Στημένες εκθέσεις?


Faye

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
70
0
Στημενες καταστασεις υπαρχουν σε ολων των επιπεδων τις εκθεσεις. Απο την πιο χαζη χωριατοεκθεση, μεχρι το παγκοσμιο. Ο σκυλος ομως που αξιζη θα αποδειξη την αξια του οπως και να εχει. " ΕΧΩ τον καλυτερο σκυλο αλλα δεν τον κατεβαζω γιατι υπαρχουν κλικες " με συγχωρειτε αλλα δεν παιζει σαν σεναριο. Υπαρχει κοσμος και βλεπει. "Τυχαιες ηττες" οπως και "τυχαιες νικες" συμβαινουν. Η αξια ενος ζωου φαινετε απο την ολη πορεια του.
 




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Για στημενες εκθεσεις δεν ξερω,σιγουρα υπαρχουν στημενοι κριτες,που βγαζουν σκυλια που τους συμφαιρει ή γνωριζουν.Ειναι αδικο :roll:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Μα, έτσι κι αλλιώς, η μία έκθεση δεν λέει κάτι ... όλο σε στημένους κριτές θα πέφτεις? Πόσοι είναι αυτοί?

Και κάτι άλλο ... αν ένας εκτροφέας είναι συνέχεια στις εκθέσεις, και τρέχει και προσπαθεί, δεν σημαίνει ότι τον γνωρίζουν και κερδίζει απαραίτητα ... μήπως έχει και καλύτερα σκυλιά?

Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν ... σε μεγάλες εκθέσεις του εξωτερικού είναι επίσης τα ίδια, όλοι είναι ένα μεγάλο χωριό ... στο χωριό αυτό όμως όλοι γνωρίζουν τον πιο καλό, και ο καθένας είναι και με την ημέρα του ... δεν είναι λόγος αυτός να μην πάμε εκθέσεις, ειδικά εμείς που ασχολούμαστε με τον σκύλο, αλλά και κάποιος ιδιοκτήτης ... ειδικά αυτός στην τελική αν χάσει δεν χάνει τίποτα ... μόνο κερδίζει αν κερδίσει ...

Ξαναλέω το άλλο άκρο, το να μην πάει κάποιος για τέτοιους λόγους, είναι ΠΟΛΥ επικίνδυνο, γιατί δίνει βήμα και εύκολη δικαιολογία σε άλλους που ποσώς τους ενδιαφέρει αν έχουν έναν καλό σκύλο, αλλά μονο ποσα κουτάβια κάνει και κάνουν πολλαπλασιασμούς με 200ευρα ... :wink:
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Aποπειρες επηρεασμου των κριτων σιγουρα γινονται , τωρα το αν τα καταφερνουν ειναι ενα αλλο θεμα!!!

Ως ''θυμα'' παρομοιας καταστασης εχω να πω οτι οι μεγαλοι κριτες δεν
ρισκαρουν για να ικανοποιησουν τον κυριο ταδε..... και βγαζουν το σκυλο
που εκεινοι θεωρουν πρωτο!!!!!
Επισης ξερω απο φιλο κριτη οτι του προταθηκε χρηματικο ποσο για να βγαλει πρωτο, σκυλο ευπορου κυριου........

Οσο για ''στημενες'' εκθεσεις εχω τυχει σε εκθεση , που γνωριζοντας ποιος κρινει το BIS την Κυριακη ηξερα ποιον θα εβγαζε και στοιχηματιζα και το δεξι μου χερι για αυτο!

Το ρεζιλικι βεβαια δεν το απεφυγαν, επεσε Η γιουχα αλλα τι τους
ενοιαζε αυτους αφου θα ερχονταν και του χρονου δωρεαν διακοπες στην
Ελλαδα;
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Εμπειρία δεν έχω από εκθέσεις αλλά όταν είχα συζητήσει το θέμα με την εκτροφέα της Μάγιας που πηγαίνει σε αρκετές εκθέσεις και εκτός της χώρας της,μου είχε πει ακριβώς τα ίδια.

Στημένες δεν τις λες ακριβώς αλλά ότι παίζουν συμπάθειες και αντιπάθειες αυτό είναι σίγουρο....τώρα που βασίζονται αυτές δεν ξέρω,σε γνωριμίες,σε κλίκες εκτροφείων κυρίως,σε λαδώματα(????)

Αλλά μιλάμε να κρίνει υπέρ ενός σκύλου ανάμεσα σε σκύλους που περίπου είναι στα ίδια επίπεδα,οπότε και δεν θα θεωρηθεί "στήσιμο".

Να κάνει κάτι πολύ φωναχτό είναι επικίνδυνο,θα τον κράξουν

Δεν έχω τύχει σε κράξιμο βέβαια ποτέ...πλάκα θα έχει :lol:

Εσείς έχετε τύχει σε κράξιμο κριτή και να γίνει φασαρία?

Σε ποιον απευθύνεσαι αν θεωρείς πως έχεις αδικηθεί?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
πουθενά

οι κρίσεις είναι τελεσίδικες

αν πεις οτιδήποτε κινδυνεύεις να καταλήξεις στο πειθαρχικό
 






Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Tου ομιλου σου υποθετω εννοει, η του ΚΟΕ αντιστοιχα αν εισαι μελος!!!!

Οσο για γιουχα!!!!Αστα μην τα ρωτας!!!!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
την ημέρα που συμμετέχεις σε έκθεση ΘΕΩΡΗΣΕ μέλος του ομίλου.

ότι κάνεις λοιπόν ενάντια του ομίλου - έκθεσης - κριτή κλπ

περνάς από το πειθαρχικό του ομίλου

απλά
 










DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Υπάρχει ένσταsi στο SHOW Delegat ιοποία πρέπει να είναι γραπτή και προπληρώνεις κάποιο ποσο να την εξετάσουνε που σε περίπτωση που εξής δίκαιο σου επιστρέφουν όπου τίποτε αλλου και με οποιον τίποτε τρόπο διαμαρτύρεσαι όπως είπε ο Μάκη πειθαρχικό με πίνές apoklizmu από όλες
εκδήλωσης αποκλεισμό τον σκύλων ιδιοκτησίας σου σε δήλωσις γέννας,"απαγορεβσι" μεταβίβασης ιδιοκτησίας τον σκύλων σου όσο χρόνο διαρκή η πίνει....

Στις κρίσις κριτών δεν υπάρχει ένσταση :!: