Πάν ή Πανος ο Καλόκαρδος


vikos

Member
22 Μαϊου 2021
5
20
47
Τον πήραμε των Φώτων στις 6 Γενάρη σε ηλικία 10 μηνών από γνωστό εκτροφείο κοκονιών . Το ειχαμε σχεδιασει πριν την συναντηση μας με την Εκτροφεα , οτι θα περναμε τον Πάνο , για διαφορους λογους , αλλα μιας και ηθελα ενα ετοιμο εκπαιδευμένο σκυλακι , αφου η γυναικα μου δεν ηταν τοσο Φαν της ιδεας του σκυλου , σε αντιθεση με μενα και τα δυο μου παιδια και δεν ηθελα να την αναστατωσω στην ιδεα της αρχικης εκπευδευσης ενος μικρου κουταβιου ...Ο Πάνος , παρολο που δεν πλησιαζε ευκολα ξενους , μιας και ηταν εξαιρετικα επιφυλακτικος , εκεινη την ημερα που πηγαμε για την γνωριμια εκατσε διπλα μου , ηρεμα και χαλαρα και με αφησε να τον χαιδευω σε ολη την διαρκεια της παραμονης μου με την εκτροφεα περιπου για 1 ωρα , λες και με ενεκρινε και αυτος με την σειρα του , οτι ηθελε να ερθει μαζι μου και με τα παιδια μου . Τα υπολοιπα σκυλακια της ιδιας ρατσας τριγυριζαν γυρω μας . Οταν στην Δευτερη επισκεψη μας τον πήραμε στο σπιτι και αν εξαιρεσουμε την πρωτη εβδομαδα της προσαρμογης που ηταν καπως δυσκολα , τα παντα κυλισαν σαν ενα καλοκουρδισμενο ρολοι ακριβείας. Εμεις Ερωτευτικαμε τον Παν αρχικα , οπως ηταν το ονομα του και ο Παν που επειτα εγινε Πάνος , ερωτεύτηκε εμας και ειναι πλεον ο καλυτερος μας φιλος και αναποσπαστο μελος της οικογενειας μας. Ειναι μικρουλης 7,5 κιλα αλλα ειναι μεσα σε ολα , ειναι εξαιρετικα δραστηριος στις βολτες μας, ακουραστος ,ευγενικος,παιχνιδιαρης,ηρεμος μεσα στο σπιτι,ακουει σχεδον τα παντα , ξερει να μενει μονος του οταν φευγουμε για τις δουλειες μας και η συμβιωση μας ειναι αψογη και απο τις δυο μεριές και σε ολους τους τομείς . Αυτα απο εμενα καλως σας βρηκα στην ομαδα !!
 

Attachments



ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Όσο μπόι τους λείπει τόσο φασαρία κάνουν, για να πούμε και του στραβού το δίκιο. Αν δε ο φροντιστής τους είναι στα @@του υπάρχει θέμα.

Να τον χαίρεστε.
 
  • Like
Reactions: vikos


vikos

Member
22 Μαϊου 2021
5
20
47
Όσο μπόι τους λείπει τόσο φασαρία κάνουν, για να πούμε και του στραβού το δίκιο. Αν δε ο φροντιστής τους είναι στα @@του υπάρχει θέμα.

Να τον χαίρεστε.
Πιστευω οτι ολα εχουν τις παραμέτρους τους , οπως και σε ολα τα ζωντανα , ανεξαρτητος ρατσας . Αν ο σκυλος παρει αυτο που θελει και πρεπει - σωστη φροντιδα , αγαπη , εκπευδευση , ηρεμια και δεν τον παρατησεις στην τυχη του , θα εχεις αυτο που θελεις απο αυτον , χωρις πολλα πολλα ... Αν τον παρατησεις , θα σε γραψει και αυτος στα @@του και θα κανει αυτο που δεν θελεις . Ειναι καχυποπτα σκυλακια οντως αλλα αν τα ζησεις απο κοντα ειναι πανεξυπνα , πιστα μεχρι εκει που δεν περνει , πληρως εκπεδευσιμα και αξιαγαπητα !! Το να εχεις σκυλο ειναι ενα χομπι , τουλαχιστον για εμενα , μια ευχαριστη ασχολια που θελει τον χρονο της και το μερακι της. Ευχαριστω
 
  • Like
Reactions: Aliki V. and sis


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Να σας ζήσει ο κούκλος...κάτι μου λέει ότι η σύζυγος στο τέλος θα τον λατρέψει!!
 
  • Like
Reactions: vikos


vikos

Member
22 Μαϊου 2021
5
20
47
Να σας ζήσει ο κούκλος...κάτι μου λέει ότι η σύζυγος στο τέλος θα τον λατρέψει!!
Eυχαριστουμε !! Οντως και ετσι εγινε , η συζηγος τον αγαπησε ! Τετοια πλασματα πως να μην τα αγαπησεις ?
 
  • Like
Reactions: Aliki V.


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf