Ο σκύλος μου πνίγεται!!!!!


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Ειναι μια ιωση των σκυλων. Και η δικια μου το ειχε και πηρε αντιβιωση και ξερω και αλλα 10 σκυλα που το εχουνε γιατι εκει που τα παμε και παιζουνε καθε μερα κολλησε το ενα το αλλο. Θα σου δωσει ο κτηνιατρος μια αντιβιωση και θα δεις οτι σιγα σιγα θα καλυτερευει :D Καλη αναρωση ατο σκυλακι σου. Εμενα παντως τωρα η μικρη μου ειναι οκ σχεδον!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Την πηγα στο γιατρο και μας ειπε οτι εχει τραχειοβρογχειτιδα αλλα ηπιας μορφης (ηπιας λογου ενος εμβολιου που ειχαμε κανει περυσι) και αφου την εξετασε μας ειπε οτι ειναι σε υφεση και δεν χρειαζεται να παρει καποιο φαρμακο.
Επιτέλους ένας κτηνίατρος που ξέρει τη δουλειά του.

Εχει έξαρση η τραχιίτιδα, και η δικιά μου πριν 1 εβδομάδα είχε βήχα. Εμείς πήραμε αντιβίωση, επίσης προσέχετε γιατί είναι κολλητικό.
Ειναι μια ιωση των σκυλων. Και η δικια μου το ειχε και πηρε αντιβιωση και ξερω και αλλα 10 σκυλα που το εχουνε γιατι εκει που τα παμε και παιζουνε καθε μερα κολλησε το ενα το αλλο. Θα σου δωσει ο κτηνιατρος μια αντιβιωση και θα δεις οτι σιγα σιγα θα καλυτερευει :D Καλη αναρωση ατο σκυλακι σου. Εμενα παντως τωρα η μικρη μου ειναι οκ σχεδον!
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δίνουν αντιβίωση για την ίωση.
Αντιβίωση χρειάζεται μόνο αν εξελιχθεί σε δευτερογενή βακτηριδιακή λοίμωξη.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δίνουν αντιβίωση για την ίωση.
Αντιβίωση χρειάζεται μόνο αν εξελιχθεί σε δευτερογενή βακτηριδιακή λοίμωξη.
Έτσι. Κανονικά πρέπει να δώσει σιρόπι ή κάτι τέτοιο, αν χρειάζεται, όχι αντιβίωση.
 


Elpidaki

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2012
205
0
Πειραιάς
Τελικά δεν πρόλαβα να τον πάω στο γιατρό! Συνήλθε μόνος του και μίλησα και με την κτηνίατρο και μου είπε ότι δε χρειάζεται γιατί δε θα μπορούσε να βγάλει ακτινογραφίες αφού δεν έβηχε. Όλα καλά λοιπόν.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95