Πόσα κιλά θα γίνει το κουταβάκι μου


Bae91

New Member
12 Σεπτεμβρίου 2020
3
1
33
Γειά σας! Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να εκτιμήσετε πόσα κιλά θα γίνει το κουταβάκι μου. Είναι μια κούκλα αλλά φοβάμαι μην γίνει τεράστια κ δεν χωράμε στο σπίτι. Είναι περίπου 50 ημερών και γύρω στα 4 κιλά
Και αν μπορείτε να μου πείτε τι ημιαιμο θα μπορούσε να είναι.
Ή αδερφούλα της με προβλημάτισε γιατί, μια μου κάνει η αδερφούλα της για τσοπανοσκυλο κ μια κάτι σε border collie.
Η δικια μου είναι η καφέ πράσινο Μάτα. :)
Ευχαριστώ για την οποία πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε. Screenshot_20200912_083422_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20200912_083404_com.android.gallery3d.jpgreceived_341875450344538.jpeg
 

Attachments



An aer

Active Member
16 Μαϊου 2020
25
11
31
Συγγνώμη που σου χαλάω το post, δεν ξέρω να σου απαντήσω στην ερώτηση σου, αλλά.....ένα έχω να πω.. ειναι πολύ πολυ όμορφη.. κούκλα..
Να την χαίρεσαι.!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Είναι μια κούκλα αλλά φοβάμαι μην γίνει τεράστια κ δεν χωράμε στο σπίτι.
Καλως ηρθες. Πανεμορφο το κουταβι!
Ετσι για να καταλαβω τον προβληματισμο σου... ποσα τμ ειναι το σπιτι σου και δε θα χωρατε εαν γινει αντι για 15 κιλα 30 ?
 
  • Like
Reactions: mareco


Bae91

New Member
12 Σεπτεμβρίου 2020
3
1
33
Σας ευχαριστώ για την απάντηση σας.
Μένω σε διαμέρισμα 65 τμ. με τον σύντροφο μου... Μένουμε στο εξωτερικό κ θέλουμε να υιοθετήσουμε ένα κουταβάκι σε κάθε περίπτωση. Όμως με το συγκεκριμένο προβληματίζομαι για τους λόγους που σας είπα. Και η κυρία από τη φιλοζωική δεν μου στέλνει κ καμία φώτο έξτρα για να δω πως είναι ακριβώς το κουταβάκι, τη μία μου είχε πει θα γίνει μεγάλη , μετά όχι περιπου 20 κιλά.. Έχω μπερδευτεί..
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Νομιζω ο προβληματισμος σας ειναι περιττος. Δεν εχει καμια διαφορα το 20 κιλα με το 30 (παρεπιπτοντως πιστευω οτι το μεγαλυτερο βαρος που θα μπορουσε να φτασει η μικρουλα ειναι λιγο κατω απο 30 ) οσον αφορα στην καθημερινη συμβιωση σας στο σπιτι. Και με σκυλο 60 κιλα παλι θα χωρατε για να ειμαι ειλικρινης!
Προσωπικα πιστευω οτι το θεμα κιλων αφορα συγκεκριμενα ανθρωπους που ταξιδευουν πολυ με τρενο, αεροπλανο, κτελ κπλ και θελουν να παιρνουν μαζι το σκυλο (υπαρχει οριο κιλων για να ταξιδεψει μαζι το ζωο και οχι cargo) ή λογω ηλικιας οταν δε μπορουν να διαχειριστουν το βαρος.