Σκυλος χαθηκε στο βουνο


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν ξέρω εαν επελεξα σωστη ενοτητα...θεωρω πως ναι....

Μια φιλη μου εχασε πριν δυο ωρες τη σκυλιτσα της στο βουνο....συγκεκριμένα στο ορεινό Αστρος Κυνουρίας σε περίπτωση που καποιος ειναι εκει.....
Ηταν στο οικοπεδο στο εξοχικό της οικογένειας κ προφανώς απο καπου ξετρυπωσε κ βγήκε....
Ψάχνουν μανιωδως να τη βρουν.....Το βραδυ εκει κυκλοφορουν τσακαλια...εχω δει στην απολυτη σκοτεινια τα μάτια τουςσαν λαμπακια να τρεμοπαιζουν περα απο το οτι ακουγονται...οποτε καταλαβαινετε το διπλο πανικο που ζουν οσο περναει η ωρα....
Εχουν βγει με φακο κ ψάχνουν μην εχει χτυπησει καπου κ δεν μπορει να επιστρεψει....εχει μεινει ενας στο σπίτι με ολα τα φωτα αναμμένα κ τη φωναζει συνεχώς....τους ειπα να κανουν βολτες συνέχεια γυρω γυρω μεμε το δικο τους αμαξι να ακουσει το αυτοκίνητο που το αναγνωρίζει μπας κ ξεμυτισει...
Δεν ξερω τι διαφορετικο θα μπορουσε να γινει ή κάτι παραπανω.....οπως φαντάζεστε εκει πανω ταυτότητες κ τσιπ.....δεν θα ασχοληθεί καποιος....αλλωστε ο μονος γείτονας ειναι ενας τσοπάνης απο αυτους που ειναι να ντρεπεσαι που εισαι ανθρωπος....μακαρι δηλαδη να μην την εχει βρει αυτος γιατι δεν ξερω τι μπορει να της κανει....
Πειτε ιδεες για ενεργειες οταν ενας σκυλος χαθεί στη μεση του πουθενα...

(Μπαίνω στη θεση της φιλης μου αυτη τη στιγμή κ σπαω στα δυο..ανασα δεν μπορώ να παρω στην ιδέα κ μονο...)
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Αν υπάρχει κάποιο μέρος εκεί κοντα που συχνάζουν αδέσποτα ή κάποιο άλλο σπίτι που έχει σκύλους, ας πάνε να ρίξουν μια ματιά. Μπορεί να πέρασε κανένα απέξω και να το ακολούθησε.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δυ
Αν υπάρχει κάποιο μέρος εκεί κοντα που συχνάζουν αδέσποτα ή κάποιο άλλο σπίτι που έχει σκύλους, ας πάνε να ρίξουν μια ματιά. Μπορεί να πέρασε κανένα απέξω και να το ακολούθησε.
Δυστυχως μονο το μαντρι....και ενα μοναστηρι σε ακτινα χιλιομέτρου κ βαλε....ειναι τερμα πανω στο Θεό το σπιτι....κ στο μαντρί πλησιασαν οσο μπορουσαν δε τη βρηκαν....εχει σκυλιά εκει και δεν μπορουν να κατεβουν πχ απο το αμαξι να ψαξουν μεσα, επιτίθενται αμεσως....
Και εγώ σκεφτηκα οτι μπορει να πήγε εκει, αλλα αυτο δεν ειναι καλο σεναριο...:(:(:(
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Μην αποκλείεις πάντως και το να έχει απομακρυνθεί αρκετά. Αν συνέβη κάτι που την τρόμαξε, κάποιος δυνατός θόρυβος πχ, μπορεί να έφυγε μακρυά.
Από την άλλη μπορεί να έχει κουρνιάσει κάπου και να περιμένει, ειδικά αν δεν γνωρίζει την περιοχή εκτός σπιτιού.
Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα και υγιής.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
στειρωμενη η σκυλα, μηπως ειχε περιοδο και την κοπανησε; αν ειναι ετσι ισως γυρισει σε κανα δυο μερες, τα ζωα στο βουνο δεν χανονται τοσο ευκολα οσο στην πολη, πιστευω θα γυρισει..
 












Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3