Παχνίδι με scnauzer και...


21 Ιουνίου 2015
4
0
40
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Είμαι από την Θεσσαλονίκη και έχω έναν μικρούλη schnauzer. Ακόμη δεν έχω βρει κάποιον που να έχει την ίδια ράτσα. Είναι πολύ απότομος όταν θέλει να παίξει με άλλα σκυλιά, με αποτέλεσμα να τον αγριεύουν τα περισσότερα, και στο τέλος κάθεται τα κοιτάει και κλαίει που δεν παίζουν μαζί του. Υπάρχει κάποιος που να έχει schnauzer ή κυνηγόσκυλο ή κάποιο που να είναι το ίδιο απότομο και υπερκινητικό για να παίξουν με τον δικό μου;(Εκτός και αν κάνω κάτι λάθος εγώ).
 


nikol_te

Well-Known Member
15 Μαϊου 2011
74
104
βρες κουταβια για να παιξει. κ εμενα ο δικος μου ετσι προσεγγιζε τα μεγαλυτερα, τον διορθωνανε, δεν καταλαβαινε κ καταληξαμε να παιζουμε μονο με αλλα 2 κουταβια που ερχοταν στο παρκο.τωρα διορθωνει αυτος τα κουταβια που του την πεφτουν αγαρμπα!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα... Καλώς ήλθες!!!:)
Αλήθεια, είσαι ο Ζάχος ή η Μιχαέλα?

...Είναι πολύ απότομος όταν θέλει να παίξει με άλλα σκυλιά, με αποτέλεσμα να τον αγριεύουν τα περισσότερα, και στο τέλος κάθεται τα κοιτάει και κλαίει που δεν παίζουν μαζί του...
Να σου κάνω μιά πολύ ΚΡΙΣΙΜΗ ερώτηση:
Οταν γίνονται όλα αυτά... κάθεται και τα κοιτάει και κλαίει που ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ?
ή
Κάθεται, τα κοιτάει... κλαίει... και ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΑΣ???

Υ.Γ. Μετά την απάντησή σου, νομίζω ότι θα είμαι σε θέση να το ταξινομήσω και να πω δυό λόγια...;)
 
Last edited:


21 Ιουνίου 2015
4
0
40
Όταν γίνεται αυτό, τα άλλα σκυλιά αγριεύουν και τα αφεντικά τους τα απομακρύνουν. Μετά τον καλώ προς το μέρος μου και κάθεται τα κοιτάει και κλαίει.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Όταν γίνεται αυτό, τα άλλα σκυλιά αγριεύουν και τα αφεντικά τους τα απομακρύνουν. Μετά τον καλώ προς το μέρος μου και κάθεται τα κοιτάει και κλαίει.
Επειδή θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι στο μυαλό μου:
Τον καλείς εσύ, αφού γίνουν όλα αυτά?
ή έρχεται σε σένα ΠΡΙΝ τα μαζέψουν τα "αφεντικά" και τα απομακρύνουν?
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τι εννοείς απότομα?
Είναι απότομος με την έννοια του ότι δεν καταδέχεται λόγω πχ. κυριαρχικότητας ή λόγω ατσουμπαλοσύνης?
Βρες σκυλιά μεγαλόσωμα μεγάλα σε ηλικία που δεν είναι στα φόρτερ τους και δεν θα ενδώσουν σε τζαναμπέτικα κολπάκια κουταβιού. Άντε να διορθώσουν όμορφα και ωραία.
Αν δεν ξέρεις να χειριστείς τον σκύλο σου λόγω απειρίας απέφυγε συναναστροφή με κουτάβια γιατί μπορεί να μεγεθυνθεί το πρόβλημα σου.
 


21 Ιουνίου 2015
4
0
40
Λόγο ατσουμπαλοσύνης. Η αλήθεια είναι οτι είμαι και άπειρος, και οταν του ορμάνε(προφανώς επειδή τους έσπασε τα νεύρα) δεν ξέρω πως να ανιδράσω.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Και όταν λες "τον καλείς και έρχεται προς το μέρος σου", εννοείς ότι είναι λυτός γενικά;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf