Πιτ μπουλ νεαρο


1 Σεπτεμβρίου 2021
9
4
34
Βρήκαμε στο Μενίδι εξω απο την εταιρία ενα νεαρό πιτ μπουλ αγνώστων στοιχείων. Είναι υγιέστατο και πολύ ευγενικό κοιμάται μαζί με γάτες και δεν τις ενοχλεί. Μπήκε στο αμάξι μου να έρθει μαζί αλλα εχω δύο γάτες στο σπίτι και δεν είναι εφικτό. Ψάχνουμε να το δώσουμε κάπου σε οποιον ενδιαφέρεται. Επικοινωνήστε σε αυτό το νούμερο 697775515220210901_101612.jpg20210901_101629.jpg.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
ψυχη μου... κομμενα αυτια, κομμενη ουρα, μπορουμε να φανταστουμε ολοι σε τι σπιτι ζουσε. μακαρι να παει σε καποιον που εχει καλες προθεσεις απο δω και περα.
 


1 Σεπτεμβρίου 2021
9
4
34
Ναι δυστυχώς έτσι φαίνεται, αλλά ο άτιμος είναι ψυχούλα δεν του έχουν δημιουργήσει ψυχολογικά ευτυχώς από κακοποίηση. Μακάρι να βρεθεί κάποιος να το σώσει πριν είναι αργά.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αφού δεν ενοχλεί τις γάτες, γιατί δεν είναι εφικτό να το φιλοξενήσεις έστω;
Να ζει με ασφάλεια και φροντίδα μέχρι να βρει σπίτι;
Με επίβλεψη εννοείται με τις γάτες μέχρι να είσαι σίγουρος.
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Εύχομαι να βρεθεί σπίτι σε αυτόν τον κούκλο πολύ σύντομα... Για το από πού προέρχεται μόνο να υποθέσουμε μπορούμε.
 


1 Σεπτεμβρίου 2021
9
4
34
Αφού δεν ενοχλεί τις γάτες, γιατί δεν είναι εφικτό να το φιλοξενήσεις έστω;
Να ζει με ασφάλεια και φροντίδα μέχρι να βρει σπίτι;
Με επίβλεψη εννοείται με τις γάτες μέχρι να είσαι σίγουρος.
Εχω θεμα επειδή μένω με ενοίκιο και κανονικά μου επιτρέπει μία γάτα και τη δεύτερη την εχω στα κρυφά, αμα βάλω και σκύλο θα πρέπει να βρω αλλο σπίτι. Παρόλα αυτά ήμουν στο τσακ να τον πάρω γιατί πηδηξε στο μέσα στο αμάξι μου οταν έφευγα χθες και ράγισε η καρδιά μου οταν έπρεπε να τον βγάλω σηκωτό...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Στο μισθωτήριο που έχεις αποδεχθεί έχει σχετικό όρο;
Εχει ο κανονισμός της πολυκατοικίας σχετικό όρο;
Ο Νόμος επιτρέπει έως δύο κατοικίδια και τίποτα δεν υπερτερεί αυτού.
 


1 Σεπτεμβρίου 2021
9
4
34
Στο μισθωτήριο που έχεις αποδεχθεί έχει σχετικό όρο;
Εχει ο κανονισμός της πολυκατοικίας σχετικό όρο;
Ο Νόμος επιτρέπει έως δύο κατοικίδια και τίποτα δεν υπερτερεί αυτού.
Έχω ήδη δύο γατες και περίεργη σπιτονοικοκυρα και διπλα μένει ο αδερφός τής, άμα με δει όταν το βγάζω βόλτα μετα θα δείτε αγγελία για υιοθεσία και για εμένα με τις γάτες δίπλα στο σκυλί. Θα το κράταγα πραγματικά ειναι και ρατσα ειναι και πολυ ευγενικός αλλα θα εχω θέμα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Εγώ πιστεύω ότι τσάμπα το κάνεις θέμα στο μυαλό σου, αλλά δική σου η απόφαση.
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Έχω ήδη δύο γατες και περίεργη σπιτονοικοκυρα και διπλα μένει ο αδερφός τής, άμα με δει όταν το βγάζω βόλτα μετα θα δείτε αγγελία για υιοθεσία και για εμένα με τις γάτες δίπλα στο σκυλί. Θα το κράταγα πραγματικά ειναι και ρατσα ειναι και πολυ ευγενικός αλλα θα εχω θέμα.
Δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα, αντικειμενικά. Ο νόμος είναι νόμος… Και να μην γίνεται να τον κρατήσεις, μπορείς να τους πεις πως τον φιλοξενείς μέχρι να του βρεις σπίτι.
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Καλημέρα κι από εμένα!

Μέχρι να βρείτε υιοθεσία, καλό θα ήταν να δει τον σκύλο κάποιος γιατρός. Είναι πολύ αδύνατος, πιθανόν υποσιτισμένος, αλλά μπορεί να υποβόσκει και κάποια ασθένεια. Κι αυτή η ξηροδερμία στην μουσούδα είναι κάπως ανησυχητική.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
ψυχη μου... κομμενα αυτια, κομμενη ουρα, μπορουμε να φανταστουμε ολοι σε τι σπιτι ζουσε. μακαρι να παει σε καποιον που εχει καλες προθεσεις απο δω και περα.
μια πολύ γρήγορη απάντηση αν θέλετε: γιατί τα κόβουν??????
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
819
930
27
μια πολύ γρήγορη απάντηση αν θέλετε: γιατί τα κόβουν??????
καποιοι τα κοβουν για λογο "αισθητικης". τους αρεσει περισσοτερο να ακροτιριαζουν τα σκυλια τους απο το να τα αφηνουν οπως τα γεννησε η μανα τους, γιατι το κομμενο "λουκ" τα κανει να δειχνουν πιο "αγρια".... τα ντομπερμαν, ας πουμε. με κανονικα αυτια και κανονικη ουρα φαινοντε σαν κανονικα σκυλια. με κομμενα αυτια και κομμενη ουρα ομως, φαινοντε πιο "αγρια" και επιβλητικα.

καποιοι αλλοι, τα κοβουν επειδη θελουν να βαλουν τα σκυλια τους σε μαχες. χωρις ουρε και αυτια, ο αλλος σκυλος δεν μπορει να πιαστει απο αυτα και να προκαλεσει τραυματισμο.

τελος, σε καποιες περιπτωσεις κοβουν αυτια και ουρα οταν προκειται για σκυλο εργασιας πχ κυνηγι κλπ. αλλα και παλι, ειναι απλα βαρβαρο και εγωιστικο.

στη χωρα μας επισης ειναι και παρανομο.
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
καποιοι τα κοβουν για λογο "αισθητικης". τους αρεσει περισσοτερο να ακροτιριαζουν τα σκυλια τους απο το να τα αφηνουν οπως τα γεννησε η μανα τους, γιατι το κομμενο "λουκ" τα κανει να δειχνουν πιο "αγρια".... τα ντομπερμαν, ας πουμε. με κανονικα αυτια και κανονικη ουρα φαινοντε σαν κανονικα σκυλια. με κομμενα αυτια και κομμενη ουρα ομως, φαινοντε πιο "αγρια" και επιβλητικα.

καποιοι αλλοι, τα κοβουν επειδη θελουν να βαλουν τα σκυλια τους σε μαχες. χωρις ουρε και αυτια, ο αλλος σκυλος δεν μπορει να πιαστει απο αυτα και να προκαλεσει τραυματισμο.

τελος, σε καποιες περιπτωσεις κοβουν αυτια και ουρα οταν προκειται για σκυλο εργασιας πχ κυνηγι κλπ. αλλα και παλι, ειναι απλα βαρβαρο και εγωιστικο.

στη χωρα μας επισης ειναι και παρανομο.
Ευχαριστώ πολύ..ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Τι παίδί είναι αυτό :love::love:

Βρες καινούργιο σπίτι και κράτα τον! Αν για ανεξήγητους :)p) λόγους δε μπορείς να μετακομίσεις, φτιάξε του μια σύντομη και χαριτωμένη αγγελία και ανέβασέ την και σε αυτά:

Pitbull-Rescue.gr
Adopt a Pitbull from Greece
Dogs Voice
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.773
Παρε στο δημο αρχικα, θα σε καθοδηγησουν. Στον συγκεγκριμενο εχει προγραμμα περιθαλψης ωστε να γινουν αρχικα τα νομιμα και απαραιτητα ωστε να δωθει μετεπειτα σε υιοθεσια και χωρις να σου κοστισουν (ελεγχος, τσιπαρισμα, στειρωση κτλ) Ελιπλεον θα κερδισεις κ χρονο ωστε να βρεις φιλοξενια η και υιοθεσια. Τα πιτμπουλακια ευτυχως εχουν ζητηση, προσοχη σε ποιον θα δωθει.
 
Last edited:


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.773
ειδα αυτο αλλα αν ειναι αυτος δε νομιζω τα πραγματα ειναι ιδανικα. Παλι προτεινω να μη παρεις τηλ και να απευθυνθεις στον δημο η στην αστυνομια και να δηλωσεις την ευρεση. Σε καμια περιπτωση να μην επιστραφει ατσιπαριστο κ χωρις ελεγχο συνθηκων.
 

Attachments

  • Like
  • Wow
Reactions: mareco and Orjo




Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
ειδα αυτο αλλα αν ειναι αυτος δε νομιζω τα πραγματα ειναι ιδανικα. Παλι προτεινω να μη παρεις τηλ και να απευθυνθεις στον δημο η στην αστυνομια και να δηλωσεις την ευρεση. Σε καμια περιπτωση να μην επιστραφει ατσιπαριστο κ χωρις ελεγχο συνθηκων.
Υπάρχει περίπτωση, αν είναι αυτό, να το διεκδικήσει ο παλιός "κηδεμόνας" ακομη κι αν δεν φέρει τσιπ??
 


1 Σεπτεμβρίου 2021
9
4
34
Βρήκαμε στο Μενίδι εξω απο την εταιρία ενα νεαρό πιτ μπουλ αγνώστων στοιχείων. Είναι υγιέστατο και πολύ ευγενικό κοιμάται μαζί με γάτες και δεν τις ενοχλεί. Μπήκε στο αμάξι μου να έρθει μαζί αλλα εχω δύο γάτες στο σπίτι και δεν είναι εφικτό. Ψάχνουμε να το δώσουμε κάπου σε οποιον ενδιαφέρεται. Επικοινωνήστε σε αυτό το νούμερο 6977755152View attachment 75021View attachment 75022.
Βρήκαμε τον ιδιοκτήτη! Είχε ανεβάσει αγγελίες και τον εψαχνε 40 μερες! Ολα καλά ο φίλος γύρισε σπίτι στην ασφάλεια.
 
  • Like
Reactions: medusa


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π