Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΙΡΟ 2016 της FCI


Status
Κλειδωμένο θέμα

TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Σε μία εβδομάδα από σήμερα (14-18 Σεπτεμβρίου) ξεκινά το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΙΡΟ 2016 της FCI, που διοργανώνεται στη Nova Gorica της Σλοβενίας, με συμμετοχές από 37 χώρες από όλο τον κόσμο.
Η ομάδα μας απαρτίζεται από 3 σκύλους -1 Γερμανικό Ποιμενικό & 2 Βελγικούς Ποιμενικούς Μαλινουά - με κυναγωγούς αντίστοιχα τους Βασίλη Μπαλάκα, Βασίλη Βεράνη & Κώστα Φούκη.
Καλή Επιτυχία!!!
 

Attachments



Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Καλη επιτυχια !! Και στο IPO διαχωριζονται οι Γερμανικοι Ποιμενικοι σε 2 κατηγοριες ; Βασικα,πρωταθλητες βγαινουν και ανα φυλη ή διαγωνιζονται ολες οι φυλες μεταξυ τους ;
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Καλη επιτυχια !! Και στο IPO διαχωριζονται οι Γερμανικοι Ποιμενικοι σε 2 κατηγοριες ; Βασικα,πρωταθλητες βγαινουν και ανα φυλη ή διαγωνιζονται ολες οι φυλες μεταξυ τους ;
Καλη επιτυχια.καλα αποτελεσματα και του χρονου με ακομα περισσοτερες συμμετοχες ευχομαι!
@Beyond Wonderland Στο παγκοσμιο της FCI ειναι ολες οι φυλες μεταξυ τους(οι δυο δλδ αντε τρεις)
Πρωταθλητης βγαινει ενας.
Υπαρχουν ξεχωριστα πρωταθληματα ανα φυλη:WUSV για τα γερμανικα και το FMBB για τα βελγικα
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Καλή επιτυχία!:)
Ξέρουμε αν θα υπάρχει live streaming;
Σιγουρα θα υπαρξει μεσω του working-dog αλλα θα ειναι επι πληρωμη.
Για free δεν γνωριζω κατι :(
 
  • Like
Reactions: Tri




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Τα ωράρια συμμετοχής της Ελληνικής ομάδας!

GR-1 Μπαλάκας Βασίλης:
Τετάρτη 10:24 Ιχνηλασία,
Πέμπτη 07:25 Υπακοή ,
Σάββατο 14:40 Καθήκοντας προστασίας

GR-2 Βεράνης Βασίλης:
Πέμπτη 19:05 Υπακοή,
Παρασκευή 09:55 Καθήκοντα προστασίας,
Σάββατο 15:25 Ιχνηλασία

GR-3 Φούκης Κων/νος:
Πέμπτη 10:40 Καθήκοντα προστασίας,
Παρασκευή 15:24 Ιχνηλασία,
Σάββατο 17:40 Υπακοή

Καλή επιτυχία σε όλους!!!
υπ όψη...
Τα ωράρια είναι σε ώρα Σλοβενίας, άρα μια ώρα πίσω από την Ελληνική.
 








TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Αποτελέσματα από την Ελληνική Εθνική Ομάδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΙΡΟ της FCI που διεξάγεται στη Nova Gorica στη Σλοβενία :
ο Βασίλης Βεράνης με τον BATMAN VERANIS K-9 DOG CENTER
( Μαλινουά ) έχει : Προστασία 90 και Υπακοή 85 , Σύνολο 175 .

ο Βασίλης Μπαλάκας με τον ARIS von der MOHNWIESE
( Γερμανικός Ποιμενικός ) έχει : Ιχνηλασία 82 και Υπακοή 75 , Σύνολο 157.

ο Κωσταντίνος Φούκης με τον KAZAK MED JABLANI ( Μαλινουά ) έχει : Προστασία 84 και Ιχνηλασία 90 , Σύνολο 174 .
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
τελικά αποτελέσματα για τις ελληνικές συμμετοχές...:)

Βασίλης Βεράνης με τον BATMAN VERANIS K-9 DOG CENTER ( Μαλινουά ) :
Προστασία 90 - Υπακοή 85 - Ιχνηλασία 80 , Σύνολο 255

Βασίλης Μπαλάκας με τον ARIS von der MOHNWIESE ( Γερμανικός Ποιμενικός ) :
Προστασία 92 - Υπακοή 75 - Ιχνηλασία 82 , Σύνολο 249

Κωνσταντίνος Φούκης με τον KAZAK MED JABLANI ( Μαλινουά ) :
Προστασία 84 - Υπακοή 75 - Ιχνηλασία 90 , Σύνολο 249
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Απίστευτο το πως περπατάει ακριβώς δίπλα στο αφεντικό του, κοιτώντας το και παράλληλα.:eek:
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
καπως off- topic αυτο που θα γραψω αλλα,...
θα 'θελα απο οποιον/ α εχει την ορεξη και τη γνωση, να μας βαλει καποια βιντεο (σε ενα αλλο thread ισως) με σκυλους που τα πηγαν καλα και με σκυλους που τα πηγαν καλυτερα και να μας εξηγησει τι βλεπουμε.

π. χ. γιατι ο ταδε βαθμολογηθηκε με τοσο βαθμο εκει και ο αλλος με τοσο και ουτω καθεξης. που λαθεψαν, που θα μπορουσαν να το κανουν καλυτερα και γιατι.

δε μιλαω για το συγκεκριμενο διαγωνισμο αλλα γενικοτερα.
εγω προσωπικα εχω μαυρα μεσανυχτα απο αυτα και πιστευω οτι οσο και να διαβασω δεν μπορω να ξεχωρισω το καλο απο το καλυτερο αν δεν εχω παραστασεις και καποιον να μου εξηγησει.
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
καπως off- topic αυτο που θα γραψω αλλα,...
θα 'θελα απο οποιον/ α εχει την ορεξη και τη γνωση, να μας βαλει καποια βιντεο (σε ενα αλλο thread ισως) με σκυλους που τα πηγαν καλα και με σκυλους που τα πηγαν καλυτερα και να μας εξηγησει τι βλεπουμε.

π. χ. γιατι ο ταδε βαθμολογηθηκε με τοσο βαθμο εκει και ο αλλος με τοσο και ουτω καθεξης. που λαθεψαν, που θα μπορουσαν να το κανουν καλυτερα και γιατι.

δε μιλαω για το συγκεκριμενο διαγωνισμο αλλα γενικοτερα.
εγω προσωπικα εχω μαυρα μεσανυχτα απο αυτα και πιστευω οτι οσο και να διαβασω δεν μπορω να ξεχωρισω το καλο απο το καλυτερο αν δεν εχω παραστασεις και καποιον να μου εξηγησει.
Δεν υπαρχει κανεις εδω μεσα που να εχει τις γνωσεις,μια πιο γενικη προσεγγιση οντως θα ηταν ωραιο θεμα.

Και επικινδυνο βεβαια...
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Σκύλος τα τελευταία 20'' : Μπάμπη πού πάς! Εσύ μου είχες υποσχεθεί οτι θα βγαίναμε για καφεδάκι μετά τα δαγκώματα!Αααα Μπαμπη δεν εισαι καθόλου εντάξει...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Και λίγος σεβασμός, που και που, καλός θα ήταν. Αλλιώς, μούγκα. Ακόμη καλύτερο.
Τουλάχιστον η θεματοθέτης, μια χαρά τις έχει τις γνώσεις. Και αρκετοί ακόμη. Το αν θα θελήσουν, να τις μεταφέρουν, είναι δικό τους θέμα. Επικίνδυνο;;;; Δεν είμαστε καλά. Από πότε 1 + 1 δεν κάνουν 2;;;;;
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΓΚΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ...ΑΥΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ.

Τωρα για να απαντησω για να καταλαβει ο φιλος που θελει το θεμα,Καποιο κραυγαλεο λαθος ναι εχουν πολυ της γνωσεις,και ειναι αλλο να εξηγησεις με καθε λεπτομερεια πως βγηκε ο βαθμος,πχ αν ενας σκυλος πηρε 98 και ο αλλος 99 πως και γιατι.Και αλλο στην κριπτη πρεπει να ειναι ετσι και αυτος ειδαμε οτι δεν το εκανε(ΠΙΟ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙς ΔΛΔ).

Αλλο δεν αφησε γρηγορα το μανικι στο αους,που πρεπει να το αφησει αμεσως και αλλο του εκοψε απο εκει 1 ποντο απο τους 5 γιατι ο σκυλος αργησε μισο χιλιοστο του δευτερολεπτου

Αλλο σε μια μακρινη εντυπωσιακη ο ενας να παρει αριστα και ο αλλος πολυ καλος,και αλλο απλα να βαλει ενα σκυλι που δεν χανει την μακρινη και αλλος που την χανει.

Πριν το κομπλεξ σου μαζι μου,σε ξεπερασει.Καλο θα ηταν να σκεφτεσαι.

Και ναι ειναι επικινδυνο γιατι μπορει να πεταχτει κανενας φιλος σου??και να πει τα δικα του οπως με την ρουτινα του ipo,που ολοι οι γνωστες ξερουν οπως ειπε.

Το μνμ δεν ειχε καμια ελειψη σεβασμου ακομα και η ιδια η Ταρα,θα το καταλαβει.Και ισως και απο μονη της να αρνιοταν να κανει τον ΚΡΙΤΗ με λεπτομεριες απο ΒΙΝΤΕΟ....
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf