Σκάλες και παιχνίδια με κουτάβι


thanasis76

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2014
161
40
καλησπερα παιδια. θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι.
το κουταβι μου μου ειπαν και ο κτηνιατρος και η εκτροφεας οσο ειναι μικρο να προσεχω το παιχνιδι του, να προσεχω να μην ανεβαινει σκαλια και γενικα οτι επιβαρυνει τις αρθρωσεις του.
μεχρι τωρα σκαλια δεν ανεβαινει και το παιχνιδι του ειναι γενικα ηρεμο...
αυτο ομως μεχρι ποσο θα μπορω να το κανω??
το κουταβι βαρενει και δεν ειναι ευκολο να το μεταφερω εγω οπου εχει σκαλια...
ειμαι υπερβολικος που το εχω στα χερια οταν ανεβαινουμε σκαλια??? τι πρεπει να κανω??
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Καλά σου είπαν δεν κάνει να ανεβοκατεβαίνει σκάλες μέχρι να ολοκληρωθεί η αναπτυξή του, επίσης να ζυγίζεις το φαί μη πάρει απότομα βάρος. Τώρα τι θα κάνεις δικό σου θέμα με ασανσέρ, με παλάγκο, αγκαλιά όπως θές ανεβασέ το.
 


thanasis76

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2014
161
40
Καλά σου είπαν δεν κάνει να ανεβοκατεβαίνει σκάλες μέχρι να ολοκληρωθεί η αναπτυξή του, επίσης να ζυγίζεις το φαί μη πάρει απότομα βάρος. Τώρα τι θα κάνεις δικό σου θέμα με ασανσέρ, με παλάγκο, αγκαλιά όπως θές ανεβασέ το.

δηλαδη τα μεγαλοσωμα σκυλια μεχρι να γινουν 14-16 μηνων τα σηκωνουμε στα χερια??? μεχρι τωρα το κανω και δεν εχω προβλημα αλλα σε 2-3 μηνες θα ζυγιζει 40 κιλα...
τοτε τι κανω?? οταν μιλαω για σκαλια δεν εννοω σκαλες πολυατοικιας η σπιτιου....
μιλαω για 1-2 σκαλια στο δρομο, τα πεζοδρομια...
 










Reinmeister

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2013
301
85
αναλογως αναπτυξης μεγαλωνει και το υψος του σκαλιων...απεφευγε οτιδηποτε ξεπερνα το μισο του ποδιου του...
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
οκ. ευχαριστω!! σκαλια δεν εχω στο σπιτι. αλλα και στο δρομο οταν εχει 1-2-3 σκαλια τον σηκωνω στα χερια... :) :)
Μην τρελαίνεσαι :) τιποτα δεν προκειται να παθει με μερικά σκαλιά. Αν μαλιστα συνεχίσεις να τον σηκωνεις οσο μεγαλώνει αυτο που θα παθει κατι ειναι η μέση σου :D
 


thanasis76

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2014
161
40
ευχαριστω παιδια... γιατι μεχρι τωρα μολις σκαλια και στα χερια... δεν μενω ψηλα στο νησι αλλα λιγα σκαλια εχει παντου.... και αυτο οσο παει βαρενει... χαχαχαχα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU