Παιχνίδι -Ασκηση


3 Δεκεμβρίου 2015
18
1
28
Καλησπερα σε όλους!!!
Έχω ένα μαλτεζάκι 2μιση μηνων και τωρα εδω και 4μέρες κάτι λες και το χτυπάει ρεύμα!! Τρέχει απο εδώ τρέχει απο εκεί κάνει σαν τρελό και δαγκώνει τα πάντα ακόμα και έμενα (τα ρούχα μου και τα δάχτυλα μου) Επίσης το βράδυ κλαίει και γαβγίζει και δεν σταματαει αν δεν πάω να τον χαϊδέψω... (Τον έχω μέσα σε crate δεν ξέρω αν του κάνει καλό αυτο να είναι εκεί μεσα ολο το βραδυ) Αν μπορει ας με κατατοπίσει καποιος ευχαριστω!!!!
 


AlessaPapa

Member
6 Φεβρουαρίου 2016
11
6
26
Καλώς ήρθες!
Αυτά που τον πιάνουν ειναι στιγμές ενέργειας (Frenetic Random Activity periods).Γινονται σε πολλούς σκύλους και δεν ειναι βέβαια τιποτα ανυσηχητικο,βασικά αυτο που γινεται ειναι οτι τρώνε αναλαμπές και κάνουν τα δικά τους.Το εχω δει σε πολλούς ενηλίκους σκύλους να το κάνουν μετα απο μπάνιο η οταν βρίσκονται ελεύθεροι σε μεγάλο χώρο.Αστον να ηρεμήσει πριν κανεις οτιδήποτε μαζι του.Επισης,το crate ειναι φτιαγμένο για αυτόν ακριβώς τον λογο:να μένει ο σκύλος μεσα οταν εμείς δεν μπορούμε να τον επιτηρούμε πχ το βράδυ.Θα σε συμβούλευα καλύτερα να μην τον χαϊδεύεις γιατι ετσι μαθαίνει οτι με το να κλαίει τραβάει την προσοχή και αυτο δεν ειναι καλό.
Καλή συμβίωση με τον σκυλάκο σου :D