Ξενοδοχείο σκύλων.


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Προχτες πήγα σε ένα σινεμά στην Φιλοθέη και καθώς έβγαινα παρατήρησα μια αφίσα ενός ξενοδοχείου για σκύλους που ονομαζόταν "I love dogs" και είναι στην Βαρυμπομπη. Είδα και εικόνες στο σάιτ τους και μου φάνηκε γενικά πολύ οργανωμένο (τα σκυλιά μένουν σε μικρά σπιτάκια τύπου chalet, υπάρχουν πισίνες και άπλετος χώρος για να τρέξουν). Επειδή πρόκειται να κάνω ένα ταξίδι και δεν μπορώ να έχω το σκύλο μου μαζί, θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιο μέλος του φόρουμ έχει πάει τον σκύλο του σε αυτό το ξενοδοχείο (ή σε κάποιο παρεμφερές), για διαμονή και γενικά πως του φάνηκε. Επίσης είναι προτιμότερο το κενελ; Όσοι έχουν κάποια έμπειρια ας την παραθέσουν. Ευχαριστώ πολύ..
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Δεν βρίσκω τον λόγο να παρατήσεις τον σκύλο σου σε ένα ξενοδοχείο που στο κάτω κάτω δεν ξέρεις πως θα του φέρονται.
 


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Δεν βρίσκω τον λόγο να παρατήσεις τον σκύλο σου σε ένα ξενοδοχείο που στο κάτω κάτω δεν ξέρεις πως θα του φέρονται.
Μα δεν προτίθεμαι να παρατήσω τον σκυλο μου στο ξενοδοχείο. Αυτο που λεω ειναι οτι θα παω στο εξωτερικό για μερικες μερες και δεν θα μπορεσω να τον εχω μαζι μου. Και ουτε μπορει να ταξιδέψει με αεροπλάνο.
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Μα δεν προτίθεμαι να παρατήσω τον σκυλο μου στο ξενοδοχείο. Αυτο που λεω ειναι οτι θα παω στο εξωτερικό για μερικες μερες και δεν θα μπορεσω να τον εχω μαζι μου. Και ουτε μπορει να ταξιδέψει με αεροπλάνο.
Θα σου έλεγα όχι.Πολλες φορές δεν συμπεριφέρονται καλά στα σκυλιά.
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Δεν βρίσκω τον λόγο να παρατήσεις τον σκύλο σου σε ένα ξενοδοχείο που στο κάτω κάτω δεν ξέρεις πως θα του φέρονται.
Ασφαλώς και μπορεί να έχει σοβαρό λόγο, να αφήσει (όχι παρατήσει), κάποιος τον σκύλο του, λίγες μέρες σε πανσιόν. Και ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι αξιοπρεπείς χώροι και έχεις κάπως το κεφάλι σου ήσυχο.
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Ασφαλώς και μπορεί να έχει σοβαρό λόγο, να αφήσει (όχι παρατήσει), κάποιος τον σκύλο του, λίγες μέρες σε πανσιόν. Και ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι αξιοπρεπείς χώροι και έχεις κάπως το κεφάλι σου ήσυχο.
Γνωστός μας άφησε τον σκύλο του και έμαθε ότι του έδιναν ηρεμιστικό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Προσωπικά, δεν μου λέει τίποτα αυτό.
Ούτε στηρίζομαι σε φήμες ή μεμονωμένες εμπειρίες.
Αν η κατηγορία είναι βάσιμη και αποδεικνύεται, υπάρχουν νομικές οδοί.
 
  • Like
Reactions: marblk


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Προσωπικά, δεν μου λέει τίποτα αυτό.
Ούτε στηρίζομαι σε φήμες ή μεμονωμένες εμπειρίες.
Αν η κατηγορία είναι βάσιμη και αποδεικνύεται, υπάρχουν νομικές οδοί.
Καλά εσένα μπορεί να μην σου λέει.Το θέμα είναι όμως τι συμβαίνει.Στο συγκεκριμένο που λέει η κοπέλα από πάνω αν δεις υπάρχουν στις αξιολογήσεις 5-7 περιστατικά που είναι αρνητικά.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Εγώ δεν μιλάω για συγκεκριμένο.
Δεν υπάρχει επιχείρηση/επαγγελματίας, για το οποίο να μην υπάρχουν αρνητικά σχόλια.
Κάνεις την έρευνά σου, όσο γίνεται πιο εκτεταμένα και αποφασίζεις, πάντα με επιφύλαξη.
Δεν είναι πανάκεια. Είναι μια λύση για ώρα ανάγκης, που δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Εγώ δεν μιλάω για συγκεκριμένο.
Δεν υπάρχει επιχείρηση/επαγγελματίας, για το οποίο να μην υπάρχουν αρνητικά σχόλια.
Κάνεις την έρευνά σου, όσο γίνεται πιο εκτεταμένα και αποφασίζεις, πάντα με επιφύλαξη.
Δεν είναι πανάκεια. Είναι μια λύση για ώρα ανάγκης, που δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
Προσωπικά θα προτειμουσα να το αφήσω σε γνωστό μου πρόσωπο από ότι σε έναν άγνωστο.
 


marblk

Active Member
7 Ιουλίου 2018
32
31
25
Athens
Προσωπικά θα προτειμουσα να το αφήσω σε γνωστό μου πρόσωπο από ότι σε έναν άγνωστο.
Συγγενείς και φίλοι υπάρχουν, κανένας όμως δεν έχει πολύ όρεξη να κάτσει να νταντεψει τον σκύλο μου και φυσικά είναι αποδεκτό. Θα λείψω 1 εβδομάδα και θεωρώ ότι είναι αρκετός καιρός, γι'αυτό στράφηκε στην λύση μιας πανσιόν. Εξάλλου γι αυτό έκανα αυτό το ποστ για να ακούσω και θετικές γνώμες αλλά και αρνητικές... Όπως είπε και η/ο @mareco είναι μια λύση για ώρα ανάγκης, όταν έχεις εξαντλήσει πλήρως όλες τις άλλες επιλογές σου. Ούτε εγώ δεν έχω καμία όρεξη να τον αφήσω σε ξενα χέρια και εννοείται πως θα τον σκέφτομαι 24/7. Δυστυχώς όμως έχω βρεθεί σε αδιέξοδο και η μόνη λύση είναι αυτή. Είτε μου αρέσει είτε όχι.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf