. Τώρα θα καταθέσω τα χαρτιά της στον ΚΟΕ (είναι από το εξωτερικό). Όταν την είδα δεν μπόρεσα να αντισταθώ, ήταν τόσο γλυκιά:p, και σαν να με φώναζε "πάρε με,πάρε με". Με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω φωτογραφία της:)
 














Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Είναι υπερβολικά παιχνιδιάρα :p. Τώρα καταλαβαίνεται γιατι δεν μπόρεσα να αντισταθω και την πήρα??? Είναι τοσο εκφραστικη......:p :p
 




Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Αμα την δείτε από κοντα... κλέβει καρδιές, είναι τοσο ζουζουνίτσα...Πως να την αφήσεις?:)
 




Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Ξέρεις πόσες φορές πρίν αποκτήσω τον Νίνο μου...πέρναγα από πετ σόπ και χάζευα σαν χαζή τα κουτάβια???
Όσες και να σου πώ θα είναι λίγες!!!
Με είχαν μάθει όλα τα πετ...αλλά έλεγα: "ΌΧΙ ΕΛΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!!!" όσο άσχημα και να έννοιωθα, καταβάθος ήξερα πώς έκανα το σωστό!
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Καλησπερα σε ολους!
Μετα απο μεγαλη απουσια,ναμαι παλι εδω.
Αρχισα την περιηγηση στο φορουμ εδω και καμποση ωρα (συμβαινουν πολλα και ενδιαφεροντα..) αλλα εδω στην ντακσχουντοσελιδα πηρα μεγαλη χαρα που δεν ειμαι μονη πια:)
Πολυ ομορφη η σκυλιτσα σου Billy!!!
Ειναι αρκετο καιρο μαζι σου?
Πως ειναι ο χαρακτηρας της?
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ παιχνιδιάρα. Δεν σταματάει ποτέ και κάνει όλο γκάφες. Έχει πολύ πλάκα! Είναι υπέροχη... :p
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
...ντατσχάουντ... :confused:
Έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με τον καναπέ, επειδή τα υπόλοιπα σκυλιά μου ανεβαίνουν στον καναπέ για ύπνο-ξεκούραση (παρόλο που έχουν και φωλίτσες), θέλει και η Εύα (η "λουκανίτσα" μου). Ξέρω όμως ότι δεν κάνει να πηδάει από ύψη. τι να κάνω?
Να εκπαιδεύσω όλα τα υπόλοιπα να μην ανεβαίνουν στον καναπέ,...είναι πολύ δύσκολο
Να ανεβαίνουν μόνο αυτά και η Εύα κάτω... είναι κρίμα, κλαίει.
Της έβαλα σκαλίτσα, αλλά αυτή προτιμάει να πηδάει.

Εσύ τι κάνεις με τα δικά σου Tifi? Δώσε καμιά ιδέα.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3