Σκατούλο-Fico


Expecto_patronum

Active Member
15 Δεκεμβρίου 2021
38
26
25
Καλησπέρα και από εμάς!
Έχουμε γράψει κάνα 2-3-5-10 φορές εδώ για βοήθεια που χρειάστηκαμε, γιατί να μην το παινευτουμε, είμαστε ζαβολιαρηδες και αρρωστιαρηδες!
Ο Fico λοιπόν, βγαλμένος από τον πρωταγωνιστή ενός βιβλίου, πήρε και το όνομα και τον χαρακτήρα του πρωταγωνιστή όπως φαίνεται! Είναι ένα αδεσποτακι που πήραμε στις 2/11/21 μόλις 43 ημερών! Μια σκατουλα δηλαδή! Εξου και το όνομα. Από τότε έχουμε περάσει πολλά και διάφορα, έχουμε πάει 2 φορές σε νοσοκομείο, 1 για μια απλή γαστριτιδα που μας έστειλε ο κτηνιατρος τσάμπα(αλλάξαμε από τοτε) και 1 επειδή φάγαμε τα χάπια του μπαμπά από τον πάγκο της κουζίνας! Όπως καταλαβαίνετε το μπόι δεν μας λείπει, ούτε το γάβγισμα, ούτε το δάγκωμα! Μαθαίνουμε όμως σιγα σιγα και κόβουμε τις κακές συνήθειες... περίπου... γιατί χτες έριξα την μαμά κάτω στη βόλτα. Την μεγάλη μου μαμα, γιατί την μικρή την ακούω και κάθομαι σούζα!
Με πήραν φοβισμένο από το δρόμο, αλλά σιγα σιγα δεν φοβάμαι τόσο τους ανθρώπους και τα άλλα σκυλάκια, προσαρμοζομαι πιο γρήγορα στο περιβάλλον και έχω κάνε τους πρώτους μου φίλους, εντάξει έκανα και την μικρη μαμά να κλαίει αλλά το υπόσχομαι ήταν δάκρυα χαράς!
Εχω 2 περίεργα κουσούρια όμως, περνάω δίπλα από τις γάτες στη βόλτα και δεν δίνω σημασία, αλλά όταν είμαι στο μπαλκόνι λυσσαω. Και ξυπνάω το βράδυ 1 φορά στις 3 και μετά στις 5 και δεν ξανακοιμαμαι, και η μικρή μαμά αναγκάζεται να πάει αυπνη στη σχολή.
Αυτά από μένα, για την ώρα!
 
  • Like
Reactions: medusa




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3