Παιχνιδια και χοροι για πιτμπουλ


Psyxodrama07

Member
14 Απριλίου 2016
16
0
28
Γεια σας και παλι. Θα ηθελα να ξερω τι παιχνιδια αρεσουν στα πιτμπουλ και σε τι χορους να το πηγαινω για να αθλειται/τρεχει? Στην πολη μου δεν υπαρχει καποιο παρκο αποκλειστικα για σκυλους, δεν θα πρεπει να πηγαινω καπου να τρεχει? Θεωρω πως οι απλες βολτες και το τζογκινγκ δεν ειναι αρκετα για αυτους τους σκυλους. Τι πιστευτε και τι προτινετε?
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν τόχω ξανακούσει αυτό ως μορφή εκτόνωσης για σκύλους...Πάντως κοίτα να ναι έντονοι.
Ας πούμε συρτάκι, πυρρίχιος, Πεντοζάλης.
Το τσάμικο δε λέει, εκτός αν σέρνει πάντα αυτός το χορό
 




korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
@epial
Εγώ θα πρότεινα και κάτι πιο μοντέρνο, π.χ break dance και άλλους μοντέρνους χορούς. Όμως ας μάθει και κανέναν νησιώτικο... :LOL:
 
  • Like
Reactions: east49 and epial


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ελπίζω μόνο να έχει πραγματικά χιούμορ ο νέος φίλος μας και να μην μας παρεξηγήσει, όταν ανακαλύψει ότι η ορθογραφία αλλά και οι τόνοι έχουν μεγάλη σημασία, γιατί άλλο χώροι και άλλο χοροί! Γιατί το καλοπροαίρετο χιούμορ ομορφαίνει τη ζωή μας!:)
 
Last edited:


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλησπέρα! Εγώ τον έλυνα κάθε 2-3 μέρες στο γήπεδο του χωριού μου μέχρι που ανακάλυψε τρύπα στην περίφραξη οπότε τέλος.. Τώρα αν βρεθούμε μες στην πόλη νωρίς το πρωί ή αργά το βράδυ, έχει κάτι γήπεδα μπάσκετ κ τένις που τον λύνω και παίζουμε αλλά πάντα όταν δεν υπάρχει ψυχή...
 
  • Like
Reactions: Psyxodrama07


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@Psyxodrama07 μαλλον δεν σε αγγιξαν καθολου οι γνωμες μας στο αλλο thread που ειχες ανοιξει, σχετικα με τα ερωτηματα που ειχες για τα "πιτμπουλ". Και ειπες να ανοιξεις ενα καινουριο θεμα, μηπως σου απαντησουν αλλα μελη που θα σου αρεσουν οι απαντησεις τους....
Εγω θα στο γραψω ξανα κι ας μην σου αρεσει. Πριν απο αυτες τις ερωτησεις που θετεις, ειναι αλλες πολυ πιο σημαντικες που πρεπει να βρεις εσυ μονος σου τις απαντησεις, οπως:
Πως θα ειναι η ζωη μου μετα απο 5-6 χρονια που θα τελειωσω απο την σχολη; Ειμαι σιγουρος οτι θα εχω την οικονομικη δυνατοτητα για τα εξοδα του σκυλου;
Αληθεια, ειχες αλλο σκυλι στην ζωη σου; Εισαι αποφασισμενος να το βγαζεις βολτα καθε πρωι-μεσημερι-βραδυ (ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) και να στερηθεις εσυ τις δικες βολτες και τα ποτα;
Τελικα θα το παρεις απο τους "γνωστους" σου που θα σου βρουν apbt;;;
Αν δεν σου κανουν οι δικες απροσωπες γνωμες που σου λεμε να το ψαξεις περισσοτερο πριν παρεις σκυλο, συζητησε το με κανεναν γνωστο σου που εχει σχετικη εμπειρια....
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and V.M


Psyxodrama07

Member
14 Απριλίου 2016
16
0
28
@Psyxodrama07 μαλλον δεν σε αγγιξαν καθολου οι γνωμες μας στο αλλο thread που ειχες ανοιξει, σχετικα με τα ερωτηματα που ειχες για τα "πιτμπουλ". Και ειπες να ανοιξεις ενα καινουριο θεμα, μηπως σου απαντησουν αλλα μελη που θα σου αρεσουν οι απαντησεις τους....
Εγω θα στο γραψω ξανα κι ας μην σου αρεσει. Πριν απο αυτες τις ερωτησεις που θετεις, ειναι αλλες πολυ πιο σημαντικες που πρεπει να βρεις εσυ μονος σου τις απαντησεις, οπως:
Πως θα ειναι η ζωη μου μετα απο 5-6 χρονια που θα τελειωσω απο την σχολη; Ειμαι σιγουρος οτι θα εχω την οικονομικη δυνατοτητα για τα εξοδα του σκυλου;
Αληθεια, ειχες αλλο σκυλι στην ζωη σου; Εισαι αποφασισμενος να το βγαζεις βολτα καθε πρωι-μεσημερι-βραδυ (ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) και να στερηθεις εσυ τις δικες βολτες και τα ποτα;
Τελικα θα το παρεις απο τους "γνωστους" σου που θα σου βρουν apbt;;;
Αν δεν σου κανουν οι δικες απροσωπες γνωμες που σου λεμε να το ψαξεις περισσοτερο πριν παρεις σκυλο, συζητησε το με κανεναν γνωστο σου που εχει σχετικη εμπειρια....
καταρχην εισαι λαθος απτην αρχη μεχρι το τελος. Το θεμα το ανοιξα σχεδον ιδια ωρα με το αλλο για να κανω παραλληλα και αλλες ερωτησεις. Σεβομαι και δεχομαι με τις γνωμες των αλλων και δεν ψαχνω για καποια απαντηση "που θα μαρεσει" ψαχνω να ενημερωθω αρχικα και επειτα αφου ειμαι ετοιμος να αναλαβω ολες τις ευθυνες για σκυλο να παρω εναν. Επειδη οπως αναφερεις κ συ θα το εχω στη ζωη μου για 10+ χρονια εχω σκεφτει πως θα ζω στο μελλον και τι πραγματα θα στερηθω απτην υπολοιπη ζωη μου απλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου γραψω το τι θα κανω ουτε εγω στο κοντινο η μακρινο μελλον ουτε τι θα κανει ο σκυλος μου εφοσον αναφερω πως εχω παρει αυτην την αποφαση ξερω με τι συνεπαγεται. Τωρα για να μην ξεφευγουμε κ απτο θεμα, ως απειρος που ειμαι ρωτησα που μπορω να βγαζω το σκυλο για να τρεχει, μενω σε επαρχιακη σχετικα πολη.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
καταρχην εισαι λαθος απτην αρχη μεχρι το τελος. Το θεμα το ανοιξα σχεδον ιδια ωρα με το αλλο για να κανω παραλληλα και αλλες ερωτησεις. Σεβομαι και δεχομαι με τις γνωμες των αλλων και δεν ψαχνω για καποια απαντηση "που θα μαρεσει" ψαχνω να ενημερωθω αρχικα και επειτα αφου ειμαι ετοιμος να αναλαβω ολες τις ευθυνες για σκυλο να παρω εναν. Επειδη οπως αναφερεις κ συ θα το εχω στη ζωη μου για 10+ χρονια εχω σκεφτει πως θα ζω στο μελλον και τι πραγματα θα στερηθω απτην υπολοιπη ζωη μου απλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου γραψω το τι θα κανω ουτε εγω στο κοντινο η μακρινο μελλον ουτε τι θα κανει ο σκυλος μου εφοσον αναφερω πως εχω παρει αυτην την αποφαση ξερω με τι συνεπαγεται. Τωρα για να μην ξεφευγουμε κ απτο θεμα, ως απειρος που ειμαι ρωτησα που μπορω να βγαζω το σκυλο για να τρεχει, μενω σε επαρχιακη σχετικα πολη.
Φυσικά μόνο εσύ ξέρεις πόσο συνειδητοποιημένος είσαι και αν μπορείς να ανταπεξέλθεις στην αρμονική συμβίωση με έναν σκύλο για τα επόμενα 10 χρόνια της ζωής σου. Και φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να μας ενημερώσεις.
Εκείνο που δεν συνάδει όμως στα λεγόμενα σου είναι ότι ενώ έχεις αποφασίσει ήδη ότι θα αποκτήσεις σκυλί, ταυτόχρονα ρωτάς πράγματα που θεωρητικά θα έπρεπε να τα γνωρίζεις ήδη. Πως γίνεται να έχεις αποφασίσει κάτι, χωρίς να γνωρίζεις βασικές παραμέτρους της απόφασης σου, πάλι μόνο εσύ το γνωρίζεις.
Και δεν αναφέρομαι στο πάρκο που ψάχνεις, αλλά στο ερώτημα πχ αν τα pits μπορούν να μείνουν σε διαμέρισμα γιατί έχεις ακούσει ότι θέλουν κήπο να τρέχουν...
Τέλος πάντων φίλε μου, εγώ ξαναλέω ότι δεν είσαι έτοιμος για σκυλί, αλλά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.
Φρόντισε τουλάχιστον να ενημερωθείς για τον σωστό τρόπο απόκτησης ενός σκύλου, γιατί με αυτά που έχεις γράψει μέχρι τώρα θα ρισκάρεις πάρα πολύ στο τι θα σου τύχει...Καλή τύχη
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3