Παιχνιδι Kong για αγχος αποχωρισμου


KostasThess

Member
12 Οκτωβρίου 2017
18
12
Καλησπερα.Με τα δικα του παιχνιδια δεν πολυασχολειται οταν φευγω.Πιστευετε θα ωφελουσε το kong;Καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να γινει επικινδυνο γιατι μπορει να πνιγει ο σκυλος την ωρα που προσπαθει να φτασει την τροφη.Γι αυτο δεν το εχω δοκιμασει ακομα.Το χρησιμοποιετε εσεις;
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ. Δεν ξετρελενεται η δικιά μου αλλά ασχολείται ικανοποιητικα. Οι οδηγίες του κατασκευαστή συνιστούν επίβλεψη μέχρι να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει τάσεις να το καταστρέψει. Δεν ξέρω τι σκύλο έχεις αν είναι κάποιο μικρού η μεσαίου μεγέθους το βρίσκω λίγο δύσκολο. Αν ανησυχείς τόσο πάρε ένα extreme (το μαύρο) που είναι πιο ανθεκτικό υπάρχει και το μπλε που σε περίπτωση που καταπιεί κάποια κομμάτι να φανεί στην ακτινογραφία. Φυσικά αν δεις ρωγμές/φθορές το αντικαθιστάς. Αν υποψιάζεσε ότι έχει καταπιεί κάποιο κομμάτι μεγαλύτερο από μια κροκέτα τηλέφωνο τον κτηνίατρο. Αν δεις ότι το καταστρέφει εύκολα παίρνεις μεγαλύτερο μέγεθος ή ένα extreme. Πάντως θεωρώ ότι είναι αρκετά ανθεκτικά και δεν θα έχεις πρόβλημα εγώ έχω ένα rotweiler και της έχω πάρει το XXL extreme ακόμα σαν καινούργιο είναι πιστεύω ότι οφείλει θα στο πρότεινα..Γενικά δεν έχω κάτι κακό να πω μόνο μην πάρεις τον αφρό που είναι για να βάζεις μέσα θα παραθέσω και μερικά βίντεο με συνταγές πιο κάτω
 
Last edited:


KostasThess

Member
12 Οκτωβρίου 2017
18
12
Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ. Δεν ξετρελενεται η δικιά μου αλλά ασχολείται ικανοποιητικα. Οι οδηγίες του κατασκευαστή συνιστούν επίβλεψη μέχρι να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει τάσεις να το καταστρέψει. Δεν ξέρω τι σκύλο έχεις αν είναι κάποιο μικρού η μεσαίου μεγέθους το βρίσκω λίγο δύσκολο. Αν ανησυχείς τόσο πάρε ένα extreme (το μαύρο) που είναι πιο ανθεκτικό υπάρχει και το μπλε που σε περίπτωση που καταπιεί κάποια κομμάτι να φανεί στην ακτινογραφία. Φυσικά αν δεις ρωγμές/φθορές το αντικαθιστάς. Αν υποψιάζεσε ότι έχει καταπιεί κάποιο κομμάτι μεγαλύτερο από μια κροκέτα τηλέφωνο τον κτηνίατρο. Αν δεις ότι το καταστρέφει εύκολα παίρνεις μεγαλύτερο μέγεθος ή ένα extreme. Πάντως θεωρώ ότι είναι αρκετά ανθεκτικά και δεν θα έχεις πρόβλημα εγώ έχω ένα rotweiler και της έχω πάρει το XXL extreme ακόμα σαν καινούργιο είναι πιστεύω ότι οφείλει θα στο πρότεινα..Γενικά δεν έχω κάτι κακό να πω μόνο μην πάρεις τον αφρό που είναι για να βάζεις μέσα θα παραθέσω και μερικά βίντεο με συνταγές πιο κάτω
Σε ευχαριστω πολυ!Ο δικος μου ειναι κοντα στα 30 κιλα αρα θα του παρω μεγαλο μεγεθος.
Μεσα στο παιχνιδι μπορω να βαζω καο κομματια απο γαλοπουλα ας πουμε;
 


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Εγω βαζω μουλιασμενη τροφη και το "σφραγιζω" με γυστικοβουτυρο ή γιαουρτι η αλεσμενη μπανανα. Καταψυξη για 1 ωρα και μετα το δινεις. Η δικια μου τα λατρευει και οχι μονο ασχολειται, τους αλλαζει τα πεταλα.

Μονο παρε original για λογους ασφάλειας και μονο. Εγω πηρα 5 να μην ειμαι πλυνε φτιαξε.