Ποιός ήταν ο λόγος που σας οδήγησε στην απόκτηση ενός σκύλου?

Ποιός ήταν ο λόγος που σας οδήγησε στην απόκτηση ενός σκύλου?

  • Η αγάπη μου για τα ζώα και ιδιαίτερα για τα σκυλιά

    Votes: 69 69,7%
  • Συντροφιά/παρέα

    Votes: 50 50,5%
  • Απωθημένο που είχα απο μικρός και τελικά μπόρεσα να το πραγματοποιήσω

    Votes: 25 25,3%
  • Φύλαξη

    Votes: 14 14,1%
  • Επαγγελματική εκτροφή

    Votes: 1 1,0%
  • Άλλο

    Votes: 9 9,1%

  • Total voters
    99







vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Συντροφιά και απωθημένο - στο σπίτι μου μικρή μόνο ένα σαλιγκάρι με άφησαν να έχω.
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
Η αγαπη μου για τα ζωα, παντα ειχαμε σπιτι σκυλο και γατα οποτε δεν φανταζομαι την ζωη μου χωρις να εχω ζωα!
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Το σαλιγκάρι το είχες εκπαιδεύσει? όνομα?:D:D:D
Το είχα σε λεκάνη με μαρουλόφυλλα και ήταν το pet μου - δεν θυμάμαι να το είχα βαφτίσει. Οι δικοί μοι ούτε να ακούσουν για σκύλο (πως λέμε ...αυτοί που έχουν σκυλιά είναι λεπροί , βρωμιάρηδες, δεν έχουν παιδιά και έχουν ψυχολογικά προβλήματα!).
Τις προάλλες είχα τον πατέρα μου σπίτι - άρπα 2 μπουλντόγκ τώρα για να 'χεις να πορεύεσαι!:D
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Εγω μονο που δεν γαυγιζω,δαγκωνω ομως ασχημα,δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου χωρις σκυλια,θα ημουν σαν σκυλος που ζουσε με ανθρωπους και ξαφνικα εμεινε αδεσποτος,μεγαλη ζημια.
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
Η αγάπη μου για τα σκυλιά καθώς και για λόγους συντροφιάς.

Μεγάλωσα με σκύλο και οι αναμνήσεις μου από αυτό είναι μοναδικές. Για εμένα είναι το καλύτερο κατοικίδο.

:)
 


ninaioanna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2009
332
1
Απο τα 12 μου ειχα παντα σκυλακι-σκυλακια (μεχρι κ 3 ταυτοχρονα) και περσυ εμεινα πρωτη φορα για 8 μηνες χωρις. Ολο εψαχνα να δω μια μουριτσα να ξεπεταγεται απο την γωνια. Μεχρι που πηραμε την Muffin φετος το Φλεβαρη κ η ζωη επανηλθε στα φυσιολογικα της.
 




aggelos

Well-Known Member
21 Μαϊου 2008
187
2
46
Γιάννενα-Θεσσαλονίκη
Συντροφιά και απωθημένο - στο σπίτι μου μικρή μόνο ένα σαλιγκάρι με άφησαν να έχω.
Κι όμως, είχα δεί σε κάποια εκπομπή στη τηλεόραση (δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιά) όπου μια κυρία είχε για κατοικίδιο ένα σαλιγκάρι... :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εγώ δεν έχω ψηφίσει, αλλά αν ψήφιζα θα ήταν "άλλο" ;)
Την δική μας περίπτωση, συνήθως δεν την συμπεριλαμβάνουν στις δημοσκοπήσεις :rolleyes::rolleyes:
Εγώ καταρχάς δεν είχα σκεφτεί να αποκτήσω σκύλο. Βρέθηκε στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε :) Μετά βρέθηκε κι άλλο ένα στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε κι αυτό :) Και αυτές τις μέρες μου έχει κατσικωθεί κι άλλο ένα, που βρέθηκε στον δρόμο της καλής μου φίλης Αμαλίας :) Αρα, τι στατιστικό δείγμα αποτελώ; οεο...:D

