Σεξουαλικότητα


Tony91

Well-Known Member
9 Μαϊου 2019
95
88
32
Αθήνα
Καλησπέρα και καλή Ανάσταση να έχουμε.
Γράφω για να πάρω γνώμες και πληροφορίες σχετικά με το θέμα της σεξουαλικότητας.
Έχω ένα αρσενικό ημίαιμο, που το πήρα αδέσποτο από φιλοζωική 8μηνων περίπου (έτσι είπε ο κτηνίατρος τότε) και τώρα πλέον είναι 2,5 περίπου ετών.
Το θέμα με τις ορμές του ξεκίνησαν πολύ χαλαρά περίπου 14 μηνών αλλά πλέον από 2 χρόνων και κάτι αυξήθηκε παρά πολύ (υπερβολικό κυνήγι και καβαλημα με σχεδόν στήση, σε ότι δεν έχει μπαλάκια από κάτω του, αγρίεμα σε αρσενικα αν πλησιάσουν εκείνη την ώρα, στηση σε άκυρες στιγμές με το κλασικό του βλέμμα «γιατί μου έγινε έτσι μπαμπά;») με αποτέλεσμα να μπω στη διαδικασία στείρωσης την επόμενη βδομάδα.

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το εξής: γιατί δεν ξεκίνησε όλο αυτό σε νεότερη ηλικία όπως σε πολλά αρσενικά; Είναι φυσιολογικό να αργεί σε κάποια αρσενικά; Βρε μήπως έκανε λάθος ο κτηνίατρος τότε και είναι μικρότερος;;;;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εγώ αναρωτιέμαι, πως σε άφησε η φιλοζωική να τον έχεις αστείρωτο, μέχρι αυτή την ηλικία! :unsure:
 


Tony91

Well-Known Member
9 Μαϊου 2019
95
88
32
Αθήνα
Εγώ αναρωτιέμαι, πως σε άφησε η φιλοζωική να τον έχεις αστείρωτο, μέχρι αυτή την ηλικία! :unsure:
Δεν ξανασχοληθηκαν μαζί μου… η επιλογή να τον κρατήσω όσο μπορώ αστειρωτο ήταν λόγο του ότι ήταν πολύ φοβικό σκυλάκι και φοβόμουν μην του μείνουν φοβικές συμπεριφορές με την στείρωση . Αυτό το θέμα το έφτιαξα με το καιρό και είναι μια χαρά τώρα, Οποτε είπα να τον κρατήσω μέχρι τα 3 χρόνων, που λένε ότι ηρεμεί τελείως… αλλά οι ορμές με πρόλαβαν και μπηκα στη διαδικασία τώρα…. Τέλος πάντων, αυτό το θέμα έχει δρομολογηθεί έτσι κ αλλιώς… αλλά αν μπορούσα να έχω κάποια άποψη για αυτά που ρωτάω;;; Ευχαριστώ
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
ε δεν εχει και πολυ λογικη η ερωτηση... 8 μηνων είπες τον πηρες ε ποσο πιο μικρος να ηταν.....?

αμα ηταν π.χ 2-3-4-5 μηνων θα ηταν κουταβάκι μωρο. μια σταλια, δε θα είχε αλλαξει δόντια., θα κατουριοταν καθε 2-3 ωρες κ.τ.λ Δε θα ηταν δυσκολο να το καταλαβεις και εσυ και ο γιατρος.

Ουτε υπαρχει καμια απολυτη συνδεση ορμονων ηλικιας.
 
  • Like
Reactions: Tony91


Tony91

Well-Known Member
9 Μαϊου 2019
95
88
32
Αθήνα
ε δεν εχει και πολυ λογικη η ερωτηση 8 μηνων τον πηρες ποσο πιο μικρος να ηταν.....?

αμα ηταν π.χ 2-3-4 μηνων θα ηταν κουταβάκι μωρο. μια σταλια, δε θα είχε αλλαξει δόντια., θα κατουριοταν καθε 2-3 ωρες κ.τ.λ Δε θα ηταν δυσκολο να το καταλαβεις.
Ναι έχεις δίκιο!!! Οποτε μπορεί να είναι φυσιολογικό δηλαδή που του βγήκε τόσο αργά ηλικιακά
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3