Ο Λυκοσκυλος Που Εγινε Αρνακι...!


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Καλησπερα...
Εχουμε ενα νεο αυτες τις μερες...που δεν ξερω για ποσο θα το εχουμε αυτο το νεο...αλλα το εχουμε...
Πριν ξεκινησω να πω σε οσους δεν ξερουν τον Αλπεν οτι ειναι Dog Aggressive.... Ο κλασσικος σκυλος που δεν χωνευει ουτε τα αντερα του...

Παμε τωρα...
Πριν 4 μερες μου λεει ενας φιλος ελα λιγο απο το σπιτι σε θελω για εναν σκυλο ενος γειτονα.
Φανταστικα οτι θα ηθελε να με ρωτησει καμμια συμβουλη ξερω γω.. λογο του μαγαζιου μου τυχαινει συχνα.
Παω απο κει.. κι ανακαλυπτω οτι μιλαμε για 80+ μπαρμπα με ενα γερμανακι θυληκο 5 μηνων...
Σκεφτομαι ωραιος ο παπουκας το λεει η περδικουλα του...
Κουβεντα στην κουβεντα με τον φιλο μου λεει την ιστοριας της ''Φριντας''

Την Φριντα λοιπον την πηρε 2 μηνων ο γιος του παππου για να του φιλαει το διαμερισμα απο εναν ''εκπαιδευτη του στρατου'' (αχ αυτοι οι εκπαιδευτες του στρατου...αχχ)

Μετα απο 2 μηνες ανακαλυψε οτι ειναι πολυ μπιζι για να την πηγαινει βολτες κι οτι το σκυλι ειναι χαζο δεν καταλαβαινει απο εκπαιδευση...σαφεστα δεν βγαινει να πληρωσει τον κουταβεμπορ.....εεεε συγνωμη το εκπαιδευτη στρατου να του το εκπαιδευσει κι την ξεφορτωσε στον πατερα του να τον φυλαει που μενει μονος.. ( 5 μηνων φυλακας)
Κι μαλιστα για να μην επιβαρυνει τον πατερα του φερνει καθε μηνα 30 κιλα ''Barf κιμα'' που παιρνει απο τον εκπαιδευτη στρατου προς 1ε το κιλο.. (δηλ. ραμφη, ποδια κι εντοσθια κοτοπουλου μαζι με σαπια μαρουλια για οσους δεν ξερουν)..

Ο λογος λοιπον που με φωναξαν ειναι αν ξερω καποιον να το δωσουμε γιατι εχει ρηξει ηδη μια φορα κατω τον παππου κι το σκυλι χοροπηδαει σαν τρελο.
Σε αυτο το σημειο να πω οτι λυπηθηκε η ψυχη μου τον μπαρμπα... του εκραξα τον γιο με το γαντι..κι μου λεει αγορι μου εσενα περιμενα να μου πεις οτι ειναι πιτουρας ο γιος μου? Μου λεει βρες εσυ καποιον που να το αγαπαει κι εγω θα του πω οτι το κλεψαν (btw δεν ηθελε να το χαρισει ο γιος γιατι ειχε δωσει τα ωραια του λεφτακια) οποτε η ολη κουβεντα εχει γινει undercover

Μου λεει ο φιλος κανε κατι ρε Μητσο ειναι αμαρτια κι για το σκυλακι κι για τον παππου.
Ο αερας του φιλου μου προηρθε γιατι μεσο του μαγαζιου εχουμε δωσει πανω απο 20-30 αδεσποτα τα 3 τελευταια χρονια. Κι ειναι αστρονομικο ποσο για το κατσικοχωρι μου.
Του λεω θα ερθω αυριο να το παρω γιατι εχω κανα 2 ατομα στα υποψιν μου που ισως να το γουσταραν...

Παω λοιπον περνω την μικρη κι την παω σπιτι...με σκοπο να την αφησω για κανα 2 μερες σε ενα χωρο περιορισμενο που εχω 5Χ3 μακρια απο τον αλπεν...
Την βλεπει ο Αλπεν κιχχχχ
Λεω ελα χριστε κι παναγια... τους πλησιαζω κοντα κι να τους χωριζει η γκαραζοπορτα...ο αλπεν κουναει ουρα.... Λεω αρρωστο ειναι το σκυλι μου... κοιταω την μικρη μηπως εχει περιοδο τιποτα...τιποτα..
κι λεω δεν τους αφηνω με προσοχη....
την αμολαω σιγα σιγα... κομπλε...χαρες παιχνιδια...
λεω μαλλον μου κλεψαν τον αλπεν κι μου βαλαν αλλον στην θεση του.. η μικρη χαρα...

Μετα πολλα... (γιατι ηδη εχω γραψει σεντονι)
για καποιο ανεξηγητο λογο ο αλπεν εχει βρει το alter ego του... παιζουν ολη μερα αραζουν μαζι , ΤΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΑΙ ΚΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑΖΕΙ..
σε 2 βολτες εχει μαθει το μη κι το κατσε...( δεν ξερω ποιος ηταν ο χαζος τελικα)
την κοιμίζω μεσα με λουρι βεβαια (εχω κι τα γατουλια μου....)
Ειμαι πολυ χαρουμενος που ο Αλπεν πλεον εχει ενα σκυλακο παρεα.. ολη μερα παιζουν σαν τρελα!

Το προβλημα ειναι οτι εγω θελω να το κρατησω κι η γυναικα μου με απειλει με έξωση κι μηνυσεις...
θα πεσουν μηνννυσεις... μου λεει κατι ψευτοδικαιολογιες..οτι εχω μαζεψει 3 γατια... τωρα εφερα κι σκυλο... εχω κανει ζωολογικο κηπο το σπιτι κι κατι τετοια ανουσια...κι διχως βαση..
αλλα νομιζω οτι κερδαω.... γιατι η μικρη καθε μερα γινεται κι αλλος σκυλος...

αλλο ενα προβλημα ειναι οτι την λενε φριντα... σιγα μην εχω σκυλο με το ονομα της κτηνιατρου που καταδικασε το ποδι του σκυλου μου... νομιζω οτι το Astrid θα της ταιριαζει καλυτερα...

Δεν γραφω καλως σας βρηκαμε γιατι η διαβουλευσεις με τους εταιρους κι το ΔΝΤ δεν εχουν κλεισει ακομα..
Εχω ασκησει εφεση για την αποφαση κι περιμενω τα αποτελεσματα...
 

Attachments



jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
εν το μεταξυ εχω κι ολα τα δικια με το μερος μου...
Με εχει πακετωσει αλλες δυο φορες με 2 θυληκα που ειχα βρει...τελικα τα χαίρονται αλλοι..
ειχα κι γεννεθλια αυτο το μηνα... ηταν κι αναδρομος ο ερμης ... πειτε ρε παιδια δεν εχω δικιο?
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 








Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα!!καλε γελαω ακομα!!κ ειμαι κ μονη μου!! Φφφ εγω παλι αν μου εφερνε ο αντρας μου ζωα θα του ελεγα φερε κ αλλα αχαχ ειμαι κουλη ομως γιατι καμια αλλη φιλη μου δεν θελει πολλα πολλα:oops: αχ τι ωραιαααα ιστοριαα!!καλε προφανως και θα το κρατησετε!!!εγκρινω κ εγω δλδ αχχαχα! Αλλοι παλευουν να εχουν δυο πες κ εσας που σας τα εφερε η τυχη θα πειτε οχι..:barefoot: (κατσε θα σκεφτω κ άλλα) δλδ ο αλπεν γιατι να μην εχει πια μια παρεα τωρα τοσα εχει περασει το δικαιουται..επισης αλλο να αφηνεις ενα σκυλι μονο του κ αλλο δυο παρεουλα λιγοτερες τυψεις.. πλεον εχετε κατασταλαξει κιολας ξερετε τι κανετε εχετε σκυλο τοσο καιρο..για την κοινωνικοποιηση του επισης κ μονο αξιζει να δοκιμασετε..το καλυτερο για τον σκυλο ειναι να ειναι με αλλους σκυλους οσο καλα αφεντικα κ αν ειμαστε.. κατσε θα σκεφτω κ άλλα..
 






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Φτου, φτου, ΦΤΟΥ!
Όλα τα δίκια του κόσμου έχεις παιδί μου!
Να τη χαίρεστε, να σας ζήσει!
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
δλδ ο αλπεν γιατι να μην εχει πια μια παρεα τωρα τοσα εχει περασει το δικαιουται.
αυτο να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι κι εγω.... Αν κι μην πω ψεματα χαιρομαι που επιτελους βρηκε ενα σκυλακι να ταιριαξει... δεν θελω να την κρατησω για παιχνιδι του αλπεν αλλα σαν 2ο σκυλο

Εν το μεταξυ... ειχα πει στην γυναικα μου προφητικα πριν καιρο... μολις ισιωσει τα δερματικα του θα τον στειρωσουμε... εχει παει 5 ... κι μην μας βγαλει κανα καρκινο....αλλα να παρουμε κι κανα θηλυκο αργοτερα......
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Απτα λιγα μνματα που πραγματικα το χαρηκα!

Να σας ζησει η κουκλα,με το καλο!

ΥΓ:πεστην γυναικα σου οτι δεν προκειται να την επιβαρυνεις,καντης κ καμια γλυκα,κ θα πεσει,εγγυημενα!
 






jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Μαγκες... αυτο ηταν το πηρα αποφαση τι ειμαι καμια λουλα? Θα παω σπιτι κι θα χτυπησω το χερι στο τραπεζι....

Αληθεια αστεγος με δυο σκυλια κι 4 γατια παιρνει επίδομα? Ρωτάω για εναν γνωσρο οχι για εμενα
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
1.Είναι μια κούκλα.
2. Είναι σαφές ότι ο Άλπεν είναι ερωτευμένος. (επιχείρημα για το ΔΝΤ)
3. Είναι πολύ πιθανό αν χάσει την μικρή να πέσει σε μελαγχολία, να διαταραχτούν τα ορμονικά του και να υποτροπιάσουν τα δερματικά του (επιχείρημα για τους εταίρους).
4. Δοκίμασε τα ισοδύναμα (το κοσμηματοπωλείο της @Μάρθα & Σίλβα είναι γερό χαρτί).
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Μην φοβού @jimboGS !! Με ένα δαχτυλίδι της προκοπής και λίγες γλύκες και να αναλάβεις το σίδερο και τα πιάτα για κάνα μήνα εξιλεώνεσαι και γλιτώνεις και την έξωση... :D:D

Να σας ζήσει η κουτάβα, είναι μια κούκλα. Συμφωνώ για την αλλαγή ονόματος, βασικά το Φρίντα δε μου άρεσε και ποτέ... Το Astrid όμως φυσάειιιιιιι
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Μην φοβού @jimboGS !! Με ένα δαχτυλίδι της προκοπής και λίγες γλύκες και να αναλάβεις το σίδερο και τα πιάτα για κάνα μήνα εξιλεώνεσαι και γλιτώνεις και την έξωση... :D:D

Να σας ζήσει η κουτάβα, είναι μια κούκλα. Συμφωνώ για την αλλαγή ονόματος, βασικά το Φρίντα δε μου άρεσε και ποτέ... Το Astrid όμως φυσάειιιιιιι
Ολοσωστο αλλα θα τα εβαζα με αλλη σειρα: πλυσιμο πιατα - σιδερωμα για ενα μηνα, δαχτυλιδι προκοπης, λιγες γλυκες:ROFLMAO::ROFLMAO:
Παντως σαν γυναικα να πω ειναι δυσκολο να αλλαξεις γνωμη σε γυναικα θελει καλα κοτσια μπραβο σ ομως αισθανομαι οτι θα τα καταφερεις:coffee::love::cool:
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
@Δημητρα_kme Καλέ μην του λες τέτοια του ανθρώπου τώρα που είναι αποφασισμένος :D Πάντως, ψηφίζω τις δουλειές του σπιτιού, μια ωραία ανθοδέσμη και επιχείρηματα και θα πέσει το κάστρο @jimboGS