Πρόβλημα με το κατούρημα


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Καλησπέρα,

τα δύο από τα σκυλιά μου έχουν πρόβλημα με τα νεφρά τους.
Της Πέρσας είναι πιο σοβαρό, αφού δεν μπορεί να κρατηθεί για πάνω από 4-5 ώρες, οπότε έχω γεμίσει το πάτωμα με πάνες...
Το πρόβλημα μου είναι αν και εφόσον φτάσει σε τέτοιο σημείο κι ο Μπούμπης, πως θα την παλέψω;
Καμιά ιδέα για να μη μου κατουρήσει όλο το σπίτι;
 




manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Όχι... Κάποια ιδέα, πως να κατουράει ο άντρακλας σε συγκεκριμένα σημεία... Ζω σε μεγάλη γκαρσονιέρα, οπότε δεν παίζει να περιοριστούνε κάπου...Απλά να προστατέψω υπολογιστή και ότι άλλο είναι ευαίσθητο σε επίθεση από τον Μπούμπη...
Είχα δει κάπου στο φβ, ότι κάποιος έβαλε μια πάνα με ένα κομμένο κορμό δέντρου κι έπιασε.
Απλά ο κορμός θα μυρίζει οπότε θα πιάσει μόνο την πρώτη φορά...
Μετά;;;

Τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον σε λάθος μέρος το άνοιξα το ποστ...Αν θέλουν οι mods ας το μετακινήσουν.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Η φωτογραφία είναι μάλλον χιουμοριστική... Δεν έχεις πρόσβαση σε μπαλκόνι ή ταράτσα, σωστά; Δε μπορεί να κρατηθεί και σου δείχνει/δείχνουν ότι θέλουν να κατουρήσουν ή τους φεύγουν; Θέλεις να τους κατευθύνεις σ' ένα "στόχο;" Θέλεις να σώσεις το πάτωμα; Βοήθησε λίγο :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Ασε για λίγο τον Μπούμπη (μ' αρέσει που κοροιδεύουν εμένα για τον Μπέμπη)
Η Πέρσα κατουράει all over the place; Δεν περιορίζεται σε ένα σημείο; Η σχήμα λόγου ήταν, ότι έχεις γεμίσει τον τόπο πάνες;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Η φωτογραφία είναι μάλλον χιουμοριστική...
:LOL:
 
  • Haha
Reactions: Estranged and sis


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.546
6.973
:LOL:
ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ! :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: mareco




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Περισυ με την καραντινα που ειχαμε και ειχε προβλημα και με τα νεφρα λογω πυροπλασμωσης, πηρα πανες για αρσενικα (τις βαζεις γυρω γυρω απ' τη μεση τους).
 
  • Like
Reactions: mareco




manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Ασε για λίγο τον Μπούμπη (μ' αρέσει που κοροιδεύουν εμένα για τον Μπέμπη)
Η Πέρσα κατουράει all over the place; Δεν περιορίζεται σε ένα σημείο; Η σχήμα λόγου ήταν, ότι έχεις γεμίσει τον τόπο πάνες;
Ναι πάει σε ένα ευρύτερο χώρο κοντά στην εξώπορτα... Απλά επειδή σε ένα 8ωρο που είμαι δουλειά ή το βράδυ, μπορεί να κατουρήσει από 1 εώς 4-5 φορές έχω βάλει πολλές πάνες...Συνήθως έχω 7-8 πάνες πλέον διάσπαρτες στο χώρο
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Η φωτογραφία είναι μάλλον χιουμοριστική... Δεν έχεις πρόσβαση σε μπαλκόνι ή ταράτσα, σωστά; Δε μπορεί να κρατηθεί και σου δείχνει/δείχνουν ότι θέλουν να κατουρήσουν ή τους φεύγουν; Θέλεις να τους κατευθύνεις σ' ένα "στόχο;" Θέλεις να σώσεις το πάτωμα; Βοήθησε λίγο :)
Θέλω να σώσω υπολογιστή και μπιλιάρδο κυρίως!!!
Αυτά τα 2 κοστίζουν 2.500€ τουλάχιστον
Αλλά και να μην ψάχνω όλο το σπίτι να δω που μπορεί να έχει κατουρήσει!!!
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Περισυ με την καραντινα που ειχαμε και ειχε προβλημα και με τα νεφρα λογω πυροπλασμωσης, πηρα πανες για αρσενικα (τις βαζεις γυρω γυρω απ' τη μεση τους).
Δεν θα κάτσει με αυτά στο σώμα του...Θα το δοκιμάσω πάντως να δω
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.227
7.771
ποσο υψος πηδανε? εγω απομονωνω τα φιλοξενουμενα απο υπολογιστη/κουζινα με καγκελα και πτυσομενες περγκολες,
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
ποσο υψος πηδανε? εγω απομονωνω τα φιλοξενουμενα απο υπολογιστη/κουζινα με καγκελα και πτυσομενες περγκολες,
τι εννοείς πηδάνε; Για το κατούρημα λέμε...Δεν μπορώ να τα απομονώσω. Και δεν είναι φιλοξενούμενα.
Είναι το σπίτι τους ;)
Όπως αναφέρω και πιο πάνω το σπίτι είναι μια μεγάλη γκαρσονιέρα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Ναι πάει σε ένα ευρύτερο χώρο κοντά στην εξώπορτα... Απλά επειδή σε ένα 8ωρο που είμαι δουλειά ή το βράδυ, μπορεί να κατουρήσει από 1 εώς 4-5 φορές έχω βάλει πολλές πάνες...Συνήθως έχω 7-8 πάνες πλέον διάσπαρτες στο χώρο
Θα μπορούσε να συνηθίσει πιστεύεις το ταψί του crate, στρωμένο με πάνες κι από πάνω αυτό;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.227
7.771
τι εννοείς πηδάνε; Για το κατούρημα λέμε...Δεν μπορώ να τα απομονώσω. Και δεν είναι φιλοξενούμενα.
Είναι το σπίτι τους ;)
Όπως αναφέρω και πιο πάνω το σπίτι είναι μια μεγάλη γκαρσονιέρα
Εννουσα να απομονωσεις το μπιλιαρδο και τον υπολογιστη, οχι τα σκυλάκια. :) :LOL:
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Οπότε το πρόβλημα είναι η συχνότητα και όχι η ακράτεια, σωστά? Αν του μάθεις να πηγαίνει σε ένα συγκεκριμένο σημείο να λερωνει, δε σημαίνει ότι θα μαρκάρει ότι βρει μπροστά του, και δε θα κινδυνεύουν τα πράγματά σου. Αν πρόκειται για ακράτεια, και πάλι δε θα μαρκάρει ό, τι βρει μπροστά του, αλλά χρειάζεται ή να στρώσεις παντού κάποιο προστατευτικό, ή να φοράει πάνα.

Μπορείς να προσαρμόσεις κάτι τέτοιο στο χώρο σου?

 
  • Like
Reactions: manin


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Δεν θα κάτσει με αυτά στο σώμα του...Θα το δοκιμάσω πάντως να δω
εγώ τώρα που είναι αδιάθετη της φοράω πάνες ακράτειας ενηλικων ...το small. Κάνω και μια τρύπα για την ουρίτσα... εμένα τη δέχεται...τη βγάζει το βραδυ η καημενουλα που κοιμάται μόνο..