Ας ψηφίσω λοιπόν...
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Αρα χρειαζομαστε αλλη μια επιλογη στη δημοσκοπηση:

Κατσικωμα! :)

Εγω ψηφισα

Συντροφια- παρεα και παιδικο απωθημενο μαζι!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ δεν έχω ψηφίσει, αλλά αν ψήφιζα θα ήταν "άλλο" ;)
Την δική μας περίπτωση, συνήθως δεν την συμπεριλαμβάνουν στις δημοσκοπήσεις :rolleyes::rolleyes:
Εγώ καταρχάς δεν είχα σκεφτεί να αποκτήσω σκύλο. Βρέθηκε στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε :) Μετά βρέθηκε κι άλλο ένα στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε κι αυτό :) Και αυτές τις μέρες μου έχει κατσικωθεί κι άλλο ένα, που βρέθηκε στον δρόμο της καλής μου φίλης Αμαλίας :) Αρα, τι στατιστικό δείγμα αποτελώ; οεο...:D

Ας ψηφίσω λοιπόν...
Βρε μπας και αντί να σου τρίβοντουσαν αυτα όταν τα βρήκες πηγαινές εσυ και τριβόσουν σε αυτα?Δεν εξηγείτε αλλιώς και στις 2 περιπτώσεις να κατσικόνωνται τα σκυλιά!Τι στο διάολο...;p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Δυόμιση περιπτώσεις παρακαλώ :)
Μην ξεχνάμε την πορδίτσα :D
Οχι πουλάκι μου. Εγώ δεν έκανα τίποτα. Εκεί που περπάταγα αμέριμνη στον δρόμο, τσουπ ένα μαυροσκυλάκι. Και μερικά χρόνια μετά, εκεί που ξαναπερπάταγα αμέριμνη στον δρόμο, τσουπ και άλλο ένα μαυροσκυλάκι :rolleyes::)
Αν δεν είναι αυτό κατσίκωμα, τι είναι;
Τώρα μου κατσικώθηκε κι ένα ασπροσκυλάκι, αλλά ελπίζω ότι θα βρει σύντομα κάποιον άλλο καλό άνθρωπο να δαγκώνει...:D
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Εγώ δεν έχω ψηφίσει, αλλά αν ψήφιζα θα ήταν "άλλο" ;)
Την δική μας περίπτωση, συνήθως δεν την συμπεριλαμβάνουν στις δημοσκοπήσεις :rolleyes::rolleyes:
Εγώ καταρχάς δεν είχα σκεφτεί να αποκτήσω σκύλο. Βρέθηκε στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε :) Μετά βρέθηκε κι άλλο ένα στον δρόμο μου και μου κατσικώθηκε κι αυτό :) Και αυτές τις μέρες μου έχει κατσικωθεί κι άλλο ένα, που βρέθηκε στον δρόμο της καλής μου φίλης Αμαλίας :) Αρα, τι στατιστικό δείγμα αποτελώ; οεο...:D

Ας ψηφίσω λοιπόν...
Με τόσα κατσικώματα, προβλέπω το επόμενο κατοικίδιο να είναι κατσίκα.
Εκεί να δεις κατσίκωμα!!! :D :D :D
 


mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
46
Αθήνα
Είχαμε όταν ήμουν μικρή έναν μποξεράκο που όμως τον χάρισαν κρίμα και άδικα οι δικοί μου.
Χρόοονια αργότερα και ενώ το σκευτόμασταν έντονα μας έκλεψαν τις πινακίδες του μπαμπά έξω απο το σπίτι. Αυτό ήταν, η απόφαση πάρθηκε και μια μποξερίνα έγεινε η νέα μας συγκάτοικος.

Ψήφισα φύλαξη γιατί έτσι άρχησε αλλά τελικά έγεινε αγάπη / συντροφιά / 'ερωτας- εξάρτηση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3