Πορτάκι σκύλου για σήτα


belas

Member
9 Ιουλίου 2017
19
2
42
Καλησπέρα σε όλες και σε όλους,

Στο σπίτι έχω συρόμενη σήτα την οποία έχω ξεκουμπώσει σε μια γωνία για να μπορεί να μπαινοβγαίνει ο Μπελάς.
Τώρα που καλοκαιριάζει, όμως, θα ήθελα να μπορώ να την κλείνω κανονικά και να μην μπορεί να την ανοίξει/ σκίσει μόνος του, αλλά να μπορεί να μπαινοβγαίνει.
Έχετε υπόψη κανένα πορτάκι σκύλου (μεσαίου μεγέθους σκύλος) για σήτες που να είναι αξιόπιστο και ασφαλές (γιατί ο μικρός καμιά φορά παίρνει φόρα και μπαινοβγαίνει τρέχοντας);
Τι θα πρέπει να προσέξω και να πω στον αλουμινά (γιατί μου είπε ότι δεν του έχει ξανατύχει να του ζητήσουν κάτι τέτοιο και δεν έχει ασχοληθεί);
Ή ίσως γνωρίζετε κάποια εταιρεία που να φτιάχνει σήτες με πορτάκια κατά παραγγελία και να τις στέλνει Πελοπόννησο;
Φαντάζομαι ότι θα πρέπει να αντικαταστήσω και τη σήτα με ειδική για κατοικίδια ή θα πρέπει να φτιαχτεί επιπλέον πλαίσιο αλουμινίου για το πορτάκι, σωστά;

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
 


p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Για δες αυτό, που βρήκα τυχαία... Φαίνεται πως το πορτάκι προσαρμόζεται στις υπάρχουσες σίτες και δεν απαιτείται ειδική κατασκευή.
 


belas

Member
9 Ιουλίου 2017
19
2
42
Για δες αυτό, που βρήκα τυχαία... Φαίνεται πως το πορτάκι προσαρμόζεται στις υπάρχουσες σίτες και δεν απαιτείται ειδική κατασκευή.
Χμμμ... Ενδιαφέρον φαίνεται... Απλώς δεν ξέρω πόσο σταθερό είναι. Θα το τσεκάρω πάντως, ευχαριστώ :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf