Πιτμπουλάδες...


S

SwkDoG

Guest
Μετά από τις παρακάτω δημοσιεύσεις σε άλλο θέμα ανοίχτηκε το παρόν...

gevkarinian Mon Jan 15, 2007 4:02 pm

Ρε παιδια γιατι σε κάθε κουβέντα που κάνετε πάλι γυρνάτε στα πιτμπουλ και στους πιτμπουλάδες??
sir-elric Mon Jan 15, 2007 4:07 pm

αν εξαιρεσεις 2 θεματα που εχω ανοιξει εγω σχετικα με το προβλημα που εχουν στην αμερικη και αυτο εδω που αλλου αναφερομαστε στα πιτ μπουλ?...Ακομα που αναφερομαστε στους "πιτμπουλαδες" (πρεπει να ειναι μια ιδιαιτερη φαρα ανθρωπων)?

Αν θελεις να κυνηγεις μαγισιτσες μαλλον στο λαθος μερος ηρθες!
SwkDoG Mon Jan 15, 2007 4:10 pm

Αν αναφέρεσε στο συγκεκριμένο θέμα που αφορά "Διαγωνισμό δύναμης δαγκώματος Ροτβάϊλερ,Αμερικάνικου Πιτ-Μπούλ Τερριέ και Γερμανικού Ποιμενικού" η απάντηση βρίσκετε στον τίτλο.

Αν και εγώ προσωπικά δεν ανέφερα καμία φυλή.

Αν πάλι ανεφέρεσε γενικά σε όλα τα θέματα του φόρουμ κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
gevkarinian Mon Jan 15, 2007 4:26 pm

oscar
"...(παλι καλα την γλιτωσε το πιτμπουλακι...οχι τιποτα αλλο ποιος τους ακουγε μετα τους πιτμπουλαδες....για τον γνωστο μυθο..."πιτμπουλ και πιεση σιαγωνων").

boxer
"sir-elric και εγω θα ηθελα να μας πεις πώς κατεληξες σε αυτες τις φυλες. μηπως επειδη ειναι "ρωμαλεα, μυωδη και δυνατα" ? LOL πλακα κανω. τοβαλα σε εισαγωγικα επειδη ειναι λογια που εχω δει και εχω ακουσει απο πολλους πιτ μπουλαδες, οι οποιοι ταυτοχρονα πιστευουν οτι σκυλος θεωρειται μονο το πιτ μπουλ, ενα βημα παρακατω πιστευουν οτι ειναι τα συγγενικα με πιτ μπουλ σκυλια, και οοοοοοοοολες οι υπολοιπες φυλες για αυτους θεωρουνται ισαξια με γατες, ψαρια, ταβλι, κ.ά. "


sir elric σου φτάνουν αυτά τα 2 θέματα που αναφέρονται στους πιτμπουλάδες? Δλδ ποιά η διαφορά που εγώ έχω πιτμπουλ, ο άλλος μπόξερ και ο άλλος rotweiller? Και ο καθένας που έχει πιτμπουλ δεν είναι πιτμπουλάς, όποιος αγαπάει την ράτσα και σέβεται το σκυλί του είναι πιτμπουλάς....
Και πίστεψέ με δεν κυνηγάω μαγισίτσες
 


S

SwkDoG

Guest
Οί παραπάνω δημοσιεύσεις έγιναν στο θέμα "BITE FORCE COMPETITION (APBT,ROTWEILER & GSD)" στο φόρουμ "Γενικά θέματα".
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.179
1.000.000.018
ATHENS
sorryy gevkarian....δεν ηθελα να σε θιξω ..ουτε εσενα αλλα και ουτε και τους ιδιοκτητες πιτμπουλ....αλλα τι να κανουμε,.....το ειπα ετσι....Χαριτολογωντας περισσοτερο....μιας και εχω ακουσει "τα χιλια μυρια" απο ανθρωπους που ασχολουνται με το πιτμπουλ....και το παιζουν...ξερολες....τους γνωστους... :D "πιτμπουλαδες".....

"σιαγωνες που σφραγιζουν"...."δυναμη στα σιαγωνια"...και αλλα πολλα...


"oscar...(παλι καλα την γλιτωσε το πιτμπουλακι...οχι τιποτα αλλο ποιος τους ακουγε μετα τους πιτμπουλαδες....για τον γνωστο μυθο..."πιτμπουλ και πιεση σιαγωνων").

