Σος καρκινος στο συκωτι


Katiageorge

New Member
31 Αυγούστου 2019
1
0
40
Καλημέρα
Βρίσκομαι σε τρομερό δίλημμα από εχτες κ θα ήθελα μια βοήθεια.
Έχω ενα γιορκσαιρ 12 ετών δεν έχει αρρωστήσει ποτέ.Τον Ιούνιο το πήγα για την καθιερωμένη του εξέταση εμβόλια ήταν μια χαρά.Πριν μερικές μέρες ήταν λίγο πεσμενχωρις όρεξη κ νυσταξε Αλλά όταν την έβαζα στο άρθ κοντισιον ζωηρές.οπότε το απιδοσα στην ζέστη....Στις 28 Αυγούστου μου έκανε εμετό κ είχε κατάπτωση την πξγα εξετάσεις. ...Της βρήκαν μεταστατικο όγκο στο συκώτι υγρό όγκο ανάμεσα στην ωοθηκη κ στα νεφρά νεφρική ανεπάρκεια Κ πυομητρα....
Με σ μβουλεψαν να το πάρω σπίτι να το φροντίσω φροντίσω δώσω αντιβίωση κ αντιεμετικο κ να μην προχωρήσω σε καμία επέμβαση Γιατί μόνο η τακαιπωρησω το ζώο....
Την επόμενη μέρα ήταν χάλια έκανε Έκανε εμετό Κ το σιρόπι για τον εμετό.Αλλά σιγά σιγά το κράτησε έφαγε λίγο πήρε αντιβίωση Κ σημερα έχουμε φτάσει να είναι λίγο καλύτερα να έχει χαρά όσο μπορεί όταν βγαίνουμε μικρές βόλτες....
Ρώτησα μια άλλη γιατρο κ μου είπε γρήγορα χειρουργιο για πυομητρα.
Φοβάμαι μην τακαιπωρησω το ζώο κ εκεί που είναι να ζήσει Καλά όσο ζήσει πεθάνει πονωντας η μέσα στο χειρουργείο. Τι να κάνω....
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Την αποφαση δεν μπορει να στην παρει κανεις!
Αλλα : εαν δεν προχωράς σε επεμβαση- νομιζω οτι δεν θα παει καλα το σκυλακι για πολυ καιρο.
Κανοντας την επεμβαση, μπορει να του χαρισεις μερικες καλες μηνες ακομα ( μιας και εχει και αλλα θεματα) και στην χειροτερη θα πεθανει στην ναρκωση.
Ημουν πριν απο 1.5 μηνες σε παρομοια κατασταση!
Σκυλα μου 11.5 ετων με ογκο στην καρδια εχασε το ματι της, και απο τον πονο, το στρες κλπ, κλαταρε ολο το αναπνευστικο της! Την ειχαν 2 μερες με οξυγονο!
Αποφασισαμε να κανουμε επεμβαση μαλακιας υπερωας, ανοιγμα ρουθουνιων και να αφαιρεθει το ματι. Γνωριζοντας, οτι ισως δεν θα ξυπνησει απο την ναρκωση και την αποχαιρετησαμε με πολυ πονο στην καρδια, πριν μπει στο χειρουργειο!
Αλλα ολα πηγαν καλα! Ξυπνησε- συνηλθε και ειναι μια χαρα!!
 
  • Like
Reactions: Kahlan and mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π