Ταξίδι με τον σκύλο μου για πρώτη φορά


11 Αυγούστου 2021
8
2
Γειά σας σε περίπου μία βδομάδα ταξιδεύω για πρώτη φορά με τον σκύλο και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ανγχωμένη θα πάμε σε νησί και έτσι θα μπούμε και στο πλοίο μπορώ να πω ότι περισσότερο με αγχωνει το αυτοκίνητο και η παραλία διότι το σκυλάκι μου (μπιζον φριζε) ζεσταίνεται εύκολα θα με βοηθούσε πολύ αν μου λέγατε κάποια τιπς για το αυτοκίνητο(περίπου 4ωρες) για το καράβι ,για την παραλία και για το ξενοδοχείο. Αν έχει κάποιος εμπειρία στον χώρο του φαγητού επιτρέπονται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων❤
 
Last edited:


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Πέρυσι που πήγα διακοπές το σκυλί μου ήταν 6 μηνών περίπου..όπου πήγαμε για φαγητό δεν είχαμε θέμα το μεσημέρι την αφήναμε στο Κρειτ στο ξενοδοχείο και το βράδυ μέσα σε box στο αμάξι εννοείται ότι πάντα το είχαμε σε σημείο να μπορούμε να το βλέπουμε με λίγο ανοιχτά τα παράθυρα .. …βόλτες μια μεγάλη το πρωί νωρίς μια το βράδυ και κάποιες φορές που ήθελε να βγει ..και εμάς ήταν πρώτη φορά αλλά ήταν σαν να μην είχαμε σκυλί στο αμάξι μόνο με ac στο πλοίο λίγο στην αρχή δεν αναιβενε την Σκάλα αλλά στην επιστροφή μια χαρά! Σε παραλία μόνο βράδυ την πήγα στο ξενοδοχείο όταν φεύγαμε στο κρειτ ! Έχει πολύ ζέστη το μεσημέρι για έναν σκύλο στην παραλία νομίζω ότι ταλαιπωρούνται ..
 


Mkwnna

Member
29 Ιουνίου 2022
7
2
Γειά σας σε περίπου μία βδομάδα ταξιδεύω για πρώτη φορά με τον σκύλο και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ανγχωμένη θα πάμε σε νησί και έτσι θα μπούμε και στο πλοίο μπορώ να πω ότι περισσότερο με αγχωνει το αυτοκίνητο και η παραλία διότι το σκυλάκι μου (μπιζον φριζε) ζεσταίνεται εύκολα θα με βοηθούσε πολύ αν μου λέγατε κάποια τιπς για το αυτοκίνητο(περίπου 4ωρες) για το καράβι ,για την παραλία και για το ξενοδοχείο. Αν έχει κάποιος εμπειρία στον χώρο του φαγητού επιτρέπονται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων❤
Προσωπικά έχω παει διακοπές με το σκυλάκι μου , και όλα ήταν μια χαρά , είμαι τυχερή γιατί σε αμάξι -πλοίο δεν ζαλίζεται, είτε χαζεύει / παίζει με εμάς είτε κοιμάται, και όσον αφορά το φαγητό έξω όλα είναι στη κρίση του ιδιοκτήτη. Εγώ πήγα παντού μαζί του , σε ταβέρνες εστιατόρια για μπάνιο κλπ , κανείς δεν μου είπε τίποτα! Ισως είχε σχέση και το συγκεκριμένο νησι ίσως όχι , πάντως το ευχαριστήθηκα γιατί έκανε και «φίλους» δηλαδή έτυχε σε 2-3 μέρη να παίζει για κανα 2 ωρο με αλλά σκυλάκια
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3