Πετ σοπ


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Μένω Αθήνα στην περιοχή του Μενιδίου σύνορα με Θρακομακεδόνες και το πατρικό μου είναι στο Χαϊδάρι,. Παρακαλώ αν κάποιος συμφορουμίτης υπάρχει κοντά σε κάποια απο τις δύο περιοχές να με ενημερώσει σχετικά ώστε να υποστηρίξω κι εγώ με τη σειρά μου.

Επίσης αν κάποιος γνωρίζει καλό κτηνίατρο στην περιοχή του Μενιδίου θα χαιρόμουν πολύ να μοιραστεί αυτή την πληροφορία μαζί μου!!!
Ευχαριστώ!!!!!!!!!
,,,,,,
κτηνιατρος καλος και ακριβος ..........μαντης,,,,,,,,,, νεα φιλαδελφεια.......... κτηνιατρος φθηνος κατω απο το μαημαρκετ μενιδιου,,,,,,, δεν τον βαθμολογω αυτον τον αφηνω στο φλου ==))
 


vagolf

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
209
0
ΑΧΑΡΝΑΙ
,,,,,,
κτηνιατρος καλος και ακριβος ..........μαντης,,,,,,,,,, νεα φιλαδελφεια.......... κτηνιατρος φθηνος κατω απο το μαημαρκετ μενιδιου,,,,,,, δεν τον βαθμολογω αυτον τον αφηνω στο φλου ==))
για το φθηνός είσαι σίγουρος????
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Όπως σε όλες τις επιχειρήσεις, έτσι και στα pet shop, αναλόγως τα λεφτά που έχεις κάνεις και τις ανάλογες κινήσεις.

Μπορείς και με πολύ λίγα λεφτά, μπορείς και λίγο περισσότερα.
Αν θέλεις να ξεκινήσεις όσο ποιο οικονομικά γίνεται, βρίσκεις κάποιο γνωστό που να φτιάχνει ιστοσελίδες(η απευθύνεσαι σε επαγγελματία) για να σου στήσει ένα υποτυπώδες online store.

Κάνεις έναρξη επιχείρησης και δηλώνεις ένα επαγγελματικό χώρο που ΔΕΝ μπορεί να είναι το σπίτι σου(αυτό μπορείς να το κάνεις όταν πουλάς υπηρεσίες και δεν εμπορεύεσαι φυσικά προϊόντα).

Υπολόγισε λοιπόν το νοίκι της αποθήκης σου.Αυτά που θα πουλάς δεν είναι απαραίτητο να τα προ αγοράζεις.Θα τα αγοράζεις όταν θα στα παραγγέλνουν.
Αυτο έχει το πλεονέκτημα της ευκολίας του ρευστού, έχει και το μειονέκτημα ότι το delivery που θα κάνεις θα καθυστερεί περισσότερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό που θα κάνει αυθημερόν παραδόσεις.

Αν πας σε φυσικό κατάστημα απευθείας, θες λεφτά για να το φτιάξεις(αναλόγως την κατάσταση που θα το βρεις) και λεφτά να βάλεις ράφια και μια διακόσμηση.Μπορείς και εδώ να δουλεύεις με καταλόγους αρχικά και να μην έχεις πω ότι τροφή υπάρχει στον ελλαδικό χώρο.

Σε κάθε περίπτωση με κάτω από 10k μπορείς να κάνεις μια αξιοπρεπή αρχή.Δεν έχεις μηχανήματα κλπ να αγοράσεις όποτε το κόστος δεν είναι τεράστιο..

Καλή τύχη!

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
για το φθηνός είσαι σίγουρος????
........
,,,,,,
σιγουροτατος,,, !! μου εχουν ζητησει μεχρι και παραπανω απο τα διπλα λεφτα κατι γδαρτες ΄΄ και παρακειθε και παρακατω και παραδωθε ==))
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Εγώ το έκοψα γιατί με εγδαρε να σου πω την αλήθεια
...
,,
μηπως παρκαρες την πορσε εξω απο το κτηνιατρειο η κραταγες στο χερι το απλ αη φοουν,,,??? ==)) ,,,,,,
εγω κανω ερευνα αγορας,,, και ρωταω στη ψυχρα τιμες και υπηρεσιες,,, δυο εχω,,, 45 ευρω για μικροτσιπ τη καθε μια ηθελε ενας,,, 110 ευρω για τα ετησια εμβολια και της λυσσας και για τις δυο ηθελε ο αλλος,,, για θυματα ψαχνουν ορισμενοι,,,,,,
 


τσιου

Active Member
12 Δεκεμβρίου 2012
29
0
Σχεδόν Κέντρο
καλησπέρα στα μέλη,
dexter πολύ σωστά βλέπεις οτι το γειτονικό σου πετ σοπ έχει δουλίτσα αρκεί να αναλογιστούμε οτι το 2012 διακινήθηκαν στην αγορά 21 302 377 τόνοι τροφής έναντι 20 889 914 τόνοι που διακινήθηκαν για το 2011. Το γεγονός πως πλέον τα κατοικίδια θεωρούνται μέλη της οικογένειας κ όχι ζώα συμβάλει στο ενδιαφέρον του κόσμου για την καλή διατροφή κ την υγεία τους. Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως οτι ο πελάτης πρέπει να νιώθει οτι επισκέπτεται έναν χώρο όπου θα μπορεί να πάρει βασικές κ εξειδικευμένες πληροφορίες για το κατοικίδιο του. Έτσι παίρνουν αξία τα προϊόντα κ κάνει το εκάστοτε πετ σοπ να έχει δουλειά. Αν νομίζεις οτι είσαι έτοιμος να παρέχεις τέτοιες πληροφορίες στους μελλοντικούς σου πελάτες τότε προχώρησε. Όσο για το μπάτζετ που ρωτάς αυτό εξαρτάται από το εμπόρευμα που θα βάλεις στο μαγαζί. Τα πάγια έξοδα δεν είναι τόσα πολλά.
 






manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Ξέχασα...
Προκοπιου στα ορια μενιδι με θρακομακεδονες
Πολυ καλος αλλα ΑΚΡΙΒΟΣ
Δουλευει με τα καλα πορτοφολια, απο θρακομακεδονες
Επισης λεγεται οτι δε θελει αδεσποτα γιατι χτυπημενα, αρρωστα απο το δρομο
Του χαλανε την εικονα
 


Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
Μια μόνο συμβουλή έχω να σου δώσω μιας και έχω φίλους που έχουν pet shop και νοικιάζουν και τον χώρο... Κάνε έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού, πριν αποφασίσεις να ανοίξεις ένα pet shop. Τι εννοώ. Ξεκίνα με τα πόδια και γύρνα την περιοχή, σημειώνοντας πόσα pet shop υπάρχουν στην περιοχή σου. Τι τιμές έχουν στα προϊόντα τους. Ποιά προϊόντα μπορείς να βρεις φθηνότερα ώστε να βγάζεις απο εκεί κέρδος και να δημιουργείς ανταγωνισμό. Μετά μπορείς να έρθεις σε επαφή με αντιπροσώπους εταιριών για τροφές και μεζεδάκια ώστε να μάθεις και απο εκεί τιμές και να κλείσεις ανάλογες συμφωνίες. Υπολόγισε πόσο θα πρέπει να βγάζεις την μέρα για να καλύπτεις τα πάγια έξοδα του μαγαζιού και να σου αφήνει και κέρδος. Αν θες να συνεργαστείς με κτηνίατρο, ρώτα τους κτηνίατρους της περιοχής σου, και κλείσε μαζί τους καλές συμφωνίες (πχ.αν στέλνεις εσύ πελάτες σε κάποιον θα έχει ο πελάτης μειωμένη τιμή - θα του αυξήσεις την κίνηση και θα κερδίσεις και εσύ).Τέλος για κτηνίατρο πρόσεχε ποιόν θα διαλέξεις για να "προμοτάρεις" ώστε να είναι συνεπής, να μην κλείνει το κινητό του ποτέ, να είναι διαθέσιμος και εξυπηρετικότατος...
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ξέχασα...
Προκοπιου στα ορια μενιδι με θρακομακεδονες
Πολυ καλος αλλα ΑΚΡΙΒΟΣ
Δουλευει με τα καλα πορτοφολια, απο θρακομακεδονες
Επισης λεγεται οτι δε θελει αδεσποτα γιατι χτυπημενα, αρρωστα απο το δρομο
Του χαλανε την εικονα
Δεν πάμε καθόλου καλά...

Πως μπορείς και γράφεις τέτοια πράγματα δημοσίως... έχεις υπόψη σου τι σημαίνει συκοφαντική δυσφήμιση;

Έχεις προσωπική εμπειρία από την συμπεριφορά του Προκοπίου;
 
Last edited:


vagolf

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
209
0
ΑΧΑΡΝΑΙ
...
,,
μηπως παρκαρες την πορσε εξω απο το κτηνιατρειο η κραταγες στο χερι το απλ αη φοουν,,,??? ==)) ,,,,,,
εγω κανω ερευνα αγορας,,, και ρωταω στη ψυχρα τιμες και υπηρεσιες,,, δυο εχω,,, 45 ευρω για μικροτσιπ τη καθε μια ηθελε ενας,,, 110 ευρω για τα ετησια εμβολια και της λυσσας και για τις δυο ηθελε ο αλλος,,, για θυματα ψαχνουν ορισμενοι,,,,,,
Μακαρι τώρα ποια κάνω ακριβώς το ίδιο,
μερικοι έχουν ξεφύγει τελείως εγώ να σου πω την αλήθεια γύρω στο 20αρικο δίνω για τα εμβόλια
 




rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Ξέχασα...
Προκοπιου στα ορια μενιδι με θρακομακεδονες
Πολυ καλος αλλα ΑΚΡΙΒΟΣ
Δουλευει με τα καλα πορτοφολια, απο θρακομακεδονες
Επισης λεγεται οτι δε θελει αδεσποτα γιατι χτυπημενα, αρρωστα απο το δρομο
Του χαλανε την εικονα
έχετε σκεφτεί οτι κάνετε spam posting στο θέμα του ανθρώπου?
ρωτάει για πετ σοπ στα Νότια πρόαστια και εσείς λέτε για γιατρούς στους θρακομακεδόνες :flip:
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
τωρα για ερευνα αγορας,,,, ανοιξε πετ-σοπ ενας στη γειτονια μου,,,,,,,,,, γνωστος,,,,,, τη spike puppy την εχει 3μιση ευρω το κιλο,,,,, ενω καταστημα 500 μετρα πιο πανω την εχει 2.30 ευρω το κιλο,,, και καπως ετσι πανε και οι υπολοιπες τροφες οι διαφορες μεταξυ τους σε σημειο που αναρωτιεμαι γιατι το ανοιξε,,,, για αδεσποτα τη φθηνοτερη τροφη την εχει 2 ευρω,,, λιθουανιας αγνωστη παντελως τροφη ολο καλαμποκι,,, τον βλεπω για λουκετο,,, ειναι και ασχετος εντελως με το χωρο,,, και απο τα σκυλια,,, και προσπαθει να εξαπατησει τους πελατες για να παρουν μουφα τροφες κατηγορωντας τα κοντινα καταστηματα οτι πουλανε μαιμου και ληγμενα γιαυτο ταχουν φθηνα,,,,,,, πεφτει και λασπη και θαψιμο στη δουλεια αυτη,,,,
 


τσιου

Active Member
12 Δεκεμβρίου 2012
29
0
Σχεδόν Κέντρο
από λάσπη άλλο τίποτα... σε πετσοπ της γειτονιάς μου έγινε ο εξής διάλογος
- γεια σας, harness έχετε;
- όχι δεν την φέρνω, κάποιοι που τάιζαν απ την γειτονιά δεν μείναν καθόλου ευχαριστημένοι
- ???
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
από λάσπη άλλο τίποτα... σε πετσοπ της γειτονιάς μου έγινε ο εξής διάλογος
- γεια σας, harness έχετε;
- όχι δεν την φέρνω, κάποιοι που τάιζαν απ την γειτονιά δεν μείναν καθόλου ευχαριστημένοι
- ???
χαχαχαχαχ! Καλοοοοο!!
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Manin just or the records να το εχεις υποψη σου για να μην εκτιθεσαι με αυτα που
σου λενε οι αλλοι,
Παρασκευη βραδακι 9 παρα συγκεκριμενα, κουταβι ΑΔΕΣΠΟΤΟ το χτυπαει αμαξι και
αρχιζει και αιμοραγει απο το στομα. Οι ανθρωποι της γειτονιας τρεξανε στον
Αλεξανδρο ο οποιος του παρειχε τις πρωτες βοηθειες και το κουταβι παραμενει μεχρι
σημερα εκει. Εχει ξεπεραει τον κινδυνο αλλα ακομα εχει προβλημα και το κραταει
μεχρι να γινει εντελως καλα. Σωθηκε επειδη ο συγκεκριμενος κτηνιατρος ευτυχως
δεν κανει διακρισεις.
Και ποσα αλλα παρομοια περιστατικα ξερω αλλα δεν χρειαζεται να πλατιαζουμε. :)
 


Σήφης

Active Member
25 Ιουνίου 2013
35
0
Αθήνα
,,,,,,
κτηνιατρος καλος και ακριβος ..........μαντης,,,,,,,,,, νεα φιλαδελφεια.......... κτηνιατρος φθηνος κατω απο το μαημαρκετ μενιδιου,,,,,,, δεν τον βαθμολογω αυτον τον αφηνω στο φλου ==))
ferozea σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα τσεκάρω κι εγώ προς το παρόν στον φθηνό για τσιπάκι (η αλήθεια είναι όμως πως δεν έχω ρωτήσει πουθενά, οπότε έχω δουλίτσα...)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf