ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ... HELP...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


stef-ntora

Member
18 Σεπτεμβρίου 2009
5
0
Βαρη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...!!!!!! ΜΠΟΡΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...??
ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ BULDOG ΚΑΙ ΜΑΔΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟ... ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ....????????????
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Στον κτηνίατρο πήγες;
Τι σου είπε;
Μαδάει συμμετρικά ή κάνει τρύπες;


Μην γράφεις με κεφαλαία!:)
 










raul_vet

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2009
55
0
Patras city
Βοήθησε λίγο.
Ποια η ηλικία του; Πόσο καιρό έχει πρόβλημα; Έχει άλλα δερματικά προβλήματα; Το έχει δει κτηνίατρος;
Γενικά η απώλεια τριχών μπορεί να είναι δευτερογενείς και να οφείλεται σε άλλους παράγοντες (π.χ διατροφικούς, αλλεργίες και πολλά άλλα).
Πάντως το πρόβλημα συνήθως δεν λύνεται με «χαπάκια». Πρέπει να το δει κτηνίατρος και να κάνει μια καλή δερματολογική εξέταση. Μην περιμένεις μαγικές λύσεις από το ιντερνετ.
 


stef-ntora

Member
18 Σεπτεμβρίου 2009
5
0
Βαρη
και στον κτηνιατρο πηγα και υπομονη εχω και το ξερω οτι τα σκυλια μαδανε.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ουτε δερματικα εχει ουτε τιποτα εχουμε κανει ολες τις εξετασεις........ οσο για τα χαπακια ειναι βιταμινες...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Οκ, τι εννοείς όμως όταν λες ότι μαδάει σαν τρελλό??
Και εμένα τα Golden μου μαδάνε σαν "παλαβοι"..αλλά έτσι είναι η φυλή...κάποιους μήνες του χρόνου μαδάνε περισσότερο..κάποιους λιγότερο.
Και αν ξεχάσω και τους αφήσω αβούρτσιστους για καμιά εβδομάδα...τότε τα πράγματα χειροτερευουν...
Βιταμίνες ????? Στις έδωσε ο κτηνίατρος?
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
τι εμπειρια εχεις απο σκυλια??θελω να πω αυτο που σου λενε τα παιδια ειναι μηπως λογω απειριας σου φαινεται οτι το σκυλι μαδαει υπερβολικα ενω ειναι φυσιολογικο??

αν ομως οντως δεν ειναι φυσιολογικο και αφου τα γαλλικα ταλαιπωρουνται απο δερματικα πηγαινε και σε καποιον αλλο κτηνιατρο να παρεις μια ακομα γνωμη..

με την τροφη του εισαι ευχαριστημενος??μηπως φταιει αυτο..

μαγικες λυσεις απο το ιντερνετ οπως σου ειπαν δεν θα μπορεσεις να βρεις παρολα αυτα δωσε καποιες πληροφοριες παραπανω μηπως καποιος μπορει να σου πει καποια γνωμη.
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981