Πρωκτός + σεξουαλικοτητα


PITY

Member
14 Ιουνίου 2007
7
0
Καλημέρα άντε δεύτερο τόπικ μέσα σε μια μέρα....το σκυλάκι μου (κανίς-γκριφόν 1 έτους) πρωην αδέσποτο τον τελευταίο καιρό κάθε πρωι ξύνει τον ποπό του στον τοίχο και κλαίει δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει εντωμεταξύ και κάθε βράδυ θέλει να ανεβαίνει στα χέρια μου στα πόδια μου και (πρέπει να το πω και κόσμια)να ασκεί την σεξουαλική του δραστηριότητα περίπου για μία ώρα..αν δεν τον αφήσω κλαίει και κάνει σαν τρελός .Ελπίζω να μην σας ζάλισα και να μου πείτε και εσείς τις γνώμες σας.Ευχαριστώ πολύ
 




emma_1988

Active Member
18 Ιουνίου 2007
28
0
αρσενικο ειναι να φανταστω.... βρες του μια κοπελιτσα η στειρωσε το
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
Pity, για το ξύσιμο του ποπού πρέπει να πάτε στο κτηνίατρο, μπορεί να χρειάζεται το σκυλάκι κανένα φάρμακο, μπορεί να έχουν γεμίζει αδένες και να του τα καθαρίζει.
Για την έντονη σεξουαλικότητα του αρσενικού ένα θυλικό δεν είναι λύση – απλά να αυξηθεί. Η λύση είναι να του μάθεις να μην ασκεί την σεξουαλική δραστηριότητα απάνω στα χέρια και πόδια σου – είτε μόνη σου, είτε με την βοήθεια του εκπαιδευτή.
Έχω έναν γνωστό που έχει ένα golden retriever, τώρα 10 χρ., το σκυλί έχει ζευγαρώσει πάρα πολλές φορές, παρόλο αυτά από μικρός «εκτονώνεται» μέχρι σήμερα απάνω στο πόδι του αφεντικού του επειδή αυτός τον λυπάται ;)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Το τρίψιμο του πρωκτού στο έδαφος, στους τοίχους κλπ, σχεδόν πάντα οφείλεται σε προβλήματα των περιπρωκτικών αδένων.

Όσο αφορά το «καβαλημα», τις περισσότερες φορές δηλώνει κυριαρχική και όχι σεξουαλική τάση. Φρόντιζε να αποδοκιμάζεις έντονα αυτήν την συμπεριφορά και να μην επιτρέπεις σε καμιά περίπτωση να «καβαλάει» ο σκύλος ανθρώπους ή αντικείμενα.
Θα βοηθούσε περισσότερη άσκηση και μια επίσκεψη σε εκπαιδευτή. :wink:
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Για το καβάλημα θα βοηθήσει περισσότερη άσκηση. Η συσσωρευμένη ενέργεια στους σκύλους έχει σαν αποτέλεσμα ενοχλητικές συμπεριφορές όπως η καταστροφή αντικειμένων, καβάλημα κλπ.

Στο άδειασμα των περιπρωκτικών αδένων βοηθάει η λήψη υδατοδιαλυτών φυτικών ινών στη διατροφή (πχ. καρότο) οι οποίες αυξάνουν τον όγκο των περιττωμάτων.

Ο κτηνίατρος θα σου πει αν χρειάζεται να τους αδειάσει με το χέρι ή αν υπάρχει μόλυνση και είναι απαραίτητη φαρμακευτική αγωγή.
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.457
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
denis said:
Πρέπει να πας σε κτηνίατρο για τον.... τοίχο
και σε εκπαιδευτή για το... πόδι σου.
Τα είπε όλα ο Ντένις, σε 2 γραμμές και με λίγες λέξεις.
Καμμία σχέση με σεξουαλικότητα το καβάλημα του ποδιού...

Ο τίτλος του θέματος, όλα τα λεφτά!!! Αν και το θέμα των ασθενειών δεν είναι το αγαπημένο μου, μόλις είδα τον τίτλο, δεν κρατήθηκα, μπήκα να ενημερωθώ περί της σεξουαλικότητας του κώλου!!!
:lol:
 


PITY

Member
14 Ιουνίου 2007
7
0
Γι'αυτό έβαλα ενα "+" στη μέση "πρωκτός + σεξουαλικότητα" 2 προβλήματα όχι "σεξουαλικότητα του κώλου"....ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας την τετάρτη πάμε κτηνίατρο για αμπούλα και θα κοιτάξουμε και το πρόβλημα στον ποπό....
 


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Συμφωνώ...

.
Συμφωνώ με την άποψη του φίλου "denis", δεν έχει σχέση με τη σεξουαλικότητα, αλλά με την κυριαρχία...

Τώρα βέβαια, στην περίπτωση που όπως αναφέρθηκε παραπάνω, από την στιγμή που του επιτρέπεις και το κάνει..., δεν γνωρίζω, αν είναι δυνατόν, να πάρει και άλλες διαστάσεις... και να γίνει και σεξουαλική ικανοποίηση κατ΄ επέκταση...


Πέρα όμως από αυτό..., για να κάνουμε και λίγο πλάκα...

Εμένα ο δικός μου, μόνο που δεν με έχει καβαλήσει... :D

Άμα φθάσουμε και εκεί..., καήκαμε... :D

.
 


Dadi

Active Member
26 Ιουλίου 2007
31
0
Marousi
Και εντάξει, στο καβάλημα του σκάς και καμιά ανάποδη... Όταν όμως την πέσει σε καμια γωνιά και αρχίσει να τον γλύφει;
Η πεθερά μου τον είδε μια φορά με το παλαμάρι απ έξω και φρίκαρε (είναι και θεούσα).
Και μην μιλήσουμε αν (με το συμπαθειο) πιτσιλήσει κιόλας... (γυναίκα θα βάλω φωτιά στο σπίτι, το έχουμε ασφαλισμένο; )