Πιστοποιητικό καθαροαιμιας


stefanosk

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2018
261
295
Ανάβυσσος
Δεν δεχομαι να με αποκαλουν τριτοκοσμικο.
Ας αναφερεται ο καθενας στον εαυτο του και μονο.
Το αν δεν διαθετει καποιος e-mail ή δεν ξερει να το διαχειριστει δεν τον καθιστα αυτοματα τριτοκοσμικο.
Ας δει ο καθενας και την δικια του καμπουρα και οχι μονο των αλλων.
Ο χαρακτηρισμος δεν εχει να κανει με την ουσια του θεματος επισης.
 
  • Like
Reactions: Velouxiotis


N_B

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2017
70
92
46
Θρακομακεδόνες
Αν το συμπέρασμα αυτών που έγραψα ερμηνεύεται ως τσουβάλιασμα ή προσωπική επίθεση στο κάθε μέλος του forum δεν έχω να σχολιάσω το οτιδήποτε..
Το ότι έχει χαθεί η κοινή λογική δεν θα με κάνει να αισθανθώ παράξενος επειδή την διαθέτω..
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
@stefanosk
Δε νομιζω οτι εγινε καποια συγκριση αλλα αξιολογηση μιας συγκεκριμενης καταστασης. Μη χανεις το δασος.
H αληθεια ειναι οτι ο μεσος ανθρωπος δεν γνωριζει και ακομα χειροτερα δεν τον ενδιαφερει να μαθει. Απλως θελει φτηνο σκυλο με επωνυμο. Οπως και να εχει, δεν εχω πειστει οτι στις προηγμενες 'κυνοφιλικα' χωρες η κατασταση, σχετικά με την αποκτηση, ειναι πολυ καλυτερη.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
τι ωραια τα ντοπ....
καλο θα ηταν να πεις απο που το πηρες,μπορει να "σωσεις" και καποιον αλλο.

τωρα για αναγνωριση κλπ νομιζω "χωρις ναειμαι σιγουρος" οτι γινοντε στην Κυπρο
βεβαια αν κατσεις να το σκεφτεις δεν εχει σημασια η αξια ουτε θα αλλαξει κατι.
ψωνιζεις απο εναν εκτροφεα επειδη τα εχει ολα,επειδη σαρεει αυτο που μπορει να βγει,επειδη θες εναν σκυλο που να εχει πεντιγκρυ.......αυτο δεν σημαινει οτι ενας ημιαιμος σκυλος δεν ειναι καλος.πολες φορες ειναι καλυτερα απο τα καθαροαιμα και εδω μεσα τα περισσοτερα ειναι ημιαιμα..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Το θέμα εκει ήταν πως να το αποδείξεις?
Τότε δεν υπήρχαν ούτε chip ακόμα, ούτε τίποτα. Και ο πωλητής έλεγε πάντα ότι η σκύλα είναι δικιά του ( την είχε εκεί πάντα!)
Ευτυχώς έχει εξαφανιστεί.
Όχι, δεν έχει εξαφανιστεί - εκτρέφει διαφορετική φυλή πλέον και παρελαύνει και πάλι στους εκθεσιακούς στίβους, αν και όχι τόσο φανατικά όσο παλιότερα.
Καταγγελία στον ΚΟΕ που αναφέρθηκε πιο πάνω... Για ποιο λόγο? Θα κάνουν ντα τον εκτροφέα που δεν είναι καν μέλος τους? Ή θα τον κάνουν ντα ακόμη και αν είναι μέλος τους?

"Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι δυστυχώς, τέτοια αίτηση pedigree δεν έχουμε, θα πρέπει να συνενοηθείτε με τον εκτροφέα για το pedigree" μου είπαν εμένα πριν από 15 χρόνια αφού τους έπρηξα στα τηλέφωνα 7-8 φορές για να πάρω το pedigree του σκύλου μου (που τελικά δεν πήρα ποτέ).
Συνέχισε παρόλα αυτά να είναι στη λίστα εκτροφέων του ΚΟΕ όπως και πρόεδρος του έστω και ανενεργού ομίλου φυλής. Παρεμπιπτόντως ήταν τοις πάσι γνωστό ότι έκανε λαμογιές με τα pedigree. Ήταν από τα αγαπημένα θέματα ξεκατινιάσματος στις εκθέσεις σε πηγαδάκια με καταξιωμένες κυνοφιλικές περσόνες.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Όχι, δεν έχει εξαφανιστεί - εκτρέφει διαφορετική φυλή πλέον και παρελαύνει και πάλι στους εκθεσιακούς στίβους, αν και όχι τόσο φανατικά όσο παλιότερα.
Τώρα τελευταία ξαναφάνηκε! Είχε εξαφανιστεί για πολλά χρόνια.

Όσο για τον ΚΟΕ- δεν ιδρώνει το αυτάκι τους! Λεφτά να πάρουν και όλα καλά!
Εδω γίνονται πια επεισόδια με χοντρές λεκτικές επιθέσεις και ξυλοδαρμούς , καλείται αστυνομία κλπ σε αρκετές εκθέσεις- και δεν κάνουν ΤΊΠΟΤΑ! Αν μη τι άλλο να επιβάλουν κάποια ποινή- αποκλεισμός απο εκθέσεις στα άτομα αυτά!
 
  • Like
Reactions: Nizinny


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Συγγνώμη που φέρνω πάλι στην επιφάνεια παλιά θέματα αλλά με τρώει τώρα...
Σου δίνει κάποιος σκυλί. Αυτός ο κάποιος το παίζει εκτροφέας. ΔΕΝ δηλώνει γέννα. Συγνώμη αλλά αν δεν αναφέρεις την επωνυμία του εκτροφέα είμαστε άξιοι της μοίρας μας περί κυνολογικης παιδείας.
Είμαι στην έρευνα κι εγώ για απόκτηση κουταβιου και υπάρχει πολύ σαπιλα. Όσο δεν έχει απαιτήσεις ο πελάτης θα του πουλάνε σκ@€α... Sorry but that's the truth
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3