Οίστρος σκυλου


DoraD

New Member
31 Αυγούστου 2019
4
0
31
Καλησπέρα! Έχω 2 σκυλίτσες η μια είναι στειρωμένη και η δεύτερη πρόκειται να στρειρωθει σύντομα. Είναι μεγαλοσωμη και τώρα βρίσκεται σε οίστρο. Αυτές τις μέρες καβαλάει την μητέρα μου και την άλλη σκυλίτσα αλλά δεν καταλαβαίνει από φωνές. Εντωμεταξύ η στειρωμενη σκυλίτσα έχει ασκητη και το καημένο υποφέρει, κάθε φορά που θέλει να ηρεμίσει η άλλη την καβαλάει και την εκνευρίζει με αποτέλεσμα να φωνάζει, δεν έχω χώρο να τις χωρίσω ωστόσο όσο και να φωνάζουμε κάθεται για δευτερόλεπτα για να μας δείξει ότι μας άκουσε και συνεχίζει πάλι. ΕπιΣης ο αδερφός μου έχει μια μικρή 1 χρόνου και την φέρνει συχνά σπίτι αλλά δεν την αγγίζει καθόλου απλά την αγνοεί.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Παντού χωράει ένα crate. Και πάντα είναι χρήσιμο.
Αλλιώς, δένε κάπου την ενοχλητική, να βρουν την ησυχία τους, οι ενοχλημένες!
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Παντού χωράει ένα crate. Και πάντα είναι χρήσιμο.
Αλλιώς, δένε κάπου την ενοχλητική, να βρουν την ησυχία τους, οι ενοχλημένες!
Δεν ξέρω ποσό καλή ιδέα είναι να δένεις το σκυλάκι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Γιατί; Τι θα πάθει;
Μια χαρά ιδέα είναι, όταν ενοχλεί και δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Εχεις να προτείνεις κάτι άλλο;
 
  • Like
Reactions: DoraD


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Γιατί; Τι θα πάθει;
Μια χαρά ιδέα είναι, όταν ενοχλεί και δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Εχεις να προτείνεις κάτι άλλο;
Να τον δένει αλλά όχι για πολύ.Εσενα θα σου άρεσε να σε δένουν;Δεν το νομίζω.
Μια καλή ιδέα είναι να πάρει τα αλλά σκυλιά μέχρι να περάσουν αυτές οι μέρες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
@Fotis Deutschland δεν έχεις καλοδιαβάσει, ούτε η θεματοθέτρια τι γράφει, ούτε εγώ. Καλά εντάξει, την δική μου απάντηση, μπορεί να μην την κατάλαβες κιόλας, οπότε δεν πειράζει ας πούμε.
 


DoraD

New Member
31 Αυγούστου 2019
4
0
31
Παντού χωράει ένα crate. Και πάντα είναι χρήσιμο.
Αλλιώς, δένε κάπου την ενοχλητική, να βρουν την ησυχία τους, οι ενοχλημένες!
Δεν θέλω να την εγκλωβίσω αυτό που κάνω όμως είναι να καθόμαστε λίγο έξω στο μπαλκόνι και μετά την αφήνω να μπει μεσα
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Δεν θέλω να την εγκλωβίσω αυτό που κάνω όμως είναι να καθόμαστε λίγο έξω στο μπαλκόνι και μετά την αφήνω να μπει μεσα
Σωστή η κίνηση σου.Γιατι δεν της κανείς στείρωση;
 


DoraD

New Member
31 Αυγούστου 2019
4
0
31
Σωστή η κίνηση σου.Γιατι δεν της κανείς στείρωση;
Η στείρωση θα γίνει άμεσα έκλεισα ραντεβού με την κτηνίατρο της να κανονίσουμε για το ποτε θα γίνει να την εξετάσει κιόλας. Η αλήθεια είναι ότι είχε προγραμματιστεί αλλά η δεύτερη ήταν αδέσποτο και επειδή μας είπαν από την φιλοζωική ότι θα την θανατώσουν για να μην υποφέρει στον δρόμο την πήραμε σπίτι και έτσι φεύγουν πολλά λεφτά για φάρμακα και ειδική τροφή. Τώρα όμως είπαμε ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση και εκείνη υποφέρει κ η μικρή που έχω
 


Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Η στείρωση θα γίνει άμεσα έκλεισα ραντεβού με την κτηνίατρο της να κανονίσουμε για το ποτε θα γίνει να την εξετάσει κιόλας. Η αλήθεια είναι ότι είχε προγραμματιστεί αλλά η δεύτερη ήταν αδέσποτο και επειδή μας είπαν από την φιλοζωική ότι θα την θανατώσουν για να μην υποφέρει στον δρόμο την πήραμε σπίτι και έτσι φεύγουν πολλά λεφτά για φάρμακα και ειδική τροφή. Τώρα όμως είπαμε ότι δεν πάει άλλο η κατάσταση και εκείνη υποφέρει κ η μικρή που έχω
Άντε με το καλό.
 




Fotis Deutschland

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2019
45
3
24
Ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι το έχω ένα άγχος αλλά μου είπε ότι είναι ρουτίνας το χειρουργείο
Δεν είναι τίποτα!Εγω στις 7 του μηνός παίρνω το σκυλάκι μου!Γερμανικο ποιμενικό 7 μηνών αρσενικό.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3