Πάρης [γερμανικός ποιμενικός]












mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Πάρα πολύ όμορφος!!!
Τα μακρύτριχα μου αρέσουν πάρα πολύ!!!

Καλώς ήρθες και να τον χαίρεσαι :)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Εμένα τελικά, εκτός από τα ομορφόσκυλα, μ'αρέσει που βλέπω έξυπνους ανθρώπους που κάνουν έξυπνες και καλόγουστες επιλογές :)

Καλώς μας ήρθατε, να τον χαίρεσαι!
 






barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
καλωσόρισες στην παρέα μας Πάρη, και εσύ και ο μπαμπάς σου!!!
Πάρη, είσαι η απόδειξη της ηλιθιότητας των ανθρώπων. Πως βρέθηκε αυτός ο κούκλος στα αζήτητα της φιλοζωικής??? :eek: ήμαρτον κύριε!!!
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.


parisdog

Member
22 Αυγούστου 2017
7
62
46
ο πάρης από τη σκύρο βρέθηκε περιπλανώμενος και κοκκαλιασμένος στο πέραμα.
στη συνέχεια δεν τον υιοθετούσαν γιατί είναι πολύ 'μεγαλόσωμος'.
 
  • Wow
Reactions: Aliki V.


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
πως βρέθηκε από τη σκύρο περιπλανώμενος στο πέραμα???? ξέρεις την ιστορία του? πες μας, πες μας!!!
πες μας και άλλα για την αρχή της συμβίωσης με ενήλικο, έχει ενδιαφέρον.
 
  • Like
Reactions: myEnzo


parisdog

Member
22 Αυγούστου 2017
7
62
46
ο πάρης ήταν τσιπαρισμένος οπότε ξετυλίχθηκε η ιστορία.
τον είχε κουτάβι κάποιος στη σκύρο μαζί με ένα άλλο κουτάβι αδερφάκι του και κάποια στιγμή τον επισκεύτηκε ένας φίλος του. άρεσε πολύ στον φίλο του κι ο ιδιοκτήτης αποφάσισε να του τον χαρίσει. δεν έγινε όμως αλλαγή στοιχείων στο τσιπ. ο φίλος υποτίθεται ότι θα τον είχε στα πούπουλα αλλά μόλις μεγάλωσε τον παράτησε στο δρόμο.
όλα αυτά κατά τη μαρτυρία του αρχικού ιδιοκτήτη ο οποίος έπεσε από τα σύννεφα για την κατάληξη του σκύλου. έδωσε τα στοιχεία του φίλου του, τον οποίο εντόπισαν οι αρχές. αυτός υποστήριξε ότι του έφυγε ο πάρης -αλλά δεν τον αναζήτησε ποτέ πουθενά. (εν τω μεταξύ ο πάρης δεν φεύγει ούτε μέτρο μακριά μου).
επρόκειτο να υποβληθεί μήνυση από το σωματείο αλλά επειδή το τσιπ ανέγραφε τον αρχικό ιδιοκτήτη, η μήνυση θα γινόταν στο όνομά του. παρακάλεσε να μην την πληρώσει αυτός κι έτσι γλύτωσε ο ανεύθυνος (το λιγότερο) φίλος του.

τώρα ως προς την συμβίωση με ενήλικο, τί να πώ, ο πάρης είναι άνθρωπος. η νοημοσύνη του είναι σε άλλο επίπεδο (έχω κι άλλα σκυλιά). το δε δέσιμό μαζί μου πολύ μεγάλο. δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα ήταν αν τον είχα από κουτάβι.
 


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
:eek:????????????????
τι να πω..... δεν έχω λόγια....
ήταν της μοίρας του γραφτό να ταλαιπωρηθεί αλλά τελικά να βρει το σπίτι του...
να έχετε μια όμορφή ζωή μαζί....:love:
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Να σου ζησει ο πανεμορφος κ να μας γνωρισεις κ τα υπολοιπα μελη της αγελης!!!!

Τοσο φιλοι που δεν ηξερε οτι δεν ριχε πια το σκυλο;;;;;παραξενο μου φαινεται....τελος καλο ολα καλα για το παρουλη αυτο εχει σημασια....
 
  • Like
Reactions: barouf










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3