Πού ανθεί η φύση;


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Εκεί που δεν υπάρχει άνθρωπος, ακόμα κι αν η περιοχή έχει υποστεί τεράστια καταστροφή:

http://www.lifo.gr/team/u46519/60871

Η άγρια ζωή (χλωρίδα και πανίδα) έχει κάνει θεαματική επιστροφή στην απαγορευμένη ζώνη του Τσέρνομπιλ (όπως ξανα-λέει ένα παρόμοιο, χθεσινό άρθρο στο ίδιο σάιτ, είναι στα λινκ από κάτω, δεν ξέρω γιατί βγάλανε σε 2 μέρες 2 ίδια άρθρα, δεν θα συνεννοήθηκαν καλά :p).

"Οι επιστήμονες υποστηρίζουν ότι ο αντίκτυπος μιας τόσο μεγάλης πυρηνικής καταστροφής είναι στην ουσία μικρότερος από την επίδραση που έχει η καθημερινότητα του ανθρώπου στον πλανήτη."
 






Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Πολύ σωστά! Αυτό που κάνουμε καθημερινά είναι η συνεχής εισαγωγή κακών ουσιών στο περιβάλλον με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να βρεί μία ισορροπία, ενώ στο Τσέρνομπιλ η εισαγωγή της βλαπτικής ουσίας έγινε μία και έξω και τώρα απλά η σοφή φύση αρχίζει να επανέρχεται στα φυσιολογικά της!
Υπέροχες και μοναδικές φωτογραφίες... αυτός ο Λύκος σε μία μου θυμίζει μία διάσημη φυλή :Dκαι μοιάζει σαν να έχει λίγο κεκλιμένο topline;;;!!!!:sneaky:
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
είναι εκπληκτικό αν δε το χεις δει να το δεις οπωσδήποτε! Τρανό παράδειγμα άλλωστε (το αναφέρει και στο ντοκιμαντέρ) είναι το Τσέρνομπιλ. Πως ήταν και πως είναι σήμερα..

χαχα μαζί γράφαμε @Aslan
 
  • Like
Reactions: Aslan and Estranged


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Πολύ σωστά! Αυτό που κάνουμε καθημερινά είναι η συνεχής εισαγωγή κακών ουσιών στο περιβάλλον με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να βρεί μία ισορροπία, ενώ στο Τσέρνομπιλ η εισαγωγή της βλαπτικής ουσίας έγινε μία και έξω και τώρα απλά η σοφή φύση αρχίζει να επανέρχεται στα φυσιολογικά της!
Υπέροχες και μοναδικές φωτογραφίες... αυτός ο Λύκος σε μία μου θυμίζει μία διάσημη φυλή :Dκαι μοιάζει σαν να έχει λίγο κεκλιμένο topline;;;!!!!:sneaky:
Και εμένα εκει πήγε το μυαλό μου για τον λύκο :D
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αυτό που κάνουμε καθημερινά είναι η συνεχής εισαγωγή κακών ουσιών στο περιβάλλον με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να βρεί μία ισορροπία
Όχι μόνο κακών ουσιών, αλλά και αρνητικης ενέργειας.
Αρνητική ενέργεια που ίσως κάνει μεγαλύτερο κακό από ότι οι κακές ουσίες.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα το πως η ενέργεια έχει επίδραση στο πιο σημαντικό στοιχείο για την ζζωή μας, το παρακάτω βίντεο

Μήπως στην φύση και σε ότι θεωρούμε χωρίς ψυχή, πρέπει να δίνουμε μεγαλύτερη σημασία και περισσότερο σεβασμό;
Μόνο όφελος θα έχουμε.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Eξαιρετικό θέμα!!! Σας ευχαριστώ όλους!
Η ζωή βρίσκει πάντα το δρόμο της τελικά. Ειδικά όταν δεν υπάρχει η λαίλαπα που λέγεται άνθρωπος να τα διαλύει όλα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981