Προτάσεις για τροφές


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Eίμαι μέλος σε αρκετά forum, αγγλικά, γερμανικά και εδώ, σαν μοναδικό ελληνικό.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:
Γιατί είστε τόσο πολύ εναντια σε πρότασης συγκεκριμένων τροφών?
Σε όλα τα forum γίνονται προτάσεις και σχόλια για τροφές.

Στα περισσότερα σχολιάζονται και με αρκετή λεπτομέρεια και αναφορές για τα συστατικά.

Μονο εδώ "θεορεται" διαφήμιση!
Μα πως να βοηθήσω κάποιον, που νομίζει, ότι η ** είναι καλή μάρκα, ενώ ξέρω σίγουρα, ότι είναι μονο σκουπίδι?

Πιστεύω ότι εδώ πρέπει να αναθεωρήσετε κάτι!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Συμφωνώ και έγω αλλά αφού αυτή είναι η ' πολιτική΄του forum θα συμβιβαστώ.
άλλωστε μην ξεχνάς ότι εάν θες να βοηθήσεις μπορείς να στείλεις pm.
σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλά κάτι είναι και αυτό
 


S

SwkDoG

Guest
Παιδιά δεν οικιοποιηθήκαμε ποτέ το αλάθητο του Πάπα για αυτό το λόγω υπάρχει και αυτό το θέμα στο φόρουμ για προτάσεις και υποδείξεις.
Και εγώ το έχω δεί αυτό που λέτε σε ξένα forums και θα έλεγα πως μου αρέσει σαν ιδέα αλλά αν το κάνουμε για τροφές γιατί να μην το κάνουμε και για κτηνίατρους,εκπαιδευτές,pet-shops και ξενώνες και τα λοιπά?!!...

Δηλαδή με ποιό κριτήριο θα επιλέξουμε για ποιά πράγματα θα μιλάμε δημόσια με "ονόματα" και για ποιά όχι?...

Να σας πώ πως προσωπικά δεν έχω κανενός είδους "κόλλημα" να μιλάμε για όλα με "ονόματα" (εκτός από ενδεχόμενα "νομικά κολλήματα"... :lol: )...αλλά μήπως θα πέσουμε σε κουτσομπολίστικες καταστάσεις και πολύ θα μιλάνε αυθαίρετα και χωρίς στοιχεία και θα βγαίνουν λάθος συμπεράσματα?...

Περιμένω τις απόψεις σας στο θέμα (και όσων ήδη μίλησαν αλλά και των υπολοίπων) και ενδεχομένος να "μπούμε στο χορό"...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σε κτηνιάτρους πιστεύω βασικά τα ίδια.
Γιατί να τρέχει ένας καινούργιος από εδώ- εκεί και να πέσει συνεχώς σε ατζαμήδες κτηνιάτρους, που δεν ξέρουν να κάνουν και πολλά παραπάνω από εμβόλια ( και δεν είναι λίγoi!!!!).

Στο Forum του Frenchbulldog.de, που είμαι Admin/Moderator, έχουμε μια Λίστα με κτηνιάτρους σε όλη την γερμανία, που ξέρουν καλά τα γαλλικά Bulldogs και τα προβλήματα τις φυλής, επίσης και ειδικούς χειρουργούς για προβλήματα σπονδυλικής στήλης,ορθοπεδικούς χειρουργούς μαλακιας υπερώας,ειδικούς οφθαλμιάτρους κλπ.
Για να μην χάνεται χρόνος, όταν χρειάζεται.

Kαι αν κάποιος κτηνίατρος δεν είναι καλός, γιατί να τον προφυλάσσουμε εδώ, αλλα τον φίλο μας, τον απλό User, τον αφήνουμε να χάνει χρόνο και χρήμα με έναν άνθρωπο ίσος και επικίνδυνο για την υγεία του σκύλου του?

Το ίδιο ισχύ και για τους "εκπαιδευτες", που δεν έχω όμως και προσωπική άποψη, επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα!

Και νομικά δεν νομίζω να μπορεί να μου απαγορέψει κάποιος να γράφω τις εμπειρίες μου με κάποιον κτηνίατρο, είτε αρνητικές, είτε θετικές!

Τότε θα απαγορεύονταν και να μιλάμε για άφτο!

Αλλα διαφημίσεις κατενθειαν από εκπαιδευτες, εκτροφές, κτηνιάτρους, δεν δεχόμαστε!
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
συμφωνω και το ειχα ξαναπει σε ποστ μου στο "ενα βημα μπροστα?" οτι δεν μπορουμε να βοηθησουμε ΑΝ ΔΕΝ πουμε μαρκα τροφης ονομαστικα.
ο καθε αναγνωστης που δε συμμετεχει δεν μπορει να βγαλει ακρη τι λεμε και τι εννοουμε, οταν εχει να σκεφτει απειρες μαρκες τροφων.
και τι να κανουμε? να στελνουμε σε ολους πριβε? το ζητουμενο πιστευω ειναι να υπαρχουν ξεκαθαρες προτασεις διατροφης και οντως δεν εχω δει ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ να απαγορευονται ονοματα τροφων, αξεσουαρ, φαρμακων, κλπ.

οσο για ονοματα κτηνιατρων και εκπαιδευτων,κλπ οχι δε νομιζω οτι πρεπει να λεγονται. θα χαθει η μπαλα. και εξαλλου αυτος που μπορει να θεωρειται κορυφαιος για τον χ χρηστη, μπορει να θεωρειται πατος για τον ψ χρηστη. ενω για τις τροφες μπορουμε να βαζουμε αντικειμενικα κριτηρια και να προστατευουμε σιγουρα πολλους αναγνωστες.

πιστευω ειναι κριμα που απο οσους μου ζητηθηκε επρεπε να κατσω να εξηγω και να μιλαω για διατροφη σε πμ, ενω αρχικα με το ποστ "ενα βημα μπροστα?" μπορουσε να ειχε συζητηθει αναλυτικα δημοσια, και να μπορει να το διαβαζει οποιος θελει, ειτε συμμετεχει ειτε οχι.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Τα λόγια της BOXER με κάλυψαν 100% (αυτό είναι κάτι το οποίο δεν πίστευα ότι θα πω ποτέ)
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
νομιζω οτι τα παιδια εχουν δικιο...αυτος που μας διαβαζει ..οντως δεν ξερει τι να κανει ...συμφωνω και γω.

επισης ...ζηταω απο τους admin Περισσοτερα "emotions" Και μια αναβαθμιση του φορουμ...τι γιναν οι φωτογραφιουλες και οι πατημασιες.....???


οσο για τα emotions ...πειτε μου τωρα πως θα εκφραστω...σε αυτο το quote

Τα λόγια της BOXER με κάλυψαν 100% (αυτό είναι κάτι το οποίο δεν πίστευα ότι θα πω ποτέ)
ee ?? Πωςς?? :D :!:
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
Τα λόγια της BOXER με κάλυψαν 100% (αυτό είναι κάτι το οποίο δεν πίστευα ότι θα πω ποτέ)
LOL η πλακα ειναι οτι το ιδιο λεγαμε με την frenchiefan για τα ποστς στο "δεν αντεχω αλλο"
οτι εγινε θαυμα που συμφωνησαμε με το ΜΑΚΗ
γινονται και αυτα... :)

oscar μαλλον τα εικονιδια emoticons εννοεις.. ?
γιατι στην αρχη λεω... τι θελει?????? συναισθηματα??? (emotions) :p

μιας που αρχισαμε τις επιθυμιες.... να ριξω και μια δικια μου...
δε βαζετε κανα chat? τουλαχιστον εκει θα μπορουμε να "κραζουμε" ονομαστικα επικινδυνους επαγγελματιες,κλπ ΠΙΣΤΕΥΩ
 


S

SwkDoG

Guest
Λοιπόν αφού βλέπω τέτοια ομοφωνία και μιας που και εγώ δεν "ήθελα και πολύ" για να πάρω την απόφαση...Ναι,μπορούν να γίνοντε επώνυμες παρουσιάσεις τροφών με τα υπέρ και τα κατά τους στο ανάλογο φόρουμ,καθώς επίσης και άλλων προϊόντων για σκύλους!...

Θα αποκαταστήσω και τα ονόματα στις δημοσιεύσεις που σβήστηκαν και περιμένω τις παρουσιάσεις σας (...boxer κάνε μια κουβέντα για την τροφή που ανέφερες...).

Όσο για το chat,τις αναβαθμίσεις και τα emoticons...όλα θα γίνουν παιδιά αλλά δεν είμαι και προγραμματιστής,ούτε web designer,οπότε θέλω το χρόνο μου... 8) ... :p
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
δε βαζετε κανα chat? τουλαχιστον εκει θα μπορουμε να "κραζουμε" ονομαστικα επικινδυνους επαγγελματιες,κλπ ΠΙΣΤΕΥΩ

ΜΕΣΑ!!! :!: :!: ..............
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ναι,μπορούν να γίνοντε επώνυμες παρουσιάσεις τροφών με τα υπέρ και τα κατά τους στο ανάλογο φόρουμ,καθώς επίσης και άλλων προϊόντων για σκύλους!...
Bravo!! Chairomai idiaitera!

Ksereis, an tha erthei kanas antiprosopos kapioas trofis, pali kalo einai na "apokleistei"!
Mono empeiries, apopseis kai gnomes ton Users tha prepei na ginontai dekta!
 


S

SwkDoG

Guest
Ναι,εννοείτε...αν και δύσκολα καταλαβαίνουμε ποιός είναι και τι είναι ο καθένας στο διαδύκτιο αλλά πάντα θα υπάρχει η δυνατότητα "της άλλης άποψης".

Άντε,καλές συζητήσεις λοιπόν!... :)
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
SwkDoG said:
Ναι,εννοείτε...αν και δύσκολα καταλαβαίνουμε ποιός είναι και τι είναι ο καθένας στο διαδύκτιο αλλά πάντα θα υπάρχει η δυνατότητα "της άλλης άποψης".

Άντε,καλές συζητήσεις λοιπόν!... :)
Mallon einai evkola na katalaveis!
Enas aplos "Antiprosopos" den grafei ateleiota arthra se forum.
Erchetai, richnei tin diafimisoula tou kai den ton ksanaeidate!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki