Ξηρά τροφή Natura Wild


Eva22

Member
17 Μαρτίου 2019
13
20
43
Καλησπέρα.
Έχω ένα Lamb Pitbull mix αρσενικό, στειρωμένο, 6 ετών. Λόγω στείρωσης αλλά και ηλικίας πλέον εδώ και δύο χρόνια τρώει αποκλειστικά light τροφή για στειρωμένα. Συγκεκριμένα του είχε κάτσει καλά η Winner Plus Light Senior. Δυστυχώς πλέον δεν την τρώει με την ίδια ευχαρίστηση οπότε μάλλον ήρθε η ώρα της αλλαγής.
Ψάχνοντας βρήκα τη συγκεκριμένη τροφή που φαίνεται αρκετά τίμια με κόστος 66€ τα 14kg:
Την έχει δοκιμάσει κανείς ώστε να έχει άποψη; Εσάς πώς σας φαίνεται από θέμα σύστασης;
 


Despina Mis

Member
21 Νοεμβρίου 2015
20
5
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Είναι πως θα κάτσει στον σκύλο σου. Έχω αλλάξει πολλές φορές εταιρείες γιατί ενώ στην αρχή έτρωγαν μετά δεν την ήθελαν. Ο ενδοιασμός μου είναι γιατί του δίνεις Senior. To σκυλί ηλικιακά δεν είναι μεγάλο άσχετα αν τον στείρωσες. Αν δεν είναι ενεργητικός μπορείς να δίνεις λιγότερα γραμμάρια. Την εταιρεία αυτήν, πρώτη φορά τη βλέπω. Μια παραπλήσια που έφαγαν ήταν η Taste of the Wild. Καλή αλλά μετά από τρία τσουβάλια τη βαρέθηκαν. Άλλαξα και γεύσεις. Αν την πάρεις πες μας εντυπώσεις
 


Eva22

Member
17 Μαρτίου 2019
13
20
43
Είναι πως θα κάτσει στον σκύλο σου. Έχω αλλάξει πολλές φορές εταιρείες γιατί ενώ στην αρχή έτρωγαν μετά δεν την ήθελαν. Ο ενδοιασμός μου είναι γιατί του δίνεις Senior. To σκυλί ηλικιακά δεν είναι μεγάλο άσχετα αν τον στείρωσες. Αν δεν είναι ενεργητικός μπορείς να δίνεις λιγότερα γραμμάρια. Την εταιρεία αυτήν, πρώτη φορά τη βλέπω. Μια παραπλήσια που έφαγαν ήταν η Taste of the Wild. Καλή αλλά μετά από τρία τσουβάλια τη βαρέθηκαν. Άλλαξα και γεύσεις. Αν την πάρεις πες μας εντυπώσεις
Καλησπέρα.
Λόγω στείρωσης πρέπει να τρώει τροφή με χαμηλά λιπαρά. Οι περισσότερες steralized τροφές είναι και senior. Δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Η τροφή που δίνω μέχρι τώρα ενώ του έχει κάτσει καλά δεν έχει άλλη γεύση σε χαμηλά λιπαρά και έτσι αναγκαστικά κοιτάω για αλλαγή εταιρείας.
Ή θα δοκιμάσω αυτή ή την αντίστοιχη της Belcando.
 


Despina Mis

Member
21 Νοεμβρίου 2015
20
5
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Το ξέρω. Κι εγώ και τα τρία τα έχω στειρωμένα αλλά δίνω λιγότερα γραμμάρια. Σε μας η Belcando δεν έκατσε. Την βαρέθηκαν γρήγορα. Μακάρι να του αρέσει!!!
 


eagle attack

Member
28 Οκτωβρίου 2015
17
5
47
Ψάχνοντας βρήκα τη συγκεκριμένη τροφή που φαίνεται αρκετά τίμια με κόστος 66€ τα 14kg:
Την δοκίμασα κι εγώ, την συγκεκριμένη, την έτρωγε κανονικά, στην αρχή, κι εγώ την 14 κιλη πηρα , απλά είναι Grain Free, το δικό μας απλά ( Cocker English Spaniel) , είναι δυσκολο στο φαγητό, δηλαδή τρώει μόνο με κάτι άλλο μαζί ( πχ μαγειρεμένο κοτόπουλο, μπιφτέκι κλπ) και του κάνω πολυ μεγάλες βόλτες κάθε μέρα. Δηλαδή δεν το έχω στο σπίτι όλη μέρα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3