τωρα εαν το μυαλο σου με την λεξη πιτμπουλας...παει καπου αλλου...σε αλλα μονοπατια........ουδεν σχολια.....αυτοι ναι ειναι.... πιτμπουλαδες....
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
gevkarinian Mon Jan 15, 2007 4:26 pm

oscar
"...(παλι καλα την γλιτωσε το πιτμπουλακι...οχι τιποτα αλλο ποιος τους ακουγε μετα τους πιτμπουλαδες....για τον γνωστο μυθο..."πιτμπουλ και πιεση σιαγωνων").

boxer
"sir-elric και εγω θα ηθελα να μας πεις πώς κατεληξες σε αυτες τις φυλες. μηπως επειδη ειναι "ρωμαλεα, μυωδη και δυνατα" ? LOL πλακα κανω. τοβαλα σε εισαγωγικα επειδη ειναι λογια που εχω δει και εχω ακουσει απο πολλους πιτ μπουλαδες, οι οποιοι ταυτοχρονα πιστευουν οτι σκυλος θεωρειται μονο το πιτ μπουλ, ενα βημα παρακατω πιστευουν οτι ειναι τα συγγενικα με πιτ μπουλ σκυλια, και οοοοοοοοολες οι υπολοιπες φυλες για αυτους θεωρουνται ισαξια με γατες, ψαρια, ταβλι, κ.ά. "


sir elric σου φτάνουν αυτά τα 2 θέματα που αναφέρονται στους πιτμπουλάδες? Δλδ ποιά η διαφορά που εγώ έχω πιτμπουλ, ο άλλος μπόξερ και ο άλλος rotweiller? Και ο καθένας που έχει πιτμπουλ δεν είναι πιτμπουλάς, όποιος αγαπάει την ράτσα και σέβεται το σκυλί του είναι πιτμπουλάς....
Και πίστεψέ με δεν κυνηγάω μαγισίτσες
2 ατακες σε εναν συνολο 1000 ποστ ειναι περιπου 0,2% οποτε δεν μπορεις να πεις οτι αναφερομαστε συνεχεια σε αυτα. Οι 2 χρηστες που εκαναν της παραπανω δηλωσεις ειναι οι καταληλοι να σου απαντησουν. Παντως εγω δεν βλεπω καμια διαφορα σε αυτον που εχει ροτι, γερμανικους, κλπ και πιτ ολοι αγαπανε τα σκυλια τους και την ρατσα γενικοτερα.
 


S

SwkDoG

Guest
Από ότι καταλαβαίνω λοιπόν νομίζεις πως κατά κάποιο τρόπο αναφερόμαστε συνέχεια και με "κακό" τρόπο στους ιδιοκτήτες πιτ-μπουλ.
Ε λοιπόν κάτι τέτοιο δεν ισχύει και μακρυά από εμάς!...

Αναφερόμαστε σε "πιτμπουλάδες" όπως θα λέγαμε "λυκοσκυλάδες" ή "ροτβαϊλεράδες" για τους ιδιοκτήτες Γερμανικών ποιμενικών και Ροτβάϊλερ αντίστοιχα και με ειρωνικό ή "κακό" ύφος μόνο σε αυτούς που το αξίζουν,είτε είναι "πιτμπουλάδες" είτε "λυκοσκυλάδες" ή ό,τι άλλο.

"Καλοί" και "κακοί" υπάρχουν παντού και έμεις "υπερασπιζόμαστε" τους "καλούς" και κατηγορούμε τους "κακούς"...Πιστεύω να συμφωνείς?... :)

...Και σαν υστερόγραφο να σου θυμίσω πως και ο oscar είναι ιδιοκτήτης Πιτ-Μπουλ και η boxer έχει υοθετήσει ένα Πιτ-μπουλάκο...ακόμα και ο sir-elric με τα "πιτ-μπουλοειδή" ασχολείτε και "γοητεύετε" ( :p sir...)...Άρα "εν δυνάμει" "πιτμπουλάδες" όσοι ανέφερες.
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
δυστυχως υπαρχει μια ομαδα ανθρωπων που προτιμα τα πιτ μπουλ (ή και αλλες φυλες βεβαια!) για λαθος λογους. συγκεκριμενα τους λεω πιτμπουλιστες (αν και στο quote που εβαλες ειπα πιτμπουλαδες, κακώς)
το λεω σε -ιστες οπως λεμε ρατσιστες, εθνικιστες,κλπ.
με την κακη ενοια του ορου.
ΟΧΙ με την ενοια οτι αγαπουν και προτιμουν τα πιτ μπουλ

και δε νομιζω οτι γυρναμε τη συζητηση εκει συνεχεια :roll:

..Και σαν υστερόγραφο να σου θυμίσω πως και ο oscar είναι ιδιοκτήτης Πιτ-Μπουλ και η boxer έχει υοθετήσει ένα Πιτ-μπουλάκο..
οχι δυστυχως δεν τον εχω υιοθετησει, ουτε και μπορω...
περιμενει ακομα στις αγγελιες...... :(
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.468
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma