Τέτοια αγάπη δεν υπάρχει


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Η μαντάμ Σόνια θέλει να μας δείξει την βασική υπακοή της... καιμένη κοπέλα.
Έχω την υποψία πως όταν κοιμάμαι μπαίνει στο ιντερνετ και βλέπει το ιστορικό των ιστοσελίδων που παρακολουθώ. Βλέπει κάτι εκτροφεία, κάτι φυλές σκυλων αρκετά διαφορετικά με τον χαρακτήρα της, κατι BH, κατι Schz. Φοβάμαι ότι έχει καταλάβει ότι έρχεται κιαλλο σκυλί στην οικογένεια. Νομίζω ότι θέλει να μου αποδείξει κάτι.
[video=youtube;yOyzqHONPR8]http://www.youtube.com/watch?v=yOyzqHONPR8[/video]
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Γιατί την λες καημένη;
Αστέρι είναι το κορίτσι σου. Φαίνεται ότι την έχεις δουλέψει πολύ.

Δηλαδή το νέο σκυλί θα την παραγκωνήσει; Αυτό μας λες; Γιατί δεν το νομίζω, αγαπητέ. Καθόλου...:)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γερμανάκι μου μυρίζει...Γερμανάκι...

Μ'αρέσει η σχέση που έχετε χτίσει! Η Σόνια δείχνει να ζει για 'σένα!

(Άσεχτο νο1: Από το ίδιο εκτροφείο με το mareco ψώνισες κι εσύ?
Άσχετο νο2: Τι πάτωμα έχεις?)
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
@kritikoppoula, Ναι ψωνίζουμε σκυλιά απο το ίδιο εκτροφείο. Είναι γνωστό εκτροφείο, λέγεται "von Paratimena Dromou". Εκτρέφουν τα Ελληνικά μαύρα κοπρόσκυλα. Το πάτωμα είναι ότι πρέπει για να κάνει πατιναζ ο σκύλος, μάρμαρο. Έχω φάει αρκετές τούμπες, πως και δεν με έχουν βρει ακόμα τέζα στο διαμέρισμα δεν ξέρω. Συνήθως αποφεύγω το παιχνίδι σε αυτό το διαμέρισμα αλλά τώρα με την ζέστη είναι δύσκολο.

@mareco, δεν ξέρω πως θα το δει το καινούργειο σκυλί. Είναι θηλυκιά μη το ξεχνάς... είναι ανώμαλα απο την φύση τους αυτά.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλά, και στο δικό μου πάτωμα πατιναζ κάνουν, αλλά δε βλέπω τη Σόνια σου να την πειράζει. Εδώ ετοιμάζεται να κάνει skydiving, αν της το ζητήσεις!
 




maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Πολυ ωραίο χαρούμενο και υπακούο σκυλί.αν το εκπαιδευσες μόνος σου μπράβο!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Πολύ όμορφο βίντεο! Πολύ όμορφη σχέση!
Τι να μας πει το εκτροφικό καλέ, εδώ το von Paratimena Dromou του βάζει τα γυαλιά!! :p
 








zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
ΒΗ κατεβαινεις ανετα και το παιρνεις.πολυ καλη δουλεια.
σουπερ το βιντεο αλλα να το ακουσω και με ηχο.
θες να μας πει απο που ερχεται?θα σκασω... και θυληκο?????αααααα :fan:,ονειρο..
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ζούζουνε, δεν θα της μεταδώσω αυτά περι BH γιατί θα πάρει αέρα τα μυαλά της.

  Πέρα απο την πλάκα νιώθω μια ευχαρίστηση στο ότι σιγά σιγά πετυχαίνω αυτό που ήθελα. Στο βίντεο μπορεί να μη φαίνεται αλλά το συγκεκριμένο σκυλί είναι απο τα πιο χαμηλά σε αυτοπεποίθηση που είχα ποτέ μου.
 
Last edited:


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Την ημέρα μετά τα Χριστούγεννα άφησε την τελευταία αναπνοή της η Σόνια.

Βρέθηκε σε μια κούτα δίπλα σε κάδο σκουπιδιών σε επαρχιακό δρόμο. Μαζί της άλλα 7 αδέρφια. Μερικά βρήκαν οικογένειες άμεσα, μερικά πήγαν σε καταφύγιο. Την Σόνια την "διάλεξα" γιατί ήταν πολύ φοβική σε σημείο να κινδυνεύει. Χαρακτηριστικά θυμάμαι να προσπαθεί να απομακρυνθεί πηγαίνοντας προς τα βράχια της θάλασσας. Σκέφτηκα εκείνη την στιγμή καλύτερα μαζί μου παρά το λαχείο του κηδεμόνα.

Ήθελε αρκετό χρόνο απασχόλησης από μικρή αλλά την έβλεπα ως μια ευχάριστη εμπειρία που θα μου μάθει πράγματα. Το ότι από σκύλο που έβλεπε χέρι ανθρώπου να την πλησιάζει και να μαζεύετε ή να προσπαθεί να απομακρυνθεί, να καταλήγει να δαγκώνει μανίκι ξένου ατόμου και να θεωρεί παιχνίδι την "κόντρα" ήταν κάτι που με έκανε πάντα ευτυχισμένο.

Ήταν το ιδανικό σκυλί οικογένειας, ειδικά αν ήξερες τα κουμπιά της. Άφησε τόσο μεγάλο αντίκτυπο στις ανηψιες μου που βλέπουν πλέον σκύλο και θεωρούν ότι όλα καταλαβαίνουν εντολές. "Θείε γιατί δεν έρχεται ο σκύλος όταν του φωνάζω;" ή "Θείε γιατί τρώει αφού του λέω άστο;".

Περιμένουμε 7μηνες τώρα για το καινούργιο τετράποδο φίλο μας και θα ήταν μια ώρα βοήθεια αν ήταν η Σόνια ακόμα εδώ. Τα σκυλιά "αντιγράφουν", και τι πιο ωραίο παράδειγμα το νέο κουτάβι να μεγαλωνε δίπλα στη Σόνια.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Περναει ο καιρος!9 σχεδον χρονια πριν απο το τελευταιο ποστ.Καλο της ταξιδι.Ειναι απο τις φορες που αν και με στεναχωρουν τετοιες καταστασεις εχω μια ευχαριστη διαθεση,οταν φευγουν ζωα με αγαπη και ιδανικες συνθηκες ζωης.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
@BiggBilly
Η γωνιά των αγγέλων μας!

Καλό της ταξίδι!
Εχω ζητήσει να έχουμε ένα φατσάκι, σκέτο καρδιά, να βάζουμε σε μερικά τέτοια θέματα, αλλά δεν...
Ελπίζω να έφυγε ήρεμα, χωρίς ταλαιπώρια.

Τι περιμένεις να έρθει; Αν έχεις το κέφι. Φυλή μόνο. Ετσι να ελαφρύνουμε το κλίμα.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Περναει ο καιρος!9 σχεδον χρονια πριν απο το τελευταιο ποστ.Καλο της ταξιδι.Ειναι απο τις φορες που αν και με στεναχωρουν τετοιες καταστασεις εχω μια ευχαριστη διαθεση,οταν φευγουν ζωα με αγαπη και ιδανικες συνθηκες ζωης.
Δεν έκλαψα ούτε εγώ, ούτε η γυναίκα μου. Υπήρχε μια θλίψη αλλά υπερτερούσε το αίσθημα της ολοκλήρωσης. Ότι δεν στερήθηκε τίποτα και ήταν ελεύθερη σε μια κοινωνία ανθρώπων.

@BiggBilly
Η γωνιά των αγγέλων μας!

Καλό της ταξίδι!
Εχω ζητήσει να έχουμε ένα φατσάκι, σκέτο καρδιά, να βάζουμε σε μερικά τέτοια θέματα, αλλά δεν...
Ελπίζω να έφυγε ήρεμα, χωρίς ταλαιπώρια.

Τι περιμένεις να έρθει; Αν έχεις το κέφι. Φυλή μόνο. Ετσι να ελαφρύνουμε το κλίμα.
Ήταν γρήγορο, ταλαιπωρήθηκε μερικές ώρες. Τελευταία φορά που την είδες ήταν σε μια συνάντηση μας πριν πολλά χρόνια στο Τατόι.
Όσο για το κουτάβι, άνοιξε μάτια πριν μερικές μέρες το Cane Corso.