Σκουλήκια στα κόπρανα


13 Ιουνίου 2020
21
0
23
Γεια σας, έχω έναν σκυλο 5 εβδομάδων χθες ξεκίνησα να του δίνω μια πάστα για παρασιτα, σήμερα όμως βρήκα ένα σκουλήκι στα κόπρανα του τι πρεπει να κανω να συνεχίσω να του δίνω την πάστα. Επίσης η πάστα προστατεύει τον σκυλο από αυτό το παράσιτο ή όχι;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.226
7.771
επειδη εδωσες χτες την παστα βγήκε. Αυτος ειναι ο σκοπός της. :giggle:

Δε λειτουργει προστατευτικα δηλαδη,απλα εξουδετερωνει τα υπαρχοντα.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Εξολοθρεύονται
Δεν εξολοθρεύονται για πάντα :)
Μπορεί να επανεμφανιστούν. Γι' αυτό η αποπαρασίτωση, ακολουθεί την ζωή, του σκύλου μας.

@Evangeliia το σκυλάκι από που το πήρατε; Σε γιατρό το έχετε πάει; Ο γιατρός σας θα σας ενημερώσει για όλα αυτά τα θέματα, τα οποία εικάζω, δεν κατέχετε.
 
  • Like
Reactions: Orjo and medusa


Evangeliia

Member
9 Δεκεμβρίου 2022
5
0
43
Δεν εξολοθρεύονται για πάντα :)
Μπορεί να επανεμφανιστούν. Γι' αυτό η αποπαρασίτωση, ακολουθεί την ζωή, του σκύλου μας.

@Evangeliia το σκυλάκι από που το πήρατε; Σε γιατρό το έχετε πάει; Ο γιατρός σας θα σας ενημερώσει για όλα αυτά τα θέματα, τα οποία εικάζω, δεν κατέχετε.
Ναι φυσικά και το πήγα στον κτηνίατρο. Απλώς όταν έχω κάποιες απορίες και είναι ακατάλληλη η ώρα φαντάζομαι ότι μπορώ να ρωτάω εδώ. Το οηρα από φιλικό πρόσωπο. Ευχαριστω
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
480
1.090
20
Πάτρα
Δεν εξολοθρεύονται για πάντα :)
Μπορεί να επανεμφανιστούν. Γι' αυτό η αποπαρασίτωση, ακολουθεί την ζωή, του σκύλου μας.

@Evangeliia το σκυλάκι από που το πήρατε; Σε γιατρό το έχετε πάει; Ο γιατρός σας θα σας ενημερώσει για όλα αυτά τα θέματα, τα οποία εικάζω, δεν κατέχετε.
Ναι το ξέρω. Κατάλαβα λάθος την ερώτηση. Με συγχωρείτε, όσοι το διαβάσατε. Ευχαριστώ για την διόρθωση.
 
  • Like
Reactions: mareco