ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΣΚΝΗΠΕΣ, ΨΥΛΛΟΥΣ ΚΛΠ


3 Μαϊου 2017
10
5
32
Καλησπέρα σε όλους!

Τι προστασία θα προτείνατε για κουταβάκι κοκερ σπανιελ (2 & 1/3 μηνων)? Αμπουλα? Κολλαρο? Σιτρονελα? Λαμβανομένης παντα υποψη και της ηλικίας του μικρου.

Ευχαριστώ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Υπάρχουν πάρα πολλά θέματα, ήδη ανοιγμένα στο φόρουμ, που σου δίνουν τις απαντήσεις, σε όλες τις ερωτήσεις σου.
Κάνε πρώτα μια αναζήτηση :)
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Αυτό



Έχει οδηγίες πως θα το βάλεις.
Λόγο ηλικίας δεν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο ακόμα. Γέμισε και το σπίτι αντικουνουπικά να είναι και για σκνίπα και είσαι οκ. Έτσι κι αλλιώς σε αυτή την ηλικία δεν κάνει να το βγάζεις έξω.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


3 Μαϊου 2017
10
5
32
Αυτό



Έχει οδηγίες πως θα το βάλεις.
Λόγο ηλικίας δεν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο ακόμα. Γέμισε και το σπίτι αντικουνουπικά να είναι και για σκνίπα και είσαι οκ. Έτσι κι αλλιώς σε αυτή την ηλικία δεν κάνει να το βγάζεις έξω.

Ουτε καν στο μπαλκονι? Εχω κανει απεντομωση πριν ερθει το κουταβι σπιτι και το εχω περιφραξει. Επισης το αφηνω εξω να παιζει μονο πρωινες ωρες και μεχρι το απογευμα πριν αρχισει να πεφτει ο ηλιος.
 


12 Οκτωβρίου 2016
18
2
44
Ποιο αντιπαρασιτικο κολαρο και αμπουλα να προτιμησω.Εχω ενα γκριφον κανις 6 κιλα 1 ετους που ζει μες στο σπιτι...
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Vectra 3D κι εγώ.
Scalibor όχι, γιατί εμφάνισε αλλεργία.:(
 


12 Οκτωβρίου 2016
18
2
44
Vectra 3D κι εγώ.
Scalibor όχι, γιατί εμφάνισε αλλεργία.:(
Τη vectra βαζω κι εγω αλλα κιλαρο ειχα ενα βιολογικο.Δεν ειχα ξρουσματα παρασιτων αλλα ρωταω γιατι οι αποψεις διαφερουν για το scalibor κι εχει και 3πλασια τιμη.
 






haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Κι επισης.Μου είπε ο κτηνιατρος οτι στα μικροσωμα σκυλια υπαρχει η επιλογη του σιροπιου αντι για εμβολιο kalazaar.ξερετε κατι κι αυτο?
Πρώτο - άλλαξα 3 μήνες τώρα από vectra σε frontline tri act και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Ναι, βρίσκω ψόφια μικροσκοπικά τσιμπούρια αλλά ποτέ φουσκωμένα ή κολλημένα. Και εδώ στην εξοχή τα τσιμπούρια οργιάζουν.
Όσο για το σιρόπι, ναι εγώ το χρησιμοποιώ 3 χρόνια τώρα με πολύ καλά αποτελέσματα. Λέγεται leisguard και το δίνεις για ένα μήνα κάθε 4 μήνες αυστηρά ανάλογα με τα κιλά. Εγώ τώρα πια τα δίνω όλο το χρόνο: το Μάρτιο, τον Ιούλιο και το Νοέμβριο.
Κάποτε η Barbie και η Χαρα είχαν τίτλους 1/50 και 1/100 και μετά από την εφαρμογή αυτοί μηδενίστηκαν.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3