Σχολη και σκυλος


SteT

Member
15 Φεβρουαρίου 2021
6
1
Καλημερα!
Εχω αποφασισει να παρω ενα σκυλακι σε καποιους μηνες αλλα εχω καποιες αποριες. Επειδη εγω απο σεπτεμβρη αρχιζω σπουδες θελω να μου πει οποιος εχει εμπειρια με το θεμα αν πιστευει οτι ειναι η καταλληλη στιγμη να γινει. Γνωριζω οτι θελει χρονο, ειναι μεγαλη ευθυνη κλπ και θεωρω μπορω να ανταπεξελθω. Οσοι λοιπον ειχαν σκυλο ενω συγχρονως σπουδαζαν τι με συμβουλευετε να κανω; Μπορει η φροντιδα ενος σκυλου να συμβαδισει με την γνωστη «φοιτητικη ζωη»;
 






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
καλύτερα μιας και ξεκινας ενα νεο κεφάλαιο , ειδικα αν πας για σπουδές σε άλλη πολη , καλο θα ηταν να πας πρωτα, να δεις το προγραμμα σπουδων, τις απαιτήσεις απο κοντα, να προσαρμοστεις και το βλεπεις .
 


SteT

Member
15 Φεβρουαρίου 2021
6
1
καλύτερα μιας και ξεκινας ενα νεο κεφάλαιο , ειδικα αν πας για σπουδές σε άλλη πολη , καλο θα ηταν να πας πρωτα, να δεις το προγραμμα σπουδων, τις απαιτήσεις απο κοντα, να προσαρμοστεις και το βλεπεις .
Στην ιδια πολη θα μαι απλα θα μεινω μονη μου και ο σκυλος ειναι πολυ σημαντικη παρεα. Ναι ισως ειναι καλυτερα να προσαρμοστω πρωτα αλλα ηθελα και το καλοκαιρι για να χω ολο τον χρονο καθε μερας να ασχοληθω ειδικα εφοσον θα ναι και μικρο, διαφορετικα ισως να πρεπε να περιμενω εναν χρονο και δεν ξερω αν εχω την υπομονη. Αλλα ναι ειναι ακομα υπο επεξεργασια και ευχαριστω για την συμβουλη.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Στην ιδια πολη θα μαι απλα θα μεινω μονη μου και ο σκυλος ειναι πολυ σημαντικη παρεα. Ναι ισως ειναι καλυτερα να προσαρμοστω πρωτα αλλα ηθελα και το καλοκαιρι για να χω ολο τον χρονο καθε μερας να ασχοληθω ειδικα εφοσον θα ναι και μικρο, διαφορετικα ισως να πρεπε να περιμενω εναν χρονο και δεν ξερω αν εχω την υπομονη. Αλλα ναι ειναι ακομα υπο επεξεργασια και ευχαριστω για την συμβουλη.
Καταλαβαινω πως το εννοεις αλλα θα αλλαξουν εντελως τα δεδομένα σου, παρεες, φιλιες, ωρες, θα εχεις πιθανα αρκετες εκδρομες, ταξιδια, ξενυχτια, καμπινγκ, παρτυ κ.τ.λ. Συν οτι καθε σχολη εχει τις δικες της απαιτησεις, ωραριο μαθηματων, αλλες εχουν εργαστηρια πολυωρα, αλλες τρελες περιοδους εξεταστικων κ.τ.λ και ταυτοχρονα θα εχεις και ενα σπιτι με υποχρεωσεις και αυτο.

Καλυτερα μη μπεις σε ενα βουνο καταστασεις ταυτοχρονα. Βρες εξαρχης απλα ενα σπιτι να δέχεται κατοικίδια (αν τα καταφερεις γιατι και αυτο ειναι βουνο και δυσκολο), ξεκινα σχολη να βρεις τα πατηματα σου και τον σωστο χρόνο θα τον βρεις. Καλοκαίρι έχει κάθε χρόνο :giggle:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: SteT and Εriana


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf