Πού κοιμάται ο σκύλος σας;

Που κοιμάται ο σκύλος σας;

  • Στο κρεβατάκι του στο δωμάτιό μου

    Votes: 85 26,0%
  • Στο κρεβατάκι του σε άλλο μέρος του σπιτιού

    Votes: 45 13,8%
  • Στο κρεβάτι μου

    Votes: 65 19,9%
  • Όπου να 'ναι

    Votes: 38 11,6%
  • Έξω, σε κενέλ

    Votes: 17 5,2%
  • Έξω, ελεύθερος

    Votes: 24 7,3%
  • Σε crate

    Votes: 37 11,3%
  • Κάπου αλλού (γράψτε πού)

    Votes: 16 4,9%

  • Total voters
    327



Doc

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
75
0
Αθήνα
www.n3r.gr
Στο crate της ή στον καναπέ ("της" :D). Και μερικές φορές (εφ'όσον την φωνάξω εγώ) μαζί μου. Το crate της είναι σε σημείο που βλέπει σχεδόν όλο το σπίτι.

Α και μιά-δυό φορές που αποκοιμήθηκα, ήρθε και χώθηκε πάνω μου με τη μουσούδα της στο λαιμό μου :p Με ξύπνησε με γλυψίματα :)
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Όπου να 'ναι
μονος του το αποφασισε δεν εχουμε μιλησει
γιαυτο το θεμα!τωρα που το λες το απογευμα
θα τα πουμε.
παντως κοντα σε κρυο παει εχει 2 3 μερη μεσα στο σπιτι
και οταν ειναι ανοιχτη η πορτα απο το μπαλκονι εξω δεν μπαινει μεσα με
τιποτα
υγ βλεπε αβαταρ
 
Last edited:


loomy

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
83
158
Μαρούσι
Κατά τη διάρκεια της ημέρας συνήθως κοιμάται στο κρεβατάκι του που είναι στο σαλόνι κάποιες φορές και στον καναπέ. Αλλά το βράδυ κοιμάται πάντα στο κρεβάτι μας... Μπορεί κάποιοι να το θεωρούν τελείως λάθος αλλά για μένα δεν υπάρχει καλύτερο από το να είμαι ξάπλα και να τον έχω δίπλα μου ή να ξυπνάω το πρωί και να τον βλέπω "κουβαράκι" στα πόδια μου...!!!!
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ο εκτωρας εξω.... σε ενα χαλακι...
ο μπρουνο στο χαλι η σε χαλι ή έξω με τον εκτωρα...
ο αλντο.... οπου βολευεται.... συνηθως θελει να εχει σωματικη επαφή με σκυλια ή ανθρωπους ....
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Εμένα κοιμάται στο σαλόνι σε μια κουβερτουλα (ή μάλλον δίπλα από την κουβέρτα αφού προτιμά το πλακάκι :mad::mad::mad:)

Μου αρέσει πολύ να κοιμάται δίπλα μου αλλά ξυπνάει νωρίς ο μπαγάσας και όπως κάνει βόλτες με ξυπνάει ενώ στο σαλόνι έχει και λίγο φως έχει και τα παιχνίδια του και απασχολείται μέχρι τις 7 30 που θα σηκωθώ.
 






kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Ο κοπριταράς δίπλα στο κρεββάτι στην αρχή, αλλά μετά σηκώνεται και πάει μόνος του στο σαλόνι. Λίγο πριν ξυπνήσω έρχεται πάλι δίπλα στο κρεββάτι :)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Στην ταρατσα στο σπιτακι του , εκει που μενει ολη την ημερα.
Γιατί καλέ το έχετε ταρατσόσκυλο το καημένο?

Εμάς κοιμάται στο κρέβάτι μας, κολλητά στο πόδι της μαμάς (δηλαδή εμένα). Και η δεύτερη θα κοιμάται στο κρεβάτι μας. Μάλλον πρέπει να αλλάξουμε κρεβάτι διότι εγώ βρίσκομαι κατά περιόδους η μισή έξω απ΄το κρεβάτι και το καταπίνω για να μην ενοχλήσω τη μαντάμ Σαρκοζί...

Τις προάλλες που πήγαμε να αγοράσουμε κρεβάτι για το εξοχικό την πήραμε μαζί για να το εγκρίνει και αυτή...:D
 




labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Εμάς κοιμάται στο κρέβάτι μας, κολλητά στο πόδι της μαμάς (δηλαδή εμένα). Και η δεύτερη θα κοιμάται στο κρεβάτι μας. Μάλλον πρέπει να αλλάξουμε κρεβάτι διότι εγώ βρίσκομαι κατά περιόδους η μισή έξω απ΄το κρεβάτι και το καταπίνω για να μην ενοχλήσω τη μαντάμ Σαρκοζί...

Τις προάλλες που πήγαμε να αγοράσουμε κρεβάτι για το εξοχικό την πήραμε μαζί για να το εγκρίνει και αυτή...:D
Τετοια βλεπει και η δικια μου και περνουν αερα τα μυαλα της!!!:p
 








nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Ενταξει ρε παιδια δεν ειναι και παρατημενο. Και το φαγακι του το εχει , και το νερακι του, και καθομαστε και μαζι του κανα 20λεπτο τη μερα!

τι να τον εχω μεσα στο σπιτι να με γεμιζει τριχες...
 
  • Angry
Reactions: ΒασωΤσα


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
και επίσης άλλο ένα κρίσιμο υπαρξιακό ερώτημα, γιατί να το έχουμε?
πολύ σωστό!!! για ποιο λόγο να το έχεις; πες απλά ότι στην ταράτσα υπάρχει ένας φανταστικός σκύλος και θα είναι καλύτερα ούτε θα τρώει ούτε θα λερώνει.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ενταξει ρε παιδια δεν ειναι και παρατημενο. Και το φαγακι του το εχει , και το νερακι του, και καθομαστε και μαζι του κανα 20λεπτο τη μερα!

τι να τον εχω μεσα στο σπιτι να με γεμιζει τριχες...
Να υποθέσω ότι πρόκειται περί πλάκας... (είμαι και λίγο άυπνη σήμερα και δεν τα πιάνω όλα με την πρώτη...)
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Ενταξει ρε παιδια δεν ειναι και παρατημενο. Και το φαγακι του το εχει , και το νερακι του, και καθομαστε και μαζι του κανα 20λεπτο τη μερα!

τι να τον εχω μεσα στο σπιτι να με γεμιζει τριχες...
τι σου προσφέρει ο σκύλος σε αυτά τα 20 λεπτά που να αξίζει τα έξοδα διατροφής και συντήρησης του?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf