Συμμετοχή σε εξετάσεις εργασίας και παρελκόμενα.


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Χτες ο Diego με κυναγωγό τον μπαμπά του συμετείχαν σε εξετάσεις ΕΒΥ. Ο μικρός μας θριάμβευσε και σήκωσε το κύπελο με βαθμολογία 90/100:D :p Τους 10 πόντους τους έχασε αφου ήταν αφηρημένος (τι πρωτότυπο!!) και έψαχνε να βρεί... ποιον αλλο εμενα!!!:rolleyes: Εγω κρύφτηκα για να μην έχουμε κανα απροόοπτο του στυλ "τρεχω στην αγκαλιά της μαμας μου".. Ο ΄Γερμανος κριτής τον χαρακτήρισε πολύ καλο αλλα όχι τοσο συγκεντρωμένο! Ο εκπαιδευτής μας είπε ότι εκανε παρέλαση αφού το κεφάλι ήταν όλο δεξιά σε αναζήτηση:rolleyes::rolleyes::rolleyes::paja1::paja1:
Μετά απο τα σκυλιά για ΕΒΥ ξκίνησαν το ΒΗ. Εκει λοιπον έγινε κατι περίεργο... Δύο σκυλιά των οποίων την προπόνηση παρακολουθούσα αυτους τους 2 μήνες (ένα doperman 15 μηνών και ενα boxer 13 μηνών) μόλις μπήκαν στο γήπεδο και βγήκε ο οδηγός εξαφανίστηκαν!!!! Και αυτό δε θα μου έκανε εντύπωση εάν δεν είχα δει ποσο καλα τα πήγαιναν στις προπονήσεις (ειδικά για το boxer ήμουν σίγουρη ότι θα σκίσει αφου η σχέση με τον ιδιοκτήτη του είναι καταπληκτικη και αυτό φαίνεται). Παρολαυτα και τα 2 κόπηκαν αφου αν και προσπάθησαν οι κυναγωγοί τους να τα επαναφέρουν αυτά έτρεχαν και έπαιζαν!Αναρωτιεμαι λοιπόν.. μπορεί κάποιος να αποφύγει τέτοια απρόοπτα? Ακομα και σε πολύ καλα προετοιμασμένα σκυλιά?
 

Attachments

Last edited:








Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Συγχαρητήρια! :)

Τι ηλικία έχει ο μικρός και πόσο καιρό κράτησε η προετοιμασία του?
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ειναι 13 μηνών και ξεκινήσαμε Βασική Υπακοή πριν 2,5 μήνες. Για τις εξετάσεις η προετοιμασια του ηταν 1 μηνα (2 φορές τη βδομάδα στον εκπαιδευτή, καθημερινά το πρόγραμμα για ένα 20λεπτο απο εμάς) :D
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και βέβαια δεν λείπει η απαραίτητη κοινωνικοποίηση απο καθε εκδήλωση:)
 

Attachments











Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ευχαριστουμε πολυ παιδια!
Λεμε να παμε για ΒΗ :) κ βλεπουμε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95