Πρωτοχρονιά στο ποτάμι – Πολλές ευχές από Ξάνθη


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η Ζωή, η Ηρα, η Ζηνα και ο χαρουμενος μπαμπας ευχονται στα μελη του dogforum και στα αγαπημένα τους σκυλια

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία



Για το δασος με τις οξιές ξεκινησαμε, παλι στο ποταμι καταληξαμε.
Με τουμπάρανε στον δρομο οι κοκωνες που ηθελαν νερό και αμμουδιά.

Η διαδρομη είναι πραγματικα ατελειωτη και σχετικά αργή λογω των κλαδιών και της άμμου. Σημερα διανυσαμε περιπου ένα χιλιομετρο και εβγαλα περισσοτερες φωτογραφιες από την προηγουμενη φορά.

Πρωτοχρονιά ειμαι, μην με μαλωσετε αν το παράκανα. Οι clickable φωτο σε βαζουν μεσα στο προφίλ μου και καθυστερουνε πολύ.

Θελαμε να παμε στο αποκρημνο πετρώδες μονοπατι, αλλά ειχε αρκετο κοσμο και την τελευταια φορα μερικοι περιπατητές ετοιμαζονταν να πηδηξουν από τον γκρεμό στο ποταμι μολις βλεπανε από μακρια την Ηρα να ερχεται.
Σε μερικα σημεια το μονοπατι εχει πλατος μολις ένα μετρο και υψος μεχρι 15 μέτρα.

Μελλοντικά με το καλο θα σας παρουσιασω το χιονοδρομικό του όρους Φαλακρό, το φραγμα του Νέστου, τους καταρράκτες του Λειβαδίτη, το δασος με τις οξιές και πολλά άλλα ωραια μερη.
Δυστυχως για καποιους λογους κολλησαμε στην Ξάνθη τις γιορτες.













































































 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Καμμιά φορά ΑΠΟΡΩ...τι κάνω στην Αθήνα..και δεν έχω πα΄ρει τα βουνά ακόμα!!
Χρόνια Πολλά Αρη...να χαιρεσαι τη κόρη σου..(κούκλα είναι )...και την άλλη τετράποδη κόρη σου(και αυτή κούκλα έιναι )...άντε..και το "μικρό"...όμορφο έιναι!!!:D:D:D:D:D
 






harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Να στε καλα!
Φοβαμαι ότι σας εχω πρηξει λιγο με τις πολλες φωτο, αλλά ειμαι ξετρελλαμενος με την Ηρα και θελω να μοιραζομαι τη χαρα μου.

Στο δασος και στο ποταμι που είναι πολύ κοντα στην Ξάνθη εχει παντα κοσμο. Είναι τυπικά μερη για μικρες εκδρομές. Σημερα λογω αργιας ειχε πολύ κοσμο.
Όπως ειπα και σε άλλο προσφατο θεμα μου, η Ηρα τους κοιταζει για λιγο για να δει τις προθεσεις τους και μετα τους αγνοει.
Συχνα περναμε δίπλα από περιπατητές ή ποδηλάτες αλλά παλι δεν τους δινει πολλη σημασια.
Δεν νομιζω να τους ηταν πολύ ευχαριστο να ετρεχε κατά πανω τους για χαρές.
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καταπληκτικές φωτογραφίες, Άρη! Και μην απολογείσαι, ξέρεις ότι τρελλαινόμαστε για δαύτες!:D Και όχι, μη φτιάξεις άλμπουμ διότι θα έχεις περιορισμούς στο πόσες μπορείς να βάλεις μέσα.

Αλλά πραγματικά ΦΟΒΕΡΑ τοπία! Φοβάμαι ότι το μισό φόρουμ θα μετακομίσει στην Ξάνθη!:p:p:D:D:D:D:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Χάλια οι φωτο!Χάλια και το μέρος!
Που είναι το τσιμέντο να ανοιξει το μάτι μας;
Μα καλά που ζεις;:D:D:D:D:p:p:p